Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 749: İleri! Ruffian Ordusu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Roronoa Zoro

Pica, Diamante ve Trebol ikilisine göre b. hakisi en hayvan adam çıkacak. Vergo'dan sonra gelir yani. Zoro da b. hakiye eğilimli olduğundan, Zoro vs Pica'da, Pica'nın b.hakisinin üstü seviyeye çıkıp doğrayacak Pica'yı. Bana böyle olacak gibi geliyor.
B.haki bir kıstas değilki ( Bu tip savaşlarda ) , önce Pica'nın gerçek bedenine dokunabilsin :artiz:

Pica, Diamante ve Trebol ikilisine göre b. hakisi en hayvan adam çıkacak. Vergo'dan sonra gelir yani. Zoro da b. hakiye eğilimli olduğundan, Zoro vs Pica'da, Pica'nın b.hakisinin üstü seviyeye çıkıp doğrayacak Pica'yı. Bana böyle olacak gibi geliyor.
Olabilir ben de Diamante'den bekliyordum en b.hakiyi.Pica'dan en iyi saf gücü bekliyordum.Bakalım ne çıkacak.Luffy'nin öküzü kaldıracak kadar kolay sıyrıldığı darbeden bu adamlar da kolayca sıyrılır,özellikle Trebol çok hızlı gibi gözüktü.Pica hantal duruyor.Bu adamlar arasında çok öne sıyrılan yok benim gördüğüm ama Vergo o hayvan gibi hakiyle kendini belli etti gibi.Zaten Dof'un da sağ kolu kendisi.

Roronoa Zoro

Lucci, neymiş böyle savaşlarda kıstas olan ? Aydınlat bizi lütfen. Bir de Zoro'nun Pica'yı yeneceğini bildiğin halde girme böyle '' gerçek bedenine dokunsun önce'' olaylarına falan rica ederim :artiz:
Olayın kıstasının haki değilde, Zoro'nun Pica'nın meyvesini nasıl yeneceğini anlaması bence, şimdi Zoro ve Pica dövüşü Saf B.haki dövüşüne mi dayalı ? Dilimde tüy bitti şunu anlatamadık hala.

Roronoa Zoro

Baba, ben sana saf b. haki olayına dayalı diye bişey dedim mi ki ? Ama bu adamların da b. haki kullanacağı bariz. 2 yıl sonra yeni dünyada hakiden başka dönen mevzu mu var ? Sanki haki 2 yıl öncesinde yoktu da 2 yıl sonra ortaya çıktı. Oda hakiyi kokalı çizmedi diye herhalde bu olanlar.

Ayrıca senin b. hakiden anladığın, yumruk yumruğa, tekme tekmeye olan dövüşlerdeki kokalı çizimler mi ? Kılıç ustaları, tarzları gereği ne yumruğuna, ne de tekmesine b.haki yüklemek zorunda değil. Eee bunu yapmıyorlar diye b.hakiye dayalı olmıcak mı dövüş ? Bu adamlar da kılıcına aktarıyor b.hakisini ?
Valla ben iki sene sonrada ' Güçlü Teknik ' saldırılarına dayalı bir güç seviyesi görüyorum. Öyle senin dediğin gibi Hakide ' Dragon ball daki Ki ' gibi bir seviye göremiyorum. Nerede haki dönüyor adamın sırtında hakili balta kırılıyor. Zoro, Pica'nın kaçtığı kayaları kesiyor. Dövüşün bir çok unsuru var yani. Oradaki müttefiklerin çoğuda haki bilmiyor ayrıca, kendi stil dövüş sanatları var.

Dof neden onların işine yarayacak bir adam?
Neden hükümetin işine yaramasın ki ?

Krallıklar dragon tarafından birer birer düşürülüyor.Muhtemelen ülkelerde iç savaşlar çıkıyor.Hükümette Doflamingo sayesinde kendi tarafına silah sattırıyor.Bu yüzden Doflamingo'ya göz yumuyorlardır.Bu arada o da arkalarından iş çevirip iki tarafa da silah satıyordur.Aynı ABD gibi :D İki tarafta birbirini çıkarları için kullanıyor ve söylediklerim belki buzdağının görünen yüzü.

En basit nedenlerinden birisi bu silah satışı zaten,yoksa devrimcilerin adada ne işi olur.Tabii sırf bu yüzden geldiklerini düşünmüyorum.Tüm bağlantıları öğrenmek için gelmişlerdir.Not defteri falan kayıt altında tutuyorlar.Hükümete karşı gereksiz bir bilgi bile önemli.

Ama bak bu adam yonko'nun bir numaralı ittifakî gibi bir şey. Hem Dof hükümet için silah satmıyorki. Adam sırf parasına bakıyor. Sadece adamları kullanıyor.
Yonkoların ittifağı falan değil.Öyle olsa Law onu Kaidou ile tehdit edemezdi.Sadece yonkoulara bir nevi haracını ödemiş kendini emniyete almış.Diğerini de muhtemelen şekerle susturmuş.Onlar da vay efendim sen benim himayeme neden girmiyorsun dememişler yada şu tezgahı şuradan kaldır dememişler.Adada krallığında hüküm sürüyor.Aynı wano gibi.

Hükümet için silah zaten satamaz.Hükümet böyle birşeyi doğrudan yapamaz.Ortaya çıkarsa elaleme madara olur.Karaborsacılık gibi illegal olmak zorunda,hükümet Dofun bu eylemlerini alttan alttan Cp0 ile destekliyor.Zaten silahın parasında değil hükümet,maksat 190 küsür ülkeden ayrılanlar olmasın.Devrimcilerin damarına basılmış olacak ki soluğu burada alıyorlar.Olay bundan ibaret.

Tabii hükümeti kullanıyor.İki tarafta birbirini kullanıyor.Hayrına iş yapacak halleri yok.

Aklıma geldide kesin Lawla Luffy önce Dof'a birlikte dalacaklar ama Law oyun dışı kalacak veya kalmayacak desem bu ikisi Dof güzel harcarlar:D La bu Lawıda Luffy yanında süüs eşyası olarak taşımıyorsa kesin savaşacak bu daam Vergoya tek atan adamın karşısına da o 3'lüden biri çıkarmayacağına göre nasıl oyun dışı kalacak la bu Law? Cp0 desem onlarda ne bileyim Sabo filan diye dşünüyom amiral ne olacak la o zaman, Law bir an önce gitmeli Luffynin yanından olmaz bu iş böyle kabul etmem:ehe: Acaba Oda tam bir trollük yaparak Lawın kelepçeleri mi aştırmayacakki:oleyo2:

Yeni kayıt oldum ama görüşleriniz çok iyi bence bana göre de dof nın KK lik için başka yollar deniyor gibi geldi bu arada law ın kelepçeler açılmayacak bu gidişle

bhdr

Bu bolum bir kez daha gördüm ki one piece e verdiğim değer boşuna değilmiş :)
Kurgusu kaliteli olan yapımlarda bütün olay bas karakterin etrafında dönmez(misal olarak ilk kurtlar vadisi), herkesin kendi fıtratı hikayesi ve yapacakları vardır. Ama kurgu olmayınca bas kahraman etrafinda döner geri kalan herkes ana boss bile figurandir(misal olarak kurtlar vadisi pusu :) ). Law'ın bu isi benim bitirmem lazım diye kendini ortaya koyması hoşuma gitti. One piece te herkesin kendi dünyası var kendi fitratinda iş yapiyor.

Cora ile ilgili animede spoiler vermişler;

Manga:

Anime:

Animede üstteki sayfada Law'ın kiyafetinin üstünde Corazon yazıyor, 4-5 bölüm önce yazmışlar. Ben mi kaçırmıştım yoksa daha önceden adı söylenmiş miydi? Çünkü mangadan sadece Cora-san diye hatırlıyorum.

Ayrıca corazon'un korsan amblemini de öğrenmişiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık