Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 751: Amiral Fujitora, Sabo'ya Karşı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burada amirallerin peşine düşmesi planlarının sekteye uğraması açısından Doflamingo'yu sinirlendiriyor. Orada korkmuş bir ifade yok, sinirlenmiş bir ifade var.

Korkmak dediğin böyle olur :

Groseiler kesin olarak belli değil diye saymıyorum hadi.. Ki bu adamlar beni utandırmıcak yüksek ihtimal.. Neyse..

4 yonkou ve bunların adamlarından en az ikisi, Kong, Dragon, Mihawk, Garp. Etti 10.
Yonkou adamı Akainuyu alabiliyorsa hükümet bitmiş bizim haberimiz yok. Akainu av olmaya gitmiş NW nin ortasına üssü kaydırmış.

Sabo gülerek sıradan bir pençeyle tek atıyor, hiçbir şey yapamıyor, Crocodile en azından durumu tartıyordu Elması yedikten sonra ' Hızlı ve Büyük ' diye, bu abarttığınız kadar var mıymış? Ayıp ayıp gerçekten karakterlere ayıp
ne demek istedigini anlamadım ? :D crocodileı övüyorsan,ben zaten hep crocodileın yeterince güclü oldugunu,luffye yenildigi için ezildigini savunurum.yani bastille, shicibukaiların coguna yenilecek bir adam zaten.sadece bastilleden, sabo karsısında varlık beklemek mantıksız diyorum.çünkü sabo su gücle; eger ates meyvesindede ustalasırsa, net bir şekilde amiral gücünde olur.hatta bence potansiyeli daha fazla.ve amiral demek, dünyanın en güclü 4 korsanının karsısına cıkabilmek demek ve de en kötü 5 koramiral demek ;)

Oda aynı hikayeyi 2. ye kullanmaz heralde acizlik olur bence 2. kukla vakası.
ben iki olasılıgıda tarttım.sonucta gecen sefer luffy teke tek yaptı.bu sefer lawı korumak için düştü diyebilir ;)

- son olarak genel tartısılan konular; benim kanaatim; isshoda saboda su an dofu yenerler.adadaki en güclü 2 kişi birbirlerini nötrlüyor su an.onların ardından gelen iki kişide; doflamingo ve luffyde birbirlerini nötrliyecek.d. soyundan gelen,kutsal malların soyundan gelenle kklik yolu için kapısacak.

yani bence green bull dahil, tüm amirallerden ortalama olarak daha gücsüzdür dof.çünkü luffydede bu güc net yok.rayleigh bile, ancak luffyle calıstıktan sonra bir amiralle tam eşit dövüsürdü.dof eger luffye yenilecekse,tüm denklemlerde dofun ve su anki luffynin amirallerden gücsüz olması lazım.denk dövüsürler ama yenemezler.ve bir amirale eşit dövüsebilecek tek adamı + meyve vererek e.oda dikti isshonun karsısına.

dipnot; dofun bence daha gelişmesi mümkün degil.ace-sabo ve luffy için bu ihtimal hep vardı.ace öldü bu iki velet hala gelişir.sabo hakide sınıra ulastıysa bile, e.oda meyvede tam ustalasmasını saglıyacaktır daha.luffynin ise potansiyeli ortada.

bu seride yeni yetişen korsanlardan kk olabilecek 3 kişi vardı; 3 üde d.ydi.ace-luffy-teach.baska birinin kk potansiyeli yok.e.oda acei harcadı.teachle, luffy carpısacak.ama sabo aceten az biraz daha gücsüzdü.yani potansiyel olarak bakarsak,bu cocukta houshokuda varsa,yonko olmazsa bile yonkolara denk dövüsecek güc beklemek absürd olmaz :good:

Burada amirallerin peşine düşmesi planlarının sekteye uğraması açısından Doflamingo'yu sinirlendiriyor. Orada korkmuş bir ifade yok, sinirlenmiş bir ifade var.

Korkmak dediğin böyle olur :

Groseiler kesin olarak belli değil diye saymıyorum hadi.. Ki bu adamlar beni utandırmıcak yüksek ihtimal.. Neyse..

4 yonkou ve bunların adamlarından en az ikisi, Kong, Dragon, Mihawk, Garp. Etti 10.
Yonkou adamları amiralden güçlü mü?Onlar gitsinler kumda oynasınlar :D
Öyle bir şey olması imkansız.Amiraller ile yonkoular eşit şartlarda dövüşür.Alır-alamaz o farklı konu ama durum bence bu.Mihawk'ın da sırf Zoro'nun hedefi diye amiralden üstün tutulmasına anlam veremiyorum.Ayrıca E.Oda Akainu karşısına Wb korsanlarını komple çizdi.Eksik var diye Crocodile koydu oraya bir de.
Hem korkmadı diyorsun ama shibukailiği bırakmamak için bütün dünyayı kandırdı.Bunu göremiyor musun?Demek ki bu adam amirallerden çekiniyor yani bildiğin korkuyor.

Ace'in denizlerde fırtına gibi estiği ölümünden önceki o 3 yılda da görev mi yapıyordu acaba Sabo. :hmm:
Sıvama konusunda Oda'nın üstüne yok. Son zamanlar gözümden fena düşmeye başladı. Resmen fanservice çalışıyor artık.
3 yıl şimdi ne alaka anlamadım? 3 yıl sanki tutsakmış gibi konuşuyorsun. Ne yapacaktı Sabo bu 3 yıl boyunca? Peşinde mi dolanacaktı Ace'in aman başına bir şey gelmesin diye. Ace'in tutsak edilip öldürülmesi on gün falan mı ne. Yahu Sabo ajan. Gizli göreve gitmiş, dünyayla bağlantılarını kesmiş olabilir. Ben mi çok fanlık yapıyorum bilmiyorum ama ortada bir sıvama olduğunu söylemek haksızlık.

Ben düşüncemi söyleyeyim.Oda sabonun meyvede ustalaşmamasını isshonun meteor atamamasıyla dengeledi.Yani biri ustalaşsa diğeride meteor atacak ortam bulsa yine denk olurlar.Bu ikisinden birisi birbirini alamaz.

Meteor etkilemiyor demeyin.Yaratacağı şok dalgası bile adamın dengesini bozar.Sabonun suratının aldığı şekli gördünüz.Hiçte ben logiayım rahatlığında değildi.

@Dragon

Akainu diğer amirallerden çok mu farklı ?
valla e.odaya soru sormuslardı sbde.hangisi yener diye.oda bu bir sidik yarısı degil,istedigime kazandırırım gibi bir cevap vermişti. :D

ama akainu diger amirallerden ayrıldı.ben taa marinefordda dedim.en sona saklanan en güclüdür dedim.ama neden mihawk en önce göründü dediler bende belki daha güclüsü cıkar dedim.e.odada bence cıkardı.yani yeni shicibukai kim bilmiyorum ama denizciler bir canavar bulmus belli.

ayrıca akainuyu yine diger amirallerden öne cıkaran sey,serinin bas karakterininde sahip oldugu ve itici gücü olan kararlılıgı.su op evreninde cok büyük kararlılıklar insanları zirveye tasıyor.luffy en özgür olmak ve kk olmak için.keza teachte öyle.akainuda mutlak adalet için,dragonda tüm dünyanın birligi ve acıların ve ayrımların dinmesi için carpısıyor.bir cok insan, ha ya iyi calıstım durayım diyebilir veya karakterinden ödün verebilir.teach mesela burdan kaybediyor.ama akainuda ve luffyde bu geri vites yok.

kim ne derse desin;bence bu adaya akainu gelseydi.su an adadaki herkezi yenerdi.issho,sabo,luffy,doflamingo falan ayırmazdı :ehe:

Oda hazretleri yine denizcileri itin bir taraflarına sokup sokup çıkarıyor.
Birini öveceğim diye diğerini yerin dibine sokma huyu başa bela, güç dengelerini hiç sağlayamıyor adam. Bu saga boyunca 4 koramiral yenildi, bunlardan ikisi tek yedi. Amiral shichibukaiden atar da yedi, ayar da yedi. E bu denizciler süs niyetine mi duruyorlar? Geldiklerinden bu yana bir şeye etki edebildikleri yok. Oda iyice saçmaladı bu konuda. Birkaç korsanı güçlü göstereceğim diye denizcileri kobay olarak kullanıyor herif.

Sabo'nun da elleri dert görmesin, ne parmakmış onlar öyle. İnanılmaz bir haki yoğunlaşmasıyla yapıyor sanırım onu.
Bu durum güç dengelerinin sağlanamamasıyla alakalı değil bana kalırsa. Oda burada denizcilerin NW'de nüfuzlarının olmadığını vurguluyor. Kronoloji'ye dökersek bu sagada;
-Law [shichi], Smoker'ı [kor] yeniyor.
-Aynı Law, Vergo'yu tekliyor.
-Dof, Smoker'ı tekliyor.
-Dof, Aokiji'ye atar yapıp tehdit ediyor, karşılık gelmiyor.
-Barto, Maynard'ı tekliyor.
-Dof, Issho'ya atar yapıyor, yine karşılık gelmiyor.
-Sabo, Issho ve Maynard da bir aradayken Bastille'i tekliyor, denizci erleriyle oynuyor.

Hadi Law, Dof ve Sabo über güçlü adamlar zaten diyelim, ama orada Chinjao da var, Cavendish de var, Burgess de var, Pica - Trebol - Diamante - Zoro vs vs de var, ve bu adamların hepsi koramiralle oynayacak seviyede adamlar. NW'nin dehşetini böyle vurguluyor mangaka.

Sağlam bi bölüm oldu, nerdeyse hepimizin tahmin ettiği üzre bastille atladı teki yedi, bayıldı :a: Yalnız bi tane de amirale yakın bi koramiral görek yav nedir böyle, fuji, greenbull bunlar koramiral olmadan direk amiral mi oldular, veya denizcilerin amiral seviyesi adamlar yetiştirmek için farklı bir yapıları mı var, kafamda deli sorular :ehe:
Ben düşüncemi söyleyeyim.Oda sabonun meyvede ustalaşmamasını isshonun meteor atamamasıyla dengeledi.Yani biri ustalaşsa diğeride meteor atacak ortam bulsa yine denk olurlar.Bu ikisinden birisi birbirini alamaz.

Meteor etkilemiyor demeyin.Yaratacağı şok dalgası bile adamın dengesini bozar.Sabonun suratının aldığı şekli gördünüz.Hiçte ben logiayım rahatlığında değildi.
Katılıyorum :a:
Neyse ben pese gidiyorum, gelince çevrilmişse türkçesinide okuyayım :ehe:

Rayleigh'i indiren adam bence Mihawk. Bununla ilgili birkaç şey gördüm. Şu an vaktim yok ama akşam el atabilirim bu konuya.
Mihawk Rayleigh'i mi indirecek :D
Mihawk o zamanlar Shanks ile kılıç tokuşturuyordu.Eğer Raylegh'in karşısına 2'si de o zamanlar çıksa kollarını verir ellerine sizin için daha 10 yıl erken deyip giderdi :good:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık