Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 746: Yıldızlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Diğer amiralleri gördük. Fujiyi de gördük. Hiçbiri fuji kadar sivillere veya kendi adamlarına önem vermedi. O sağal sola ateş eden denizciyi fuji yere yapıştırıyor.Diğerleri olsa anında harcarlardı.

Ayrıca amiralin schibukailikten düşürme yetkisi var diye biliyorum. Dofun yaptıklarını gördü.Bütün krallık bu olaya şahit. Şu an gidip dofu indirse bir şey diyemezler. Zaten en başından söyledi fujitora luffylerin işi bitsin senide aradan çıkarıcam diye.
Ek olarak ben amirallerin hükümeti pek fazla salladığını düşünmüyorum.Denizcilerin en güçlü adamları yeri geldimi gayet rest çekebilmeliler.
Aokiji'nin ne kötülüğünü gördün onu da yazsaydın?

Issho hiç tepki vermedi yav.
Oysaki ben saraya iki üç tane meteor atar, dof aşağı düşünce de bizimkiler halleder diye düşünmüştüm :(
Meteor atamaz.Meteor atabilmek için yerden büyük bir kaya parçası kesiyor.Ondan sonra yerçekimini azaltarak yükseltiyor sonrada müthiş bir hızla yerçekimi uygulayarak meteora dönüşmesini sağlıyor sürtünme sayesinde.Fakat kafes olduğu için o kaya parçası gerekli yüksekliğe ulaşamaz diye düşünüyorum.Baksana burada ta nereden geliyor.

Diğer amiralleri gördük. Fujiyi de gördük. Hiçbiri fuji kadar sivillere veya kendi adamlarına önem vermedi. O sağal sola ateş eden denizciyi fuji yere yapıştırıyor.Diğerleri olsa anında harcarlardı.

Ayrıca amiralin schibukailikten düşürme yetkisi var diye biliyorum. Dofun yaptıklarını gördü.Bütün krallık bu olaya şahit. Şu an gidip dofu indirse bir şey diyemezler. Zaten en başından söyledi fujitora luffylerin işi bitsin senide aradan çıkarıcam diye.
Ek olarak ben amirallerin hükümeti pek fazla salladığını düşünmüyorum.Denizcilerin en güçlü adamları yeri geldimi gayet rest çekebilmeliler.
1- Aokiji 1 ihtiyar için 2 adayı 1 haftalığına birleştiriyor. Dostu için, taa nerden haritada gözükmeyen bir adaya geliyor. Vefasından dolayı korsanları kurtarıyor vs.
2- Kizaru kimseyi takmıyor görünüyor ama bir sivile zarar verecek bir şey yaptığı görülmedi. Korsanlara gözdağı vermek için devasa ağacı deviriyor ama durumun ciddiyeti onu gerektiriyordu.
3- Akainu, Ohara'daki tüm sivilleri katlediyor, MF'de kaçan askerleri öldürüyor vs ama onlar da olağanüstü/ yapılması gerekli olan şeylerdi ve adam da onun gereğini yaptı.

Şimdi kalkıp bu üç adamdan daha mı insaflı oldu Fujitora? Tek yaptığı da siviller ölmesin diye medic çağırmak, etrafa zarar gelmesin diye askerlerini etkisiz kılmak... Yukarıda saydığım 3 adam da aynısını yapardı bana göre.

Bunun dışında bir amiralin shichi görevden alma yetkisi yok. Shichibukai'lik WG'nin bir kurumu, denizciler ile aynı statüdeler. Dof dünyaya yalan haber yayıyor, sonra bir ıslık çalıp WG'nin en kıdemli istihbarat ekibini/ Buster Call yetkisine sahip ekibi ayağına getiriyor ve kendi yaydığı haberi yalanlatıyor. WG ile Dof'un ilişkisi çok derin, kutsal ejderlikten bile daha derin. Karşılıklı birbirlerini kullanıyorlar. Fuji, Dof'un Joker olduğunu öğrense kaç yazar, Gorusei bilmiyor mu sanıyorsunuz, karşılıklı tezgah kurmuş WG ile Dof, oyun oynuyorlar. Hiçbir amiral bu yüzden dokunamaz Dof'a. CP-0 50 bölümdür ortada yok. Görürsünüz, Dof düştüğünde bu adamlar alıp götürecekler ve Savaş Tanrısı filminde olanlar olacak, bir telefon gelecek Akainu'ya Dof serbest kalacak. :)

Meteor atamaz.Meteor atabilmek için yerden büyük bir kaya parçası kesiyor.Ondan sonra yerçekimini azaltarak yükseltiyor sonrada müthiş bir hızla yerçekimi uygulayarak meteora dönüşmesini sağlıyor sürtünme sayesinde.Fakat kafes olduğu için o kaya parçası gerekli yüksekliğe ulaşamaz diye düşünüyorum.Baksana burada ta nereden geliyor.

Kaya kesmiyor ya.
Animede gösterdi bu bölüm, oradaki çemberler meyve gücünü kullandığını göstermek için belirtilmiş.

Öyle değil. Fujitora her hareketinde kılıcı ile bir daire çiziyor ve o daireye yerçekimi uyguluyor. Meteor sahnesi de böyle. Çizdiği daireye meteor indiriyor, kaya kesip yükseltme durumu yok.

Öyle değil. Fujitora her hareketinde kılıcı ile bir daire çiziyor ve o daireye yerçekimi uyguluyor. Meteor sahnesi de böyle. Çizdiği daireye meteor indiriyor, kaya kesip yükseltme durumu yok.
Peki şimdi meyvesi yerçekimi meyvesi mi meteor meyvesi mi ? O nasıl iş.Animede daha geçen çıktı.Ani bir kesme hareketi yapıyor havaya doğru bir kütle yükseliyor.Manga resmini de koydum.Orada da yükseldiğini mangaka göstermiş.Zaten meteor çok büyük değil.Krater oluşmasına bakarak meteorun büyüklüğünü yorumlamak yanıltıcı olabilir.Çarpma çok şiddetli ve bu yüzden krater açıyor.Çok şiddetli olduğu için ve aynı kumar oynarken yaptığı gibi zeminde yer çekimi sayesinde delik açtığı için o krater oluşuyor.Çarpma etkisiyle zemin göçmüş bile olabilir.Dediğim gibi belirleyici olmaz yanıltıcı olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık