Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 744: Devrim Ordusu Kurmay Başkanı

Yiyosa şimdi yensinler :'!:! Bizdeki alışkanlıkta budur, Pokemon kartlarından kazandığımız birilerini birbirleriyle kapıştırma huyu.

Meselenin aslı şu ki dostum, ben kanıt falan beklemiyorum bir çıkarım için. Bu kadar sıradan verilerle bu kadar kesin sonuçlar çıkarmayın diyorum.

Ana tema güç olunca her şey güçle halledilmek zorunda mı? O halde neden bu seride Nami, Robin ve Law gibi karakterler var? Entrikalarla yıkmak, neden olmasın hacı?

Dragon'un savaş halinde olmadığını kim söyledi ki zaten? Küçük çaplı savaşlarla topyekün savaş arasında farklar vardır. Savaş açmıyor diye Dragon'a güçsüz demek de benim karşı olduğum bir kanı. Belli bir güç seviyesinde olmadan o kurum zaten idare edilemezdi.

Babası şunu yaptı oğlu bunu yaptı diye kişinin bilmem ne yapması gibi bir zorunlu fizik kuralı mı var yahu bu evrende? Nedir bu kesinlik? Adama güçlü diyorsan da daha mantıklı çıkarımlarla güçlü demelisin, böyle hesaplarla bu kanıtlanmaz, sadece tahmin edilir. Tuttuğunda da aha bu çıkarımım sayesinde oldu demek abeste iştigaldir.

Luffy de küçükken Dragon'un babasından eğitim aldı, büyüdüğünde Roger'ın sağ kolundan eğitim aldı. Eğitim de eğitim! Yahu bu Sabo çocukluğundan beri durmaksızın eğitim mi görüyor acaba? Gördü diyelim, yine hayatı boyunca uygulamalı eğitim görmüş Luffy'den niye üstün kılsın bu fikir?
Sabo'nun aldığı eğitim onu Luffy'den güçlü yapmaz derken, Luffy Sabo'dan güçlüdür demiyorum ha, aman yanlış anlamayın. Sadece bu mantıkla bu sonuca varılmamalı diyorum.
Bak yine yanlış anlaşılmaya mahal bırakmamak için açıklama gereği duyuyorum zira bu forumda bir şeyi reddedince diğerini kabul etmiş sayılıyorsun.
Dragon hükumete doğrudan savaş açacak kadar güçlü değildir dediğimizde Dragon'a ezik demişiz gibi algılanıyor nedense. Bu kadar kesin yargılara bu kadar kolay varmayın diyorum. Bunu kavramak çok mu zor acaba?
tamamda ben zaten benimkisi kesin demiyorumki fikrimi söylüyorum.sen benim söyledigim kesinmiş gibi bana cevap veriyorsun.benim cıkarımlarım nettir,o yüzden kesin konusmusum gibi gelebilir,ama aslında sadece benim fikrimdir.

ana tema güc,çünkü türü güç,yani shounen.nasıl seinen diyip kan görmessen hadi lan böyle seinenmi olur dersen,shounenlerdede belli baslı kurumların basındakilere onların fikirleri var gücleri yok dersen hadi len ordan derler :D

bleach; gotei 13 - yamaji
vandenreich - juha bach
arrancar - aizen sousuke

naruto; her bir köy - kageler
akatsuki - nagato/obito

fairy tail; tartaros - e.n.d.
oracion seis - brain
grimoiera heart - hades.

gördügün gibi bu basit bir cıkarım degil.tüm shounen mangakaları,olusturdukları kurumların veya hayali örgütlerin basındaki adamları astlarından cok güclü tasarlıyor.benim anlatmaya calıstıgım bu.

gecelim entrikalarla yıkmaya,lotr fanı oldugunu biliyorum sonra bunu buz ve ateşin sarkısı kitap serisiylede birleştirirsek cıkarımının psikolojik nedenini anlamıs bulunmaktayım :D ama one piece dedigim gibi roman degil,muhtesem yüzyılda degil,one piece,usopp veya buggy gibi zıpcıktıları saymazsak,güclü olanların borusunun öttügü bir evren,diger shounen evrenleri gibi.

gelelim dragona.yine shounen gelenegini yansıtan mangalardan örnek vericem.japonlar baba odaklı bir aile yapısına sahiptirler,evlatlarına kan babadan gecer.o yüzden narutoda kekkei genkai vardır,o yüzden tite kubo,bleachte shinigamilerin safkan olması için babalarının shinigami olması gerektigini söyletmiştir.

e.oda ise direk d. soyunu ve houshokuyu genetige baglamıstır.orjinal söz direk en yetkili koramirallerden olan dobermandan alıntıdır.dragonun oglu,böyle bir seyi beklemeliydik,e.odadan ikinci salvo,bu senin kanın sayesinde dragon...

yani gördügün üzere babası zaten asmıs oldugu için oglunada miras kalan genlerde asmıs,houshokusunu ve iradesini babasına yordular,ee gücüde teyzesinden gelicek degil,sonucta shounenlerde mendel caprazlamasına bakılmaz,adam luffyle acei fusion etmiş sabo cıkmıs ortaya mesala :D

son olarak direk savas meselesi.bu konuda cok okudum tüm bilgilere baktım.dragon fanıyım diye söylemiyorum.hali hazırda wgye savas acmıs 2 kişi var,dragon ve luffy.bunlar direk wgye savas acmıs kişiler.wb bile denizcilere saldırdı wgye degil.amacı acei kurtarmaktı,hükümeti yerle bir etmek degil,robinde bu konuda,korsanlar hükümeti bozmaya calısmazlar diyor,ama sadece dragon direk tüm hükümeti karsısına almıs,daha dogrusu devrimciler almıs,liderleride ; dragon.

adam zaten wgyle savas halinde,ama şimdi gitse direk savassa senin cıkarımında yenilir olmazmıydı ? hepimizini olurdu,peki e.oda ne yapıyor zaman kazanıyor.çünkü dengeleri degiştiricek bir unsur var.oda wbnin ölürken keyifle anlattıgı sey,o hazineyi önemsemiyorum ama birisi elbet bulucak ve işte o zaman kıyamet kopacak.robin o yüzden devrim ısıgı ve dragonun eli komple güclencek.

ve herseyden önemlisi normalde direk kazanıcaksa bile,beklemesinin asıl meyvesini alıcak,onlar gibi 19 krallık bir araya gelip,fikirlerini ve antik krallıgı yok edip,silmiş olmıyacak.onlara antik krallıgın ve fikirlerinin 800 yıl sonra bile hala ölmedigini ve wbnin dedigi ateşlerinin hala var oldugunu göstericek.:good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık