Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 738: Trebol Kuvvetleri: Özel Yönetici Sugar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamam Mihawk amiral değil koramiral olsun gerçi bu bile fazla. :hhh:

Koca seride "en" tagı verilmiş sayılı karakterlerden biri bu herif.

Bir de şunu şunu kesemedi beceremedi yapamadı diyorsunuz da Mihawk'ın doğru dürüst hangi "ciddi" vs sini gördünüz, söyleyin şunu şunu yaptı ya da yapamadı tamam diyelim, koca savaşta 3-5 kare de gösterildi, sonrası?? Savaşta yaptığı sağa sola slash atmaktan fazlası değildi.

Ve o basit sallayışlarla yaptıkları da ortada.

Mr 1 Jozu'nun yaptığı gibi slashı engelliyor ancak peşine yakın mesafe saldırısıyla kesiliyor.

Mihawk'ı ezmek için önce adamın yakın mesafe saldırılarına bakmamız lazım. Zoro'dan örnek verirsek kendisinin xxx paundluk top saldırısı var. Ancak her rakibi kesebiliyor mu, ya da hasar verebiliyor mu, ama yakın mesafe saldırılarında rakibini doğruyor. Mihawk'ı da bu şekilde değerlendirmek gerekir. Yoksa yaptığı bir kaç slasha bakarak adamı yermek basit kaçıyor.

Peki dostum sence Mihawkın kesemediği(Wb'ye yolladığı saldırıdan bahsediyorum) Jozuyu Dof ipiyle kesebilirmiydi ?
Mihawk bence Jozu'yu kesebilir hakili bir saldırı ile girişse. Belirli bir formu olmayan saldırılara haki eklenemez fikrini savunuyorum ben de aklıma yattığından beri. Elmas melmas dinlemez Mihawk. :ehe:

Mihawk sadece Jozu'yu kesemese haklısın derdim.Bak Croco var,Luffy var ben bu adamları kessin öldürsün demiyorum.Jozu naptı gömdü Croco'ya adam ol seviyeni bil dedi.Amiraller naptı Kizaru şamar oğlanına çevirdi Luffy'i.Aynısı bende Mihawk'tanda beklerdim.Delikanlı adam diyoruz Mihawk'a Akagami üzgünüm bu noktadan sonra kendimi tutamam bakalım kader kurtaracak mı diyor.Bak bunları ben demiyorum Mangaka yazdırıyor.Gene tık yok tamam biraz daha zorlasa alaşağı ederdi Luffy'i ama bir amiralin paketlemesine bak bir de Mihawk'ın :D Savaşta çoğu gizemli adamın gücü belli olmadı ama seviyeleri belli oldu bence.Bak ben bunlara rağmen Mihawk'ı amiral dengi olarak görüyorum.

@Grandel her türlü türlü iddasına varım kardeşim.Mihawk'ın karizmasına aldanıp Yonkou seviyesinde görenlerle her türlü iddaya girerim :D

Yanlız Mihawk tartışması olunca kimse geri durmuyor :D

Edit: Bir de şu var Oda bile bence farkına vardı Mihawk'ın Zoro için yetersiz bir hedef olduğunu gözüne çizik koyup sen Raykeigh olacaksın dedi buda mı tesadüf ateistler ?
Vaas, Mihawk'ın luffy'e yaptığı saldırıların boyutunu gördün. Onlardan birisi bile luffy'e denk gelseydi luffy ölürdü. Karşı saldırı yapayım dedi k.haki uyandı gibi anlık kollarının kesildiğini gördü (veya mihawk'ın saki'si yüzünden de olabilir o görüş tabi.) Kizaru bir iki ışın vurup tekmeledi. Tamam Kizaru'unun tekmesini biliyoruz ama mihawk'ın kesişi çok daha etkili. Aokiji vs luffy'e bak marineford'da, gidip ice age/time tarzı saldırıları ile tekleyip saf dışı bırakabilirdi saniyesinde ama buzdan bir mızrak ile saldırttı luffy'e. Akainu ile ise hiç karşılaştırtmadı jinbei üzerinden vurdurdu bizim delikanlı oğlana. Çünkü onun da gücü mihawk gibi direk ölümcül bir saldırı.

Jozu olayına ise arkadaşlar elmas muhabbetini aşmışlar. Hala slash saldırılara haki eklenip eklenmediği konusunda emin %100 emin değiliz. Zoro ile Monet'te slash saldırıya benziyordu ama tam olarak gözükmediği için bir çok kişi slash olmadığını da düşünüyor o saldırının. O saldırı doğal olarak haki ile güçlendirilmiş (muhtemelen) elmas meyvesini aşamadı. Bunda Mihawk'ın ezikliği olarak görmüyorum açıkçası ben. Croco olayında ise daz bones'a yaptığı gibi s*ktir çekip yoldan çekil yapamayacaktı işler ciddileşse croco harcanırdı orada ama oda dedi ki sen burda dur artık mihawk, croco için NW planlarım var harcattırmam onu dedi.

Dof'ta haki yok dendi neden croco'nun kafasını kesemedi. 3 tip haki çıktı. Mihawk'ta hala diyenler vardır çünkü jozu/Buggy/Croco'yu yenemedi. 2 yıl sonra Law'ı gördük, Mihawk'ı yener bu adam dendi. Mihawk'ta daha iyi kılıç kullanıyor dendi. Şimdi ise yeni bir amiral görüyoruz kılıçlı bir adam direk Mihawk'tan daha iyi bir kılıç ustası oldu. Adamın kılıç ustalığını nereden gördüler bilmiyorum benim tek gördüğüm meteor yağdıran k.haki'de aşmış bir adam. Eğer kılıcı o meyveyi yemediğine (ki şu ana tek cansız nesnelere sadece zoan meyveler gördük) WB'in depremi bisanto'suna ekleyip de kullanması gibi kılıcı üzerinden de meyvesini kullanabiliyor ama sadece meyve güçlerini gördük ama adam amiral olduğu için mihawk'tan daha iyi bir kılıç ustası çıktı.

Hayır, WB'in neden marineford'da en güçlü olarak görülmediğini anlayabilirim, yaş/kalp rahatsızlığı hantallığı ve neredeyse 3 amiral karşısında pek bir şey yapamamasından ama mihawk'ı anlayamıyorum. Fanı olan bir sürü insan olduğu gibi anti-fanı olarak da bir çok insan var sitemizde.

Not: 4 yıldır mihawk-marineford olayını tartışmaktan o kadar sıkıldım ki.

Peki dostum sence Mihawkın kesemediği(Wb'ye yolladığı saldırıdan bahsediyorum) Jozuyu Dof ipiyle kesebilirmiydi ?
3 tip haki sahibi ve rakibi hareketsiz bir durumdayken bence keserdi. dof'un hakisinin jozu'dan daha fazla olduğunu düşünmek abes olmaz sanırım, kral haki sahibi olduğunu düşünürsek.

Genelde şu aralar bazılarının n yazdığı bir şey "Mihawk neden bu kadar eziliyor".Mihawk'ı amiral üstü veya Yonkou seviyesinde görmediğimizi örneklerle ve kıyaslandırdıkları adamlarla karşılaştırıp bu seviyede olmadığını söylemek ezmek mi? Bir karekter amiral üstü görülmüyorsa ezilmiş mi oluyor? Ya ben amiralleri gözümde çok büyütmüşüm koskaca oluşum sadece 3 amiral gücüne ulaşan adam çıkarıyor.Bu adamlar Dünyanın en büyük ve en güçlü 4 korsanına denk olduğu vurgulanıyor ve Mihawk'ı bu adamlardan üstün görülmüyor diye eziklenmiş oluyor.İlginç.Üstelik ben özellikle Dof'tan sonra bir kişinin bile Mihawk Schi seviyesinde yazdığını görmedim.Artık herkes adamın güçlü olduğunu kabul ediyor.Nedense amiral seviyesinin çok basite inmiş olduğunu düşünüyorum.Zira ipini koparan Amiral seviyesi veya Amiral üstü görülmeye başladı.Üstelik Chinjao'nun lafına rağmen.

Genelde şu aralar bazılarının n yazdığı bir şey "Mihawk neden bu kadar eziliyor".Mihawk'ı amiral üstü veya Yonkou seviyesinde görmediğimizi örneklerle ve kıyaslandırdıkları adamlarla karşılaştırıp bu seviyede olmadığını söylemek ezmek mi? Bir karekter amiral üstü görülmüyorsa ezilmiş mi oluyor? Ya ben amiralleri gözümde çok büyütmüşüm koskaca oluşum sadece 3 amiral gücüne ulaşan adam çıkarıyor.Bu adamlar Dünyanın en büyük ve en güçlü 4 korsanına denk olduğu vurgulanıyor ve Mihawk'ı bu adamlardan üstün görülmüyor diye eziklenmiş oluyor.İlginç.Üstelik ben özellikle Dof'tan sonra bir kişinin bile Mihawk Schi seviyesinde yazdığını görmedim.Artık herkes adamın güçlü olduğunu kabul ediyor.Nedense amiral seviyesinin çok basite inmiş olduğunu düşünüyorum.Zira ipini koparan Amiral seviyesi veya Amiral üstü görülmeye başladı.Üstelik Chinjao'nun lafına rağmen.
Yeapp dediklerine katılıyorum.:)

Amiral gücünde olan herkes amiral mi olmak zorunda yani? Fujitora ve Greenbull gibi iki tane sonradan amiral olan adam varken ve dışarıda bunlar gibi başkalarının da olma ihtimalini düşünürsek, Mihawk'nın amiral seviyesi olması niye bu kadar imkansız bir olaymış gibi geliyor anlamıyorum. :bilmem:

Amiral gücünde olan herkes amiral mi olmak zorunda yani? Fujitora ve Greenbull gibi iki tane sonradan amiral olan adam varken ve dışarıda bunlar gibi başkalarının da olma ihtimalini düşünürsek, Mihawk'nın amiral seviyesi olması niye bu kadar imkansız bir olaymış gibi geliyor anlamıyorum. :bilmem:
Ya sen benim yazdığımı okudun mu? Ben Amiral seviyesinde olmasına mı? Yoksa amiral üstü bir seviyede olmasına mı içerlenmişim? Ayrıca koskaca 2 yılda 2 tane bu mevkiye yaraşır adam bulmuşlar.Dediğin kadar ortalık bu güçte adamla dolup taşsaydı Akainu gibi güce önem veren bir adam 2 den fazlasını denizcilerin bünyesine katardı.

O dediğin ihtimal az denecek kadar yok işte. Onun için amirallik demek bu seride bu adam olmuş demek oluyor(yonkou zaten başka boyut) Anca amiral çıkarsa bu seride devrimcilerden yada denizcilerden (o da çok zor daha aralarına 2 tane katmışken) Korsanlardan amiral seviyesi çıkması bu seride çok zor(işte onuda belki Mihawk diyoruz birde yeni lord var)

EDit Yeni nesil korsanları hariç çıkması zor demek istedim:p

Ya sen benim yazdığımı okudun mu? Ben Amiral seviyesinde olmasına mı? Yoksa amiral üstü bir seviyede olmasına mı içerlenmişim? Ayrıca koskaca 2 yılda 2 tane bu mevkiye yaraşır adam bulmuşlar.Dediğin kadar ortalık bu güçte adamla dolup taşsaydı Akainu gibi güce önem veren bir adam 2 den fazlasını denizcilerin bünyesine katardı.
Amiral gücüne sahip herkesin amiral olmak istediğini nerden çıkardın ki? Fuji de schibukaileri kaldırmak için amiral olmuş. Amiral dengi bir adam kendini her türlü korur zaten. Denizcilere katılmak zorunda değil.

Yahu Grandel sence ben Mihawk bu adamlarla uzun süreli kapışsa yenileceğini düşünen biri miyim :D Hepsini yener ama hepsinide bir Amiral üstü seviyede biri gibi yeneceğini düşünmüyorum.Ki Vista ile gayet güzel bir kapışma olacağını düşünüyorum.

Son sölediğim senle alakası yok.Şu aralar Forumda Luffy amiral seviyesi,Zoro amiral seviyesi gibi şeyler okumaya başladım ona nazaran yazdım.

@Rajin bende o mesajımı yazarken birinin "nolur biri çıkıp amiral seviyesinde herkes amiral olmak zorunda mı" diye bir cevap bekliyordum sen çıktın talihli :D.Benim gözümde Op dünyasında amiral seviyesinde adam çok nadirdir.Dengi adam vardır boldur.

Daha da bu konu hakkında yorum yapmıyorum sıkıldım Walkind Dead izleyecem :D

Bu arada beyler tartışmak isteyen de artık özelden atsın rica ediyorum konunun anasını ağlattık :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık