Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 738: Trebol Kuvvetleri: Özel Yönetici Sugar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk konusu dönmüş yine bu adam hiç mi eskimeyecek arkadaş:D
Ben Mihawk'ı küçük görürdüm ama Dof her şeyi alt üst etti adam 2 amirale rest çekince doğal olarak Mihawk yükselişe geçmiş oldu benim için. Şuan amiral yener diyemem ama açıkçası kaybeder de diyemiyorum arada kaldım. Artık sahneye çıkma zamanı geldi.
Mihawk fanları artık şu Shanks'ın peşini bir bıraksınlar bence. Ya bu adamlar vs atalı yıllar olmuş ama hala o vs'den yola çıkarak Mihawk'ı amiral üstü yapıyorlar. Luffy daha iki yıl öce neydi şimdi ne onu da mı göz ardı ediyorlar? Mihawkla Shanks zamanında hadi eşit olsunlar ama Shanks ne yapmış Haki'nin dibine vurmuş ve Mihawk'a toz yutturmuş, bu Mihawk da haki yok anlamına mı geliyor tabii ki hayır ama Shanks tam bir hayvan olmuş çıkmış. Adam Mihawkla kapışabilecek kapasite de kılıç kullanıyor birde hakide en iyisi olunca İmparator oluyor.

Mihawk Yonkou gücündedir en iyi ihtimalle, en kötü ihtimalle amiral üstü Yonkou altı benim gözümde. Göreceğiz hep bunları... :a:

Mihawk Yonkou gücündedir en iyi ihtimalle, en kötü ihtimalle amiral üstü Yonkou altı benim gözümde. Göreceğiz hep bunları... :a:
saçma olur adam o kadar güçlü ancak crocodan atar yiyor vistayla marco ikisi bir saldırıp akainuya bişiy yapamıyordu.Mihawk daha tek başına vistayı zor tutuyor gibi göründü
Ancak bencede dünyanın en iyi kılıç ustası namına yakışması içinen azından bir amiral seviyesinde olmalı yani yoksa o ismin bi anlamı kalmaz

bu foruma 1 yıldır üyeyim her bölüm çıktığında belli bir yorumdan sonra konu Mihawk'a geliyor nasıl oluyor bu anlamadım.:bilmem:

http://www.korsanfan.com/forum/konu/12273-mihawk-in-seviyesi

beyler mihawk için acılmıs bir konu var.bence burda tartısın.tabi siz bilirsiniz :D

birde mihawk amirallerden güçlüdür diyen adamlarla istedigi yerde,istedigi şekilde iddaaya girerim :good:

mangaka size bu adamın amirallerden güçlü olmadıgını göstermek için nasıl kurgu yapıcak daha ?marinefordda detaylar önemsizdi ama hep hikayenin ötesine bırakılmıs bir mantık vardı.

mangaka shanksı wbye denk çizerken,mihawkı onla arasındaki farkı görmek isteyen biri olarak çizdi.

aynı mangaka,jozuyla mihawkı durdurdu.marcoyla,kizaruyu durdurdu.tüm savas boyunca kizaru marcoyla ugrasmadımı ? onigumo ona kairoseki kelepce taktıgı halde marcoyu öldüremedi degilmi ? adam bastan demişki,kizaru,cogunlukla marcoylan ugrassın.

jozuda ise mihawk direk kılıcını geri soktu,biliyorduki korsanfandan mihawkfanları ruhlarını mihawka verse yine gecemez o adamı.

doflamingo jozuyla ne yaptı ? sadece durdurabildi,oynatabildimi ? milim yok.o ipler kesmiyormu ? kesiyor.jozuya ne oldu,hiç bir sey yok.

ama mangaka dediki ben bu jozudan sıkıldım kurgunun ilerlemesi için uzaması lazım.ne yaptı mangaka ? düşünün siz mangakasınız.mihawk kessin,doflamingo dövsün,moria dövsün,kishi olsa yaptırır...:D ama adam amiral aokijiye yendirtti jozuyu.

aynı aokiji,dofa bir buz ayarı verdi,ascem kescem,yasatmıcam diyen doflamingo bir baktık gerisin geri gidiyor.neymiş dof konusmusmus atar yapmısmıs,seri basından beri crocodile yapıyor :D o zaman crocodile wbyle denkmi şimdi ?

marinefordda gösterilmeyen seyler vardı,ama kişiler arasındaki güc farklarında bariz hata yoktu.

teach adayı yıkamazmıydı ? yıkardı.aynı mangaka coby ve shanks sayesinde savas durduktan sonra,sengokuya yaralılar için savası bitirtip,garpı yaralılarla ilgilensinler diye bagırırken çizmedimi ? çizdi.demekki adamlar önce etraftaki garibanları düsünmüşler.ne yani garp ölcem diyemi korkup girmedi...yani adayı teach yıkmamalıydı,ama teach bu cag benimde demeliydi.garpın gücünü hep sakladıgı için teachle dövüstürmemeliydi,ama sengokuylanda agzına soku vermeliydi.bu adamın bunları hiç düsünmedigini istişare etmediginimi sanıyorsunuz ?

asistanlarından birisi bile ama garpla,sengoku onu yenemezmi dememişmidir ? demiştir.mesele teachin tek olmaması ve o tayfanın sonradan yonko tayfası olması.demekki tüm tayfası ve teachle en fazla eşitmişler.yaslı halleriyle.

kesin olan bir sey var,bir amirale zarar verebilen tek bir shicbukai var.o da yeni shicibukaimiz.doflamingo amiral falan yenemez.ancak denk dövüsür.yenecek adam atardan fazlasını yapar,kuzan geldi diye üstüne cöküp gider yaptıgı adamı bırakmaz,sadece tekme sallayıp ama issho bana yardım et demez.iş atarlan oluyorsa,kör bir yaslı adam doflamingoya krallıgının kalbinde seni hasırsapkadan sonra indiricem dedi...

tamam kılıc ustalarına fanlıgım var,ve kılıc kullanmaları geregi güclü bir hakiyle cok dehset olabilirler ama yahu bir rayleighin dövüsüne bakın kizaruyla,birde mihawkın kendini tutmıyacagım shanks deyip,luffyi kovalayısına.sonra gidin birde rayleighin gencligini düsünün.ondan sonrada tüm zoro fanları kendinize sorun,bu zoro mihawkı asıp oarada kalsa,rogerı gecen luffyle arasındaki fark kac kat olur sizce ?

benim gördügüm genc wb,garp,roger,mihawkın kılıcını yamultup o kılıca onu oturturlar.ama sizcede genc rayleigh bunlarla aynı karede olmasa bile yakın olarak adlandırılmayı haketmezmi ?

zoronun gözüne,rayleighin gözüne bakın,zoronun gögüs yarasına,raylegihn gögsüne ve yarasına bakın,kas yapılarına ve vucutlarına bakın.eger zoronun sınırı mihawksa ana avrat söverim e.odaya.çünkü zoro gencligindeki rayleighi asmalı.adam o yasta 20 yıl kılıc tutmamıs ısık adamla savasıp,birde kesiyor.benim zoromun sınırıda mihawk olucak öylemi ? :artiz:

http://www.korsanfan.com/forum/konu/12273-mihawk-in-seviyesi

beyler mihawk için acılmıs bir konu var.bence burda tartısın.tabi siz bilirsiniz :D

birde mihawk amirallerden güçlüdür diyen adamlarla istedigi yerde,istedigi şekilde iddaaya girerim :good:

mangaka size bu adamın amirallerden güçlü olmadıgını göstermek için nasıl kurgu yapıcak daha ?marinefordda detaylar önemsizdi ama hep hikayenin ötesine bırakılmıs bir mantık vardı.

mangaka shanksı wbye denk çizerken,mihawkı onla arasındaki farkı görmek isteyen biri olarak çizdi.

aynı mangaka,jozuyla mihawkı durdurdu.marcoyla,kizaruyu durdurdu.tüm savas boyunca kizaru marcoyla ugrasmadımı ? onigumo ona kairoseki kelepce taktıgı halde marcoyu öldüremedi degilmi ? adam bastan demişki,kizaru,cogunlukla marcoylan ugrassın.

jozuda ise mihawk direk kılıcını geri soktu,biliyorduki korsanfandan mihawkfanları ruhlarını mihawka verse yine gecemez o adamı.

doflamingo jozuyla ne yaptı ? sadece durdurabildi,oynatabildimi ? milim yok.o ipler kesmiyormu ? kesiyor.jozuya ne oldu,hiç bir sey yok.

ama mangaka dediki ben bu jozudan sıkıldım kurgunun ilerlemesi için uzaması lazım.ne yaptı mangaka ? düşünün siz mangakasınız.mihawk kessin,doflamingo dövsün,moria dövsün,kishi olsa yaptırır...:D ama adam amiral aokijiye yendirtti jozuyu.

aynı aokiji,dofa bir buz ayarı verdi,ascem kescem,yasatmıcam diyen doflamingo bir baktık gerisin geri gidiyor.neymiş dof konusmusmus atar yapmısmıs,seri basından beri crocodile yapıyor :D o zaman crocodile wbyle denkmi şimdi ?

marinefordda gösterilmeyen seyler vardı,ama kişiler arasındaki güc farklarında bariz hata yoktu.

teach adayı yıkamazmıydı ? yıkardı.aynı mangaka coby ve shanks sayesinde savas durduktan sonra,sengokuya yaralılar için savası bitirtip,garpı yaralılarla ilgilensinler diye bagırırken çizmedimi ? çizdi.demekki adamlar önce etraftaki garibanları düsünmüşler.ne yani garp ölcem diyemi korkup girmedi...yani adayı teach yıkmamalıydı,ama teach bu cag benimde demeliydi.garpın gücünü hep sakladıgı için teachle dövüstürmemeliydi,ama sengokuylanda agzına soku vermeliydi.bu adamın bunları hiç düsünmedigini istişare etmediginimi sanıyorsunuz ?

asistanlarından birisi bile ama garpla,sengoku onu yenemezmi dememişmidir ? demiştir.mesele teachin tek olmaması ve o tayfanın sonradan yonko tayfası olması.demekki tüm tayfası ve teachle en fazla eşitmişler.yaslı halleriyle.

kesin olan bir sey var,bir amirale zarar verebilen tek bir shicbukai var.o da yeni shicibukaimiz.doflamingo amiral falan yenemez.ancak denk dövüsür.yenecek adam atardan fazlasını yapar,kuzan geldi diye üstüne cöküp gider yaptıgı adamı bırakmaz,sadece tekme sallayıp ama issho bana yardım et demez.iş atarlan oluyorsa,kör bir yaslı adam doflamingoya krallıgının kalbinde seni hasırsapkadan sonra indiricem dedi...

tamam kılıc ustalarına fanlıgım var,ve kılıc kullanmaları geregi güclü bir hakiyle cok dehset olabilirler ama yahu bir rayleighin dövüsüne bakın kizaruyla,birde mihawkın kendini tutmıyacagım shanks deyip,luffyi kovalayısına.sonra gidin birde rayleighin gencligini düsünün.ondan sonrada tüm zoro fanları kendinize sorun,bu zoro mihawkı asıp oarada kalsa,rogerı gecen luffyle arasındaki fark kac kat olur sizce ?

benim gördügüm genc wb,garp,roger,mihawkın kılıcını yamultup o kılıca onu oturturlar.ama sizcede genc rayleigh bunlarla aynı karede olmasa bile yakın olarak adlandırılmayı haketmezmi ?

zoronun gözüne,rayleighin gözüne bakın,zoronun gögüs yarasına,raylegihn gögsüne ve yarasına bakın,kas yapılarına ve vucutlarına bakın.eger zoronun sınırı mihawksa ana avrat söverim e.odaya.çünkü zoro gencligindeki rayleighi asmalı.adam o yasta 20 yıl kılıc tutmamıs ısık adamla savasıp,birde kesiyor.benim zoromun sınırıda mihawk olucak öylemi ? :artiz:
Hahah reis bu sefer çok feci yazmış:D İyi ki Mihawk fanı değilim:ehe: Ama bence amiral eder gibi sanki. Ama üstü olmaz:)

Mihawk bana göre zaten Zoro ile vs atamadan Shiliew kaybedecek, Luffy Karasakalı alırken, Zoro da Shiliew'i alacak. Eğitim aldığı adamla dövüşmesi komik kaçar:at:

Maalesef Doflamingo'ya ilişkin yazdığın hiçbir şeye katılmıyorum, kusura bakma. Sıralayacak olursam;

1- Jozu vs Dof'un nasıl hasıl olduğu ortadadır. Doflamingo'nun savaşta yapmaya çalıştığı tek şey Croco ile konuşabilmektir. İlkinde Jozu Croco'yu meşgul ediyor, Dof da Jozu'nun tam karşısında iken tek parmakla Jozu'yu durdurup Croco ile konuşuyor. İkincisinde ise Croco ile konuşabilmek için kafasını kesip dikkatini çekmeye çalışıyor. Anlayacağın Dof'un derdi, Jozu'yu yenip yenememek değil. İstese Jozu'yu karşısında iken tek parmakla tuttuğunda diğer eliyle de Sanji'ye yaptığı gibi pekala yapabilirdi, kimse bunun aksini iddia edemez. Ancak Dof ne yapıyor, zaten Jozu'yu tutmuşken, onun üstüne çıkıp Croco ile muhabbet ediyor. Neden? Çünkü adamın derdi Jozu değil, Croco ile konuşabilmek.

2- Amiral vs Doflamingo olayında Dof'un hep atar gider yaptığı söylenerek yerilmesi söz konusu. Ancak açıp dikkatli bir şekilde incelerseniz Amirallerin de Dof karşısında atar yapmaktan başka bir şey yapamadıklarını görürsünüz. Aokijide de böyle oldu Isshoda da. Issho önce Luffy'i sonra seni indireceğim diyerek atar yapıyor, Dof tekme savuruyor, Issho blokluyor, peki olan şey ne? Hiçbir şey. Burada Issho Dof'a dokunabilse o zaman Dof atar yapıyor diyebilirsiniz ama Issho'nun bir faaliyeti olmadığı için o da atar yapmaktan başka bir halt yapamıyor demektir. Aokiji açısından bakarsak, Smoker'a elini kaldırırsan kırarım o eli gibisinden bir atarla olaya giriyor, Dof elini kaldırıyor, Aokiji buz yapıyor, sonra ne oluyor? Hiçbir şey. Yaptığı atar ile kalıyor, saldırısı da boşa gidiyor. Yani demek istediğim Dof anca atar yapar diyebilmek için karşı tarafın da bir şeyler yapabilmesi lazım, Amirallerden bu tepki gelmediği sürece onlar da atar yapmakla kalırlar. Croco benzetmesi ise yersiz olmuş. Croco herkese atar yapıp herkesten dayak yiyen bir adamken Dof şu ana kadar kimseden dayak yemedi. :)
Peki dostum sence Mihawkın kesemediği(Wb'ye yolladığı saldırıdan bahsediyorum) Jozuyu Dof ipiyle kesebilirmiydi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık