Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 723 Bölüm Yorumları / 724 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aokiji ile Akainu meyve olarak denktir bence,10 gün savaşın sürmeside 2'sinin meyvelerini en yüksek seviyede kullanmları yüzündendir , Aokiji ha bire meteorları magmayı soğuturken ,Akainu da ha bire eritmiş , o kadar çok meyve kullanmış ki 2 tarafta adanın şaftı kaymış.

Savaşın sonunu ise Akainu'nun hırsı ve dayanıklılığı belirlemiş.

Yoksa Aokiji'nin kendisinin zıttı adama 10 gün dayanması ne demek bu resmen krşı tarafın rezil biri olduğunu gösterir ,rakip benim zıttım olacak ama ben tekme tokatla yada yeteneğimle adama karşı koyacam 10 gün imkanı yok böyle birşeyin gözümde.:)

Gelmiş geçmiş en iyi meyvedir rahat. Bu meyvede konu ışık hızı varmı ötesi. Lazer falan geçiştirmelik yani. Kizaru bir adama sana vurucam dedikten hemen sonra ışık hızında adama vursa adam darbeyi aldıktan sonra sesi duyar :D
Düz mantık yapınca Hakide hiçbir işe yaramıyor. K.Hakide bir hız sınırı var bu sınırı ışık hızı rahatlıkla aşabilir ve bence BB içinde anti oluşturabilecek bir meyve.

Magmanın içinde eriyik kaya vardır ,WB üflediğinde bunu gördük , yani magmayı soğutursan kaya elde edersin , Aokiji film Z'de meteor taşını buza çevirip kırıyordu, Ace'in alevi ise gazın plazmaya dönüşmüş hali , yani katı formu yok ,Ace ile Aokiji nötrdür ama Akainu ile Aokiji zıttır ,Aokiji magmayı soğutur ama alevi söndürür.

O adaya yine diyorum iklim olarak değişmişse meyveler bariz zıttır , 1 taraf Akainu sayesinde yanıyor , diğer taraf Aokiji sayesinde donuyor.
Ben mangakanın çizdiğini söylüyorum. Kuzan vs Ace olsaydı derdim ki ateş ve buz tamam zıt elementler birbirlerine karşı avantajları yok diye. Ancak Op evreninde Magma>Ateş. (Gercek dünyada ki gibi :D)Bu büyüklükte öyle bir fark var ki magma adam ateş adama tek atabiliyor.
Hie hie no mi=Magu magu no mi diyorsun. Magu magu kullanıcısı mera mera kullanıcısına tek atarken Hie hie kullanıcısının meyvesi Mera mera'ya denk geliyor.

Kuzan film z'de magma'yı dondurmuştu sanırım. Ancak Sakazuki her logia kullanıcısı gibi sınırsız miktarda element üretiyor. Bir tutmak yanlış bence.

Mangaka nın çizdiği 2 'sinin denk olduğu şu resme bakarak ben öyle anlıyorum:
http://fc07.deviantart.net/fs70/f/2012/061/c/2/punk_hazard_overview_colored_by_t_j_t-d4rgsb9.jpg

Ayrıca A meyvesi B'den üstündür yüzden C'den de üstün mantığı bana ters.
Üstte niye mera mera ile magu magu hie meyvesine karşı anti -nötrdür olayını açıkladım.

Ben öyle düşünüyorum Kuzan'ı övmek için filo amiralini ( bak hem meyvesi zıt adama hem 10 gün yenemedi) diye ezmem.Belliki 2'side bir birine zıt.

@Dragon
Agzına sağlık.Sonuna kadar katılıyorum.:good:

Hayır benim hala akıl sır erdiremediğim bazı arkadaşların Dof un Yonkou indirebileceğini düşünmesi.Arkadaşlardan biri Dof vs Kaido yu WB vs Akainu gibi bşey olacagınu söylemişte, elini biraz vicdanına koy lütfen.Kaido bir Yonkou ve Dof evire çevire döver hallaç pamugu gibide açar.:mincika:

Herkesin fikrine saygım var ancak seride üstüne basa basa vurgulanan ve Oda nın ben bunu böyle yaptım ve bu budur dediği şeyler kişisel yoruma kapalıdır.Oda öyle demisse bu kabullenmemek niye.

Luffy arc sonunda Dof u eşşek sudan gelinceye kadar dövsünde o zaman ne diyeceksinzi merak ettim :D
Dostum kabullenmemek diye bir olay söz konusu değil :D

Dof Kaido'yu alır demedim Allah aşkına nasıl okuyorsunuz yahu. Senin dediğin gibi Dof'u hallaç pamuğu gibi sallayamaz diyorum. Doflamingo ciddi anlamda güçlü bir adam. Bir amiral ve hele hele Yonkou gücünde değil. Lakin o seviyenin adamlarınada öyle kolayca yenilmez demek istiyorum.

Matematiksel olarak bakarsak eğer serideki o en üst güç seviyesine yakın olan kişi Doflamingo ve tayfası. Bunu belirtmek istiyorum. Ne dersen de Mugiwara'lardan daha iyi tayfaya sahip. Kaptanın (Dof) gücüde "en az" Luffy'e denk. Eh bizim tayfanın seviyesinin üstündeki adam bırakalımda Yonkou ile aşık atsın. Kaldıki Moria bile dövüşmüş. Crocodile WB ile dövüşmüş, Mihawk Shanks ile vs'ler atmış.

Doflamingo'nun seviyesi küçümsenmemeli. @Dragon'un hep dediği bir şey var; Doflamingo Luffy için bir basamak, onu yeni yonkou ile dövüşecek seviyeye gelecek. Eh bu mantığa göre de Dof şuan o seviyeye en yakın adamdır.

O olay Kuzan'ın meyvesi üzerindeki hakimiyetiyle alakalı bence.

Ace vs Kuzan'ın bir amacı yoktu. Yani kurgu gereği gereksiz bir vs idi. Ben öyle hatırlıyorum. O vs'nin Magma>Buz için çizildiğini düşünüyorum.

Violetin yeteneği müthişmiş.En son resimdede doflamingonun ayağını sertleştirmeden sanjinin diablosunu durdurması dikkatimi çekti.Bakalım önümüzdeki hafta ne olucak.Lawında kurtulmasının sebebi fujinin gücünü bir anlığına azaltmasıymış.Ama takıldığım şey fujiyi onurlu birşey sanmıştım ama pek öle değil gibi.

Aynı ışın PXlerde de var,ama Luffy kolayva kaçıyor o ışınlardan
Benim bahsettiğimde zaten o . Lazer geçiştirmelik demişim farkındaysan :D Tam hızda değil o lazerler. Gerçek ışık hızını sanırım tarif etmeye gerek yok. Kim nasıl kaçabilir ışık hızında gelen bir saldırıdan ??

O olay Kuzan'ın meyvesi üzerindeki hakimiyetiyle alakalı bence.

Ace vs Kuzan'ın bir amacı yoktu. Yani kurgu gereği gereksiz bir vs idi. Ben öyle hatırlıyorum. O vs'nin Magma>Buz için çizildiğini düşünüyorum.
Bu yoruma tamamen katılıyorum. Ayrıca Kuzan'ın Garp'ın yanında gezinmesinden dolayı douriki ve haki de az da olsa önde olduğunu düşünüyorum. Yoksa hiçbir karakter gücünün zıttı olan birine bu kadar dayanamaz.

@ franky
Lafım direk sana değildi,izah ettiğim konularda laf söyleyenlereydi :).Senin yazdıklarında da yanlış okudugm yerler olmuş demekki bayagı şey okuyunca bazen hatlar karışıyor ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık