Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 759: Gizli Plan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Law, Kendisiyle Doflamingo'nun yerini değiştirmek yerine Belamy ile Doflamingo'nun kalbini değiştirseydi nasıl olurdu?

Çoookkkk güzel bir bölüm olmuş. Oda amcamın eline sağlık hep böyle devam etsin :D Luffy'nin Red Hawk'ı çakması çok iyiydi. İçimin yağları eridi resmen :D Çok hoşuma gitse de Dof bu haftaya da o ciddileşir döver belki. Ciddileşeceği kesin ama döver mi bilemem. "belki" diyorum çünkü artık yavaş yavaş bazı arkadaşların da dediği gibi Luffy'nin milleti bir anlık "iman power"la değil de kendi gücünü dengeli kullanarak (artık bu D. neyin nesiyse bunu da işin içine katarak) adam gibi dövmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu adam KK olacaksa artık adam gibi dövüşmesi lazım rakip kim olursa olsun. Yani vs içinde bir o dövsün bir bu dövsün meselesinin kapanması lazım. Tamam karşımızdaki Dof ama Luffy'nin de tam gücünü göremedik. O yüzden de ilk başlarda Law'ın yardımıyla sonra da tek başına dövmesini bekliyorum. Law olayın içinden çıktıktan sonra dengeli bir dövüş sonrasında da Dof'u pert görmemiz lazım. Yoksa bu iman power'la nereye kadar.

İki de sorum var:
1) Belki haddime değil de bazı arkadaşlara soruyorum. Neden boş yere tartışmak zorundayız şu forumda? Yani neden kendi görüşümüzü başkasına kabul ettirmek zorundayız? Karşılıklı fikir beyanını aşıyor bu. Kalp kırmaya gidiyor resmen. Yetkili arkadaşlar da artık böyle şeylere müsamaha göstermesin artık. Bölüm yorumu diye giriyoruz neler okuyoruz. Lütfen artık seviyeli bir "tartışma" otamı olsun şurda.

2) Trebol'ün meyve yanıcıydı. Luffy bu teknikle Trebol'e vursa Trebol alevler içinde kalıp oyun dışı kalabilir miydi sizce?

Son olarak da bir arkadaş Red Hawk'ın mantığını sormuş. Luffy bu tekniği G2'de kullanıyor. Galiba G2'siz kullanamıyor (en azından aksi gösterilmedi). Bana göre mesele burda. Luffy G2'ye geçtiğinde vücudu ısınıyor, koka yapıp yumruğunu daha da sıkınca aşırı ısınmadan dolayı alevler çıkıyor tahminimce. Tabi ki bu benim tahminim. bana göre mantıklı gelen bu. Aksini iddia eden olursa da konuşur tartışırız.

Kızıl Şahin'in mantığı belli. Alev falan yok ortada. Haki'yi tek bir yerde topluyor, o kadar yoğun güç sert bir engele çarpınca da haliyle patlıyor.

Luffy'nin anlık patlamalar dışında Dof gibi rakipleri yenmesinin başka yolu yok beyler.Niye derseniz Luffy sandığınız kadar güçlü değil ve şu anki haliyle KK olabilmesi için mecburi olarak kendisinden güçlü rakiplere meydan okumak zorunda.Sizin dediğinizin olabilmesi için adam akıllı bir timeskip daha lazım ki Luffy yeterince güç ve tecrübe kazanabilsin.

Ben de öyle düşünüyordum. Ama Doflamingo'nun o lafı her şeyi değiştirdi. Muhtemelen Vergo'yu Denizciler'e soktuktan sonra koltuk boşalmıştır.
Hmm o halde taşlar tamamen yerine oturuyor.Çevirirken kastedileni tam olarak anlamışsın,okurken kafa karışabiliyor aydınlattığın için teşekkürler.

Law, Kendisiyle Doflamingo'nun yerini değiştirmek yerine Belamy ile Doflamingo'nun kalbini değiştirseydi nasıl olurdu?
Lawın room içerisinde kişileri dokunarak değiştirebileceğini düşünüyordum ama öyle çıkmadı.Çok korkunç bir özellik ama bu da.Tam yumruk yiyecek biriyle yer değiştirdiğini ve sırtının yumruk atan kişiye dönük olduğunu düşünelim... Ne yapabilirsin ki ? Amiral olsan kaç yazar işin çok zor.

Kızıl Şahin'in mantığı belli. Alev falan yok ortada. Haki'yi tek bir yerde topluyor, o kadar yoğun güç sert bir engele çarpınca da haliyle patlıyor.
O zaman neden BAA'da kafasında koka yapıp çelik midir nedir o kalkanlara vurunca aynı şekilde patlayıp alevler çıkmadı? bu mantıkla giderken her haki kullanıldığında patlaması lazım gerekmez mi? sonuçta rakibe vururken bu teknikte az koka yapayım burda çok yapayım demek mantıksız olmaz mı?

Ben sürtünme diye düşünüyordum. Hani astroidler atmosfere girince yüksek hızdan dolayı hava sürtünmesinden alev alır ya o mesele.
Burada ateş yok, sadece patlama var. Bu teknik Kuma'nın Ursus Shock tekniği ile aynı mantıkta. Kuma da kocaman bir pati topunu elinde sıkıştırıyor, sonradan serbest kalan bu sıkıştırılmış güç kuvvetli şekilde patlıyor.

O zaman neden BAA'da kafasında koka yapıp çelik midir nedir o kalkanlara vurunca aynı şekilde patlayıp alevler çıkmadı? bu mantıkla giderken her haki kullanıldığında patlaması lazım gerekmez mi? sonuçta rakibe vururken bu teknikte az koka yapayım burda çok yapayım demek mantıksız olmaz mı?
50 kiloluk bir tenekeyi kaldırmak için kullandığın enerjiyi, 20 kiloluk tenekeyi kaldırmak için kullanır mısın?

Burada ateş yok, sadece patlama var. Bu teknik Kuma'nın Ursus Shock tekniği ile aynı mantıkta. Kuma da kocaman bir pati topunu elinde sıkıştırıyor, sonradan serbest kalan bu sıkıştırılmış güç kuvvetli şekilde patlıyor.
he şimdi anladım ne demek istediğini :D peki bununla ilgili son bir sorum var. Luffy su altında Hoddy'ye bununla vururken kollar alev alıyordu o neydi peki? animatörlerin işi mi?

Ben sürtünme diye düşünüyordum. Hani astroidler atmosfere girince yüksek hızdan dolayı hava sürtünmesinden alev alır ya o mesele.
Bence öyle olsaydı (Smoker'ın mesajından sonra fikrim değişti) bu durumda Luffy'nin G2+koka ile yaptığı tüm saldırılarında alev alması gerekirdi. ama Red Hawk'a bakış açım değişti :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık