Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 723 Bölüm Yorumları / 724 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@CooL
Hacı ben ne Akainu'yu eziyorum ne de Aokiji'yi yüceltiyorum.Olay şu magma'nın sıcaklığı 2000' dereceye kadar çıkabilirken buz en fazla -200'lu derecelere(kesin sayıyı hatırlayamıyorum) inebilir.Buradan çıkarılacak sonuç;belli bir kütledeki magma aynı kütleye denk gelen buzdan 10 kat daha etkilidir.Aokiji'nin buzunun gücü 10 ise Akainu'nun magmasının gücü 100'dür.Bu hususta Oda her zaman yaptığı gibi saçmalama yoluna başvurmuş.Eğer magma ateşin antisiyse pekâla buzun da antisi olmalıydı.

Haa benim bununla ilgili bir sorunum yok.Çünkü seri boyunca belirtildiği üzere Amiraller daima birbirlerlerine çok yakın güçtedirler.Öyle ki önceki yorumumda belirttiğim üzere bu kural gereği meyve avantajı olmasına rağmen Akainu,Aokiji'ye 10 gün boyunca üstünlük sağlayamamış.Neden,çünkü seri içinde amirallerin güçleri neredeyse eşit diye yazılı olmayan bir kural var.Aynı durum Yonkou kavramı için de geçerli.

O yüzden tekrar edeyim bazı arkadaşların beklentilerinin aksine Akainu'nun diğer amirallerden güçlü olması küsüratları geçemez.Koltuk değişikliği de adama hiçbir güç takviyesi de sağlamaz.
Film Z 'i izlemenizi tavsiye ederim tekrar, koca volkan patladığınd Zoro'ları kurtaran Aokiji volkandan gelen lavı buza çeviriyor , bizim dünyamızdaki fizik kuralları OP'de yok , bunun bin tane örneği var.

Aokiji Ace'e buz atarsa söndürür su olur , ama Magma'a buz atarsa kütle oranına göre ya direk erir yada magmayı soğutup taşa çevirir , Akainu 10 metrekare boyutunda Dai Funka atarken Aokiji saniyesinde buz üretip 100 metrekare alanda buz atıp denkliyor ve magmayı durduruyor.Böylece 10 gün boyunda 2 taraf ölümüne meyve yeteneklerini kullanıyorlar ada 2'e ayrılıyor.

Zıtlık olsa ada tamamen yanardı , ne kar yağardı nede bir buz parçası olurdu nasılsa magma direk küle çeviriyor değil mi ?İşte o mesele 2 meyveninde bir birine zıt olduğunu gösterir.

Neyse ben farklı düşünüyorum üstte kalınla yazdığım gibi.:)

@CooL
Bir filmi referans göstermen yanlış bir davranış ki Aokiji'nin durdurduğu magma değil volkan patlamasından dışa doğru püsküren bir kayaçtan ibaret.
Ayrıca buzun magmayı dondurması imkansız ötesi bir durum.Bir yanda max -200 lü derecede olan buz,diğer yanda +2000 derecede olan magma.Eğer öyle bir durum olursa buz salisesinde buhara dönüşecektir.
Bu bir fantastik seri , 2000 derece olayı felan yok.
Adam kendi fizik kurallarını uyguluyor en basit örneği Enel.50 milyon volt adamı öldürmüyor.
Filmi referans niye gösteremeyelim?E.oda ile ortak yapılmış bir film , oradaki Aokiji bizim bildiğimiz Aokiji farklı biri değil.

Ayrıca WB nefesiyle söndürüyor ,buzla donması nasıl imkansız olsun.:)
Anlaşamayız bu konuda benim fikrim sabit seninkide öyle.

Akainu beyazsakalın ve acein göğsünü deldiği gibi doğrudan bir saldırı yapamadığı müddetçe aokiji magmayı dondurabilir.Çünkü zaten kaynağından çıktıktan kısa bir süre sonra ısı kaybedip katılaşmaya başlıyor.Normaldede böyle.E zaten aokijinin meyvesi bu işe yaradığından dolayı bu olayı hızlandırıyor.Aokiji bacağını kaybetmesini dikkatsizlik olarak görüyor.Demekki akainu açığını yakalamış ve doğrudan bir saldırı yapabilmiş.Magma kaynağından ayrılmadan vurduğu için kendi meyvesi bu saldırıda çaresiz kalmış.Aynı acein ölümü gibi.Sanırım aokiji son anda sıyrılmış ve ölümcül hasar almaktan kurtulmuş sadece bacağını kaybetmiş.

@CooL
Bir filmi referans göstermen yanlış bir davranış.
Ayrıca buzun magmayı dondurması imkansız ötesi bir durum.Bir yanda max -200 lü derecede olan buz,diğer yanda +2000 derecede olan magma.Eğer öyle bir durum olursa buz salisesinde buhara dönüşecektir.

Tekrar edeyim Oda bu meselede amirallerin eşit güçte olduğunu yansıtabilmek adına seri içinde doğa kanunu diye bir kavram bırakmamış.:of:
eğer oda fizik kurallarını uygulasaydı aokiji akainu vs si 10 gün değil 15sn bile sürmezdi :D En basitinden magmaya 2000 buza -200 demişsin

şimdi aokiji buzdan devasa bir yumruk akainu magmadan bir yumruk yapsa. Bu ellerindeki maddelerin kütlesine 100 desek ( attım kafadan )

m.c.t formülünden gidelim :D
100.0,5.200 = 10.000 J geldi aokijinin yumruğu

100.x.2000 = 200.000x j de akainudan geldi ( öz ısısı ne kadar bilmiyorum ama gerek bile yok ona :D )

yani normal şartlarda akainunun vuruşu 20x kat daha güçlü ki x de yüksek bir değer. Böyle bakınca akainu tek vurusta aokijiyi buhar etmeli. Ama burası one piece :D burda şaka yok fizik de yok :D

Arkadaşlar bir yerde okudum ama tam olarak hatırlamıyorum. Mutlak soğukluk diye bir olay var. Yani Soğuk dediğimiz olay magmayı gömer Olaya soğuk-magma açısından bakarsak eğer.

Dostum kabullenmemek diye bir olay söz konusu değil :D

Dof Kaido'yu alır demedim Allah aşkına nasıl okuyorsunuz yahu. Senin dediğin gibi Dof'u hallaç pamuğu gibi sallayamaz diyorum. Doflamingo ciddi anlamda güçlü bir adam. Bir amiral ve hele hele Yonkou gücünde değil. Lakin o seviyenin adamlarınada öyle kolayca yenilmez demek istiyorum.

Matematiksel olarak bakarsak eğer serideki o en üst güç seviyesine yakın olan kişi Doflamingo ve tayfası. Bunu belirtmek istiyorum. Ne dersen de Mugiwara'lardan daha iyi tayfaya sahip. Kaptanın (Dof) gücüde "en az" Luffy'e denk. Eh bizim tayfanın seviyesinin üstündeki adam bırakalımda Yonkou ile aşık atsın. Kaldıki Moria bile dövüşmüş. Crocodile WB ile dövüşmüş, Mihawk Shanks ile vs'ler atmış.

Doflamingo'nun seviyesi küçümsenmemeli. @Dragon'un hep dediği bir şey var; Doflamingo Luffy için bir basamak, onu yeni yonkou ile dövüşecek seviyeye gelecek. Eh bu mantığa göre de Dof şuan o seviyeye en yakın adamdır.
Mihawk olayına lafım yok da Moria gitmiş kaido ile dövüşmüş dedin. Doğru dövüşmüş de ne olmuş? Bütün tayfası öldürülmüş adam tarafından o yüzden 10 yıldır ölümsüz bir ordu yapmaya çalışıyordu.
Croco'da dövülmüş bi güzel belki de yüz yarasını ordan aldı belli değildi sanırsam. 2'si de Grand Line'a geri postalanmış. Croco, WB korkusundan antik silah işine girmiş. WB ölünce girelim mi NW'ye diyor.

@CooL
Bir filmi referans göstermen yanlış bir davranış ki Aokiji'nin durdurduğu magma değil volkan patlamasından dışa doğru püsküren bir kayaçtan ibaret.

Tekrar edeyim Oda bu meselede amirallerin eşit güçte olduğunu yansıtabilmek adına seri içinde doğa kanunu diye bir kavram bırakmamış.:of:

Edit:Buzun magmayı dondurması... bi bunu görmemiştik seri içinde :hhh:
Bunu diyen arkdaşlar için söylüyorum fiziksel olarak buz magmayı dondurur.;).Dereceler yanıltmasın

Arkadaşlar bir yerde okudum ama tam olarak hatırlamıyorum. Mutlak soğukluk diye bir olay var. Yani Soğuk dediğimiz olay magmayı gömer Olaya soğuk-magma açısından bakarsak eğer.
Bu dediğin fizikte var.İsmide termodinamiğin 3. yasası.Kısaca söyle diyor.Hiç bir parçaçık -273 dereceye yani 0 kelvinde bulunamaz.

Birde arkdaşlardan biri "m.c.t" formülünü kullanmışta bu klasik termodinamik ;) kısacası belli koşullarda kullanılan birşey.Fiziksel kurallar ve kaidelere çok girmekte istemiyorum malum burası OP tartışmasısın yapıldıgı bir forum.Fakat genel olarak arkdaşlara şunu söyliyeyim fiziksel olarak nelerin mümkün bir bilseniz bu dediklerinizi söylemessiniz emin olsun :)

Bu dediğin fizikte var.İsmide termodinamiğin 3. yasası.Kısaca söyle diyor.Hiç bir parçaçık -273 dereceye yani 0 kelvinde bulunamaz.

Birde arkdaşlardan biri "m.c.t" formülünü kullanmışta bu klasik termodinamik ;) kısacası belli koşullarda kullanılan birşey.Fiziksel kurallar ve kaidelere çok girmekte istemiyorum malum burası OP tartışmasısın yapıldıgı bir forum.Fakat genel olarak arkdaşlara şunu söyliyeyim fiziksel olarak nelerin mümkün bir bilseniz bu dediklerinizi söylemessiniz emin olsun :)
-200 ile 200 dereceyi eşit oranda zıt olarak düşünmemeleri gerektiğini belirtmek istedim. -273 derece mutlak sıfır oluyor ve bu arkadaşların mantığına görece +273 mutlak en üst ısı olmalı. Ama değil işte.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık