Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 750: Savaşın Yönleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ününü almışlar ya, Süpernova Süpernova diyipte duruyor başka bişe yok, 3 yıl önce 280 milyon ödül mantığıyla hareket etmenin manası yok ( 3 yıldır aynı ödülde kalması onun ezikliğini gösteriyor ayrıca ) , fazlası etmez max 350 milyonluk adam ne bekliyorsunuz anlamıyorum, Caribou'nun ezik kardeşide 200 milyon ödülü var ödülden gitmekte yanlış yine belirteyim :ehe:

Zoro şuan gerçekten 500 ve üstü adamlarla kapışır, Luffy krallarla kapışır ( Yonkoular ) yenilir ama kapışır, Cavendish tek yiyecek adam Yonkoulardan
3 yıldır aynı ödülde kaldığını nereden biliyorsun? Hakuba olduğu bilinmeden 280 milyon ödülü varmış bu adamın. 3 yıl önce bu ödülle NW'e girmiş ve daha sonra Hakuba olduğu açığa çıkmış, Rommel'in Kamaitachi'si diye nam salmış. Şu an en az 500 vardır bence.

Son sayıyı kafamda tarttıktan sonra kafamda bazı fikirler belirmeye başladı.Bu arcın alabasta arca benzediğini biliyordum ama şu son sayı yok artık dedirtti.

Bir kere Sabo vs Fujitora karşılaşmasının Ace vs Smoker gibi olacağına emin olabilirsiniz.Aynısının biraz lacivertini önümüze koydu mangaka çünkü.O yüzden hiç kapışma falan diye heyecanlanmayın.Heyecandan 54 sayfa olmuş çünkü :D Yine gösterip elletmeyecek,umutlanmayın.

Yine Cavendish'in ön plana çizilmesinden dolayı kafamda çakan bir şimşek var.Tam bizim mangakanın yapacağı bir işe benziyor.Ben olsam yapardım yani. Özet geçersem Cavendish ve Chinjao bu arcın alabastadaki Smoker versiyonu :D

Yine luffyi kovalayan birisi.Hatta bu kez öldürmek istiyor.Peşinden ayrılmıyor ama daha sonra kendisinin kurtulmasına vesile olduğu için bundan vazgeçiyor.Ne büyük tesadüf değil mi ? Muhtemelen şimdilik duruldu.Yine Smoker gibi kısa süreliğine bu hıncından vazgeçmiş olmasını Law ile olan diyaloglarından anlayabilirsiniz.Öfkesi tamamen dinmiş değil.Hala süpernovalara kini geçmedi.

Chinjaoda ise senaryo aynen Cavendishte olduğu gibi ilerliyor.Biraz farklı olarak kafasını düzeltmesi aynı kapıya çıkıyor derken sonuç farklılık gösteriyor.Nedeni de luffynin dileğini yerine getirmiş olması.Chinjao artık zıt gitmez gibi gözüküyor.

Peki sonuca gelelim.Tam Oda'lık bir mevzu ortamı hazır aslında.Doflamingo yenilecek.Luffy onu yenmesine yenecek ama bu sefer alabasta gibi kimin üstüne kalacak ?

Tabii ki yakışıklı prensimize.Seve seve bu iddaaları kabullenecek :D Doflamingonun yenilgisi tüm dünyada yankılanırken aynı Smoker ve Buggy gibi tüm ün Cavendish'in olacak.Kimbilir belki ödülü bile artacak.Luffye içten içe minnetar kalacak ve arzusu gerçekleşmiş olacak.Öfkesi dinecek.Chinjao ve Cavendish tamamen yola gelecek.

Peki luffynin ödülü artmayacak mı ? Aynı alabastada olduğu gibi artacak.Fakat Cp0 tüm yaşananları gizleyecek ve üstünü örtecek.Aynı Smoker'ın başına gelenler gibi.Herkes Doflamingonun sonunu getiren kişinin bir başkası olduğunu düşünecek.Bana göre Cp0 bu arc sadece bu görevi yerine getireceği için tanıtıldı.
Evet benzerliği çok.Ama Smoker versiyonu değiller bence Robin gibi olabilirler.Çünkü o da başta düşman gibiydi sonra yardım falan etti.
Ayrıca olayların gizleneceğini sanmıyorum.Çünkü Law dişilileri kırdım artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyordu.Bu yüzden farklı şekilde gelişebilir.Hem tüm dünyaya Mugiwara no Ichimi geri döndü mesajı verecek diye düşünüyorum :D

@Millennium Wizard

Dof'un inmesi falan neden Cavendish'in üstüne kalsın ki? Alabasta'da Smoker'ın üstüne kaldı çünkü bir korsanın Shici indirmesi hükümetin imajını zedelerdi.Şu an öyle bir durum da yok ortada.Kalsa kalsa Fuji'nin üstüne kalır bu olaylar.

Gerçi ben tüm bu olaylardan Luffy'lerin sorumlu tutulacağını düşünüyorum,hatta devrimciler bir işler karıştırırsa onu bile Luffy'lerin üstüne atacaklardır. Eğer olur da tüm bunları Cavendish yapmış gibi gösterirlerse çok pis söverim açıkçası.:ehe: Bir de bu olay sayesinde Hasır Şapka tayfası,çok cafcaflı bir şekilde Nw'ye giriş yaptıklarını ve de tüm dünyaya "biz döndük." mesajını vereceklerini düşünüyorum.

@Millennium Wizard

Sabo vs Fuji için Ace vs Smoker güzel bir benzetme. Hatta arcı arabastaya benzetecek olursak Fuji = Smoker benzerliği çok net görülüyor. Arabasta'da Crocodille Smoker'ı Kairoseki kafese tıkmıştı, Dressrosa'da ise Doflamingo, Fujitora'yı kafese tıkıyor. :cool:

Aynen ben buna dikkat etmemişim.Bu da çok güzel bir benzetme. :good: Smoker'ın vazifesi ve başına gelenler birçok karakter üzerinden tekrarlanıyor işte.

Roronoa Zoro

3 yıldır aynı ödülde kaldığını nereden biliyorsun? Hakuba olduğu bilinmeden 280 milyon ödülü varmış bu adamın. 3 yıl önce bu ödülle NW'e girmiş ve daha sonra Hakuba olduğu açığa çıkmış, Rommel'in Kamaitachi'si diye nam salmış. Şu an en az 500 vardır bence.
Ne 500'ü aga ne ettin, Chinjao ' Koka ' yapmamış, H.haki salmamış halinden ısınma turu halini bir havaya kaldırdı diye başımıza ilah ettiniz adamı, 500 milyonluk adam ' Efsane ' korsan olur Ace gibi Chinjao gibi, Cavendish'e kim efsane der, Hakuba formuyla Max 350 işte fazla tehdit belirlemez, arenada yendiği adamlar ezik ( Bir kaç kişi vardı kendi klasmanında )

Hem biz zaten burada Cavendish'in kendisinden bahsediyoruz, o formunu kontrol edemiyor adam

Luffy'nin dövüşten çıkmış yorulmuş haliyle ' İki elle ' kılıcını rahatça durdurduğu bir adamdan bahsediyoruz burada, ciddileşse 2-3 atıp geçecek belliki

Evet Hakuba formuylada baya nam salmış.Mangada Sabo biliyor bu olayı.Çok canlar yakmış olabilir Hakuba haliyle.:D

Hakuba'yı çok büyütmeyin gözünüzde.Boş yere kontrolsüz güç,güç değildir dememişler.;) Ayrıca arenada Rebecca seviyesindeki bir k.haki kullanıcısı bile o saldırıları görüp bir süre dayanabiliyorsa hiç büyütmeyin gözünüzde.:good:

Ne 500'ü aga ne ettin, Chinjao ' Koka ' yapmamış, H.haki salmamış halinden ısınma turu halini bir havaya kaldırdı diye başımıza ilah ettiniz adamı, 500 milyonluk adam ' Efsane ' korsan olur Ace gibi Chinjao gibi, Cavendish'e kim efsane der, Hakuba formuyla Max 350 işte fazla tehdit belirlemez, arenada yendiği adamlar ezik ( Bir kaç kişi vardı kendi klasmanında )

Hem biz zaten burada Cavendish'in kendisinden bahsediyoruz, o formunu kontrol edemiyor adam

Luffy'nin dövüşten çıkmış yorulmuş haliyle ' İki elle ' kılıcını rahatça durdurduğu bir adamdan bahsediyoruz burada, ciddileşse 2-3 atıp geçecek belliki
Hakuba formunda 2 kat daha güçlü oluyor Cavendish. Yani 3 yıl önce 280 ise, Hakuba açtığında 560'lık vuruyor gibi düşün. Ki aradan 3 yıl geçmiş, kim bilir kaç olmuştur ödülü. ;) Diğer taraftan Hakuba'yı kontrol etmesi mühim değil. Chinjao ile vs atsa Cavendish, vs esnasındayken uyur. O esnada Chinjao saldırırsa Hakuba formu açılır ve anlatılana göre Hakuba rakiplerinin hepsini indirene kadar uğraşıyormuş, ki bunu da gördük D blokta. ;)

Hakuba formunda 2 kat daha güçlü oluyor Cavendish. Yani 3 yıl önce 280 ise, Hakuba açtığında 560'lık vuruyor gibi düşün. Ki aradan 3 yıl geçmiş, kim bilir kaç olmuştur ödülü. ;) Diğer taraftan Hakuba'yı kontrol etmesi mühim değil. Chinjao ile vs atsa Cavendish, vs esnasındayken uyur. O esnada Chinjao saldırırsa Hakuba formu açılır ve anlatılana göre Hakuba rakiplerinin hepsini indirene kadar uğraşıyormuş, ki bunu da gördük D blokta. ;)
Luffy 2 senede kaç kat gelişmiştir sence?Onu 400'le çarpıcam da :D

Hmm,Luffy de 2 yıl öncesinden 2 kat daha güçlü olduğunu varsayarsak şu an ödülü 800 milyon olmalı öyleyse.:rolleyes:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık