Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 744: Devrim Ordusu Kurmay Başkanı

Eğer Dragon direk WG'ye saldırırsa bunun adı darbe olur. Halk isyan eder. Ama Dragon yavaş yavaş diğer ülkeleri kendi yanına çekerse bu devrim olur, bizzat halk WG'ye kafa tutar.

Şu adaya Kaido falan da gelse tadından yenmez ha :D. Sabo'nun söylediğine göre bu ada hakkında istihbarat sıkıntıları varmış oyuncağa dönüşme olayından falan. Doffy manyağı daha kim bilir ne katakulliler için kimleri oyuncağa çevirtti. Bunlar arasında Kaido'nun elemanlardan biride olabilir, o'nun arkasından iç çeviriyordur ve bunu Kaido'nun adamı öğrenince falan oyuncağa döndürtmüş olabilir. Bu oyuncakların normal hallerine dönmesinden dolayı bu kaypağın daha ne dalavereleri çıkar ortaya çıkacaktır, ondan strese girdi. Sadece ülkeyi ele geçirmesi dışında öyle dışardan etkenlerde de kullanmıştır umarım daha değişik olaylar okuruz.

valla kac senedir bu forumda yorum yaptıgımı unuttum.düzgün bir kanıt görmeden sadece kurguya bakarak yüzlerce dogru degerlendirme yapmısımdır.kanıt kanıt diye tutturan adamlarınsa hep hüsran yasadıgınıda görmüşümdür.

çünkü kanıtcılara göre,karsıdaki adamın hayal gücü veya kurgusu veya o an bir anlık fan etkisiyle tasarısında degişim yapabilecek olmasının imkanı yoktur.

-mihawkta haki yoktur.
-doflamingoda haki yoktur.
-sabo ölmüştür.
-kadın yonko olamaz.
-kanıt yok tayfadaki adamlar güclensin diye kuma onları dagıtmadı.

böyle aklıma geldikce güncellesem bir sürü sıg fikir cıkar.

azıcık makul düşün,dünya tarihi okumuyorsun,shounen okuyorsun.ana tema güc ;) yok fikriylen yıkacak,neyi yıkıyor fikriylen agzını yüzünü dümdüz ederler.

dogru olan sey fikir ve güc bir olucak.yani dragon zaten wgyle savas halinde,kimbilir kac tane krallıgı ellerinden aldı,yaptıgı tek sey mariejoeya saldırmamak,ee onunda gücle alakası olmadıgı zamanının gelmesi gerektigini onca sene one piece okuyarak anlamıs olman lazım.

sadece tek bir lakap bile net herseyi ortaya cıkarıyor.neden devrimciler robine devrim ısıgı diyor ? bir düsün...çünkü devrim ısıgı yol göstericek,ne zaman rio okunur,korsan degil,gercekten o dili bilen ve sertifikası olan biri okur,o zaman dünya savası baslar.one piece bu.bizde bu arada luffynin maceralarını izliyoruz.

serinin adı narutodaki gibi bas karakterin adı gibi,luffy degil one piece...luffy kk olunca dünya one piece olmıyacak, wg yıkılınca olucak.

dogrudan savas acma tabirini gözden gecirirsen,zaten dragonun wgyle savas halinde oldugunu ve bir cok krallıgı aldıgını fark edersin,üstelik adamlarına sevinmeyin sadece bir savas kazandık diyen bir adam bu.

ve son olarak sadece suna cevap ver ?

babası rogerı ölümün kıyısına getiren,oglu en kötü rogera eşit olucak adamın,seviyesinin ne olmasını bekliyorsun ?

son olarak bu adam tarafından kücüklügünden beri yetiştirelen saboyla,sadece rayleighin 1,5 yılda luffye kattıklarını söyle bir asagı yukarı orantı yapıp tart ve su soruya cevap ver...

sence sabomu amiral alsa oha demek daha dogru olur,luffymi ?
Yazdığının her kelimesine katılıyorum :D

Eger sabo da lufyy gibi hakiyi tam anlamı ile bilen biri tarafından egitilmis ise ve bunu 14-15 yaslarinda yapmişsa bana gore amiralle rahat savaşır ama sonuc ne olur bilemem.

Birde şu var 6-7 yıldır haki kullana biliyorsa sabo bir cok savas yapmistir hakisini guclendirmek icin ulkeleri kurtarırken

buda lufyy den haki anlaminda 2-3 kat tecrubeli belkide guclu olabilir onun ici savasa bilir bana gore amiralle. Ama lufyy gibi oda 2-3 yil once ogrendi ise suan anca dofu alabili bence.

Luffy 2 yıl eğitim alır amiral seviyesi olur , Sabo 7-8 yaşından beridir Dragon'un yanında kalır kaç yıldır eğitim alır hala bir halt olamaz.
Adam BB'in 1.tümenini dalga geçerek oydu, Diamante 'i takmadı bile hala....

valla kac senedir bu forumda yorum yaptıgımı unuttum.düzgün bir kanıt görmeden sadece kurguya bakarak yüzlerce dogru degerlendirme yapmısımdır.kanıt kanıt diye tutturan adamlarınsa hep hüsran yasadıgınıda görmüşümdür.

çünkü kanıtcılara göre,karsıdaki adamın hayal gücü veya kurgusu veya o an bir anlık fan etkisiyle tasarısında degişim yapabilecek olmasının imkanı yoktur.

-mihawkta haki yoktur.
-doflamingoda haki yoktur.
-sabo ölmüştür.
-kadın yonko olamaz.
-kanıt yok tayfadaki adamlar güclensin diye kuma onları dagıtmadı.

böyle aklıma geldikce güncellesem bir sürü sıg fikir cıkar.

azıcık makul düşün,dünya tarihi okumuyorsun,shounen okuyorsun.ana tema güc ;) yok fikriylen yıkacak,neyi yıkıyor fikriylen agzını yüzünü dümdüz ederler.

dogru olan sey fikir ve güc bir olucak.yani dragon zaten wgyle savas halinde,kimbilir kac tane krallıgı ellerinden aldı,yaptıgı tek sey mariejoeya saldırmamak,ee onunda gücle alakası olmadıgı zamanının gelmesi gerektigini onca sene one piece okuyarak anlamıs olman lazım.

sadece tek bir lakap bile net herseyi ortaya cıkarıyor.neden devrimciler robine devrim ısıgı diyor ? bir düsün...çünkü devrim ısıgı yol göstericek,ne zaman rio okunur,korsan degil,gercekten o dili bilen ve sertifikası olan biri okur,o zaman dünya savası baslar.one piece bu.bizde bu arada luffynin maceralarını izliyoruz.

serinin adı narutodaki gibi bas karakterin adı gibi,luffy degil one piece...luffy kk olunca dünya one piece olmıyacak, wg yıkılınca olucak.

dogrudan savas acma tabirini gözden gecirirsen,zaten dragonun wgyle savas halinde oldugunu ve bir cok krallıgı aldıgını fark edersin,üstelik adamlarına sevinmeyin sadece bir savas kazandık diyen bir adam bu.

ve son olarak sadece suna cevap ver ?

babası rogerı ölümün kıyısına getiren,oglu en kötü rogera eşit olucak adamın,seviyesinin ne olmasını bekliyorsun ?

son olarak bu adam tarafından kücüklügünden beri yetiştirelen saboyla,sadece rayleighin 1,5 yılda luffye kattıklarını söyle bir asagı yukarı orantı yapıp tart ve su soruya cevap ver...

sence sabomu amiral alsa oha demek daha dogru olur,luffymi ?
Meselenin aslı şu ki dostum, ben kanıt falan beklemiyorum bir çıkarım için. Bu kadar sıradan verilerle bu kadar kesin sonuçlar çıkarmayın diyorum.

Ana tema güç olunca her şey güçle halledilmek zorunda mı? O halde neden bu seride Nami, Robin ve Law gibi karakterler var? Entrikalarla yıkmak, neden olmasın hacı?

Dragon'un savaş halinde olmadığını kim söyledi ki zaten? Küçük çaplı savaşlarla topyekün savaş arasında farklar vardır. Savaş açmıyor diye Dragon'a güçsüz demek de benim karşı olduğum bir kanı. Belli bir güç seviyesinde olmadan o kurum zaten idare edilemezdi.

Babası şunu yaptı oğlu bunu yaptı diye kişinin bilmem ne yapması gibi bir zorunlu fizik kuralı mı var yahu bu evrende? Nedir bu kesinlik? Adama güçlü diyorsan da daha mantıklı çıkarımlarla güçlü demelisin, böyle hesaplarla bu kanıtlanmaz, sadece tahmin edilir. Tuttuğunda da aha bu çıkarımım sayesinde oldu demek abeste iştigaldir.

Luffy de küçükken Dragon'un babasından eğitim aldı, büyüdüğünde Roger'ın sağ kolundan eğitim aldı. Eğitim de eğitim! Yahu bu Sabo çocukluğundan beri durmaksızın eğitim mi görüyor acaba? Gördü diyelim, yine hayatı boyunca uygulamalı eğitim görmüş Luffy'den niye üstün kılsın bu fikir?
Sabo'nun aldığı eğitim onu Luffy'den güçlü yapmaz derken, Luffy Sabo'dan güçlüdür demiyorum ha, aman yanlış anlamayın. Sadece bu mantıkla bu sonuca varılmamalı diyorum.
Bak yine yanlış anlaşılmaya mahal bırakmamak için açıklama gereği duyuyorum zira bu forumda bir şeyi reddedince diğerini kabul etmiş sayılıyorsun.
Dragon hükumete doğrudan savaş açacak kadar güçlü değildir dediğimizde Dragon'a ezik demişiz gibi algılanıyor nedense. Bu kadar kesin yargılara bu kadar kolay varmayın diyorum. Bunu kavramak çok mu zor acaba?

Odanın gösterdiği güç dengesi ;
Ace -Sabo -Luffy

Bunlar büyüdü , Luffy ace ile karşılaştı aynı şekilde gücünü kendisi vurguladı. :T
Elimizde böyle bir veri varken Sabonun luffyden güçlü olması niye mümkün olmasın :/

Ace -Sabo -Luffy

Bunlar büyüdü , Luffy ace ile karşılaştı aynı şekilde gücünü kendisi vurguladı. :T
Elimizde böyle bir veri varken Sabonun luffyden güçlü olması niye mümkün olmasın :/
mümkün olmamakla alakası yok sabo tabiki daha güçlü abi olmak kolaymı :D just like ace.

Ace -Sabo -Luffy

Hocam 100 savaş yapılıyor ace ve sabo hep luffy'i dövüyor , ace-sabo arasındaki savaşlarıda 51-49 sabo kazanıyordu flashbackte ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık