Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 715 Bölüm Yorumu / 716 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Belki kullandıkları kenpo busoshoku haki temellidir. Haki kullanımına bağlı olarak teknikler geliştirmişlerdir. Yani dediği gibi 2si birden olabilir. Ya da sadece rokougan vaari bir şey de olabilir. Ama silahın sertleşmesinin özel bir teknik olduğunu sanmıyorum o busoshokunun standart özelliği. Kapladığın şey doğal olarak daha dayanıklı oluyo. Jean Angonunki de Kuja okları misali hakiyle kaplayınca verdiği hasar da artabiliyor.
şimdi söyle bir durum var.busoshoku koka,hakinin yogunlastırılması baska bir sey degil.ama busoshoku koka adı altında ona isim verip ayıran luffy.yani normalde rayleigh ve sentoumarunun kullandıgı temel busoshoku iken,sertlesmeyi isim olarakta ayırdı e.oda. o yüzden ayrı bir dalı gibi söyledim.

ikinci olarak.2 si birden olsada.rokuohganda 6 lı vurus var anladıgım kadarıyla,bunların teknigi,8 noktalı vuruyor.yani rokushikiden daha ileri bir dövüs teknigi.normal ceteler böyleyse koramirallerin bir anlamı kalmıyor yeni dünyada,haliylende yeni dünyaya yonkolar hükmeder.amiraller haric rahatca takılacak adamları yok :D

jean angonunki zaten kuja oku gibi oldu,ama o efekt eger düsündügüm gibi daha yogun özel bir teknikse,kuja oklarından cok daha güclü olur.çünkü boobyde rahatlıkla kırılan busoshokulu baltaya bakarsak,sanırım e.oda işleri zorlastırmak için böyle bir dövüs stili cıkardı gibi duruyor.

dipnot; bazı arkadaslar chinjao niye kullandı sadece 13 kişi inmiş demiş.emin olun en kötü oda 40000 tane çöpü indirirdi.gördügünüz üzere en iyi seviyede olan bir balık adam olan hack bile agladı bu arenada.yani 50000 çöp indirecegine 10 tane saglam adam indir bence daha karizma. 50000 adet tabiki toplu temizlik oldugu için, güzel cagrısım yapıyor ama:ehe: adamda çöp indirmedi,görüyoruz her biri saglam adamların.

Yalnızca Busoshoku Haki'yle olacak iş değil ki o. Boo da güçlü bir adam sonuçta, aynı saldırıyı Luffy'ye yapsa Luffy'nin Busoshoku'su bile kıramaz o baltayı. Bobby'de Busoshoku vardır veya yoktur demedim zaten, ama öyle bir dayanıklılık söz konusuyken çok önemli bir mevzu değil bence.
Saf gücede bağlı olabileceğini belirtmiştim.Ancak bana doğuştan busoshokuya sahip gibi geliyor.

bence jean ango'nun luffy'e kafasını takma sebebi onun impel down'a tıktığı adamların luffy sayesinde çıkıp peşine takılması oldu. gayet de güzel oldu. ödül avcılarına hikayede pek yer verilmiyordu. ben seviyorum ödül avcıların.
bölüm tanıtma bölümüydü o açıdan güzel ya da çirkin demeyeceğim.
funk kardeşler füzyon yapıyor. funk biraderlerin son sayfadaki halini Rocky'e benzettim. böyle bi gönderme yapılmış olabilir
ideo patlayan yumruk atıyor. karizma bi karakter ben sevdim. ideo vs funk güzel olur
jean ango'nun yeteneği meyve yeteneği çıkabilir ama ihtimal vermiyorum kuja oku tarzı bişeydir.
don chinjao da hh çıkmasına takılanlar olmuş. bence yakışır adama boşuna efsane demiyorlar ve burası artık YENİ DÜNYA dooostuum.
yakışıklı cengaver kardeşiyle nineyi kurtarmaya gitse bari.

bence jean ango'nun luffy'e kafasını takma sebebi onun impel down'a tıktığı adamların luffy sayesinde çıkıp peşine takılması oldu. gayet de güzel oldu. ödül avcılarına hikayede pek yer verilmiyordu. ben seviyorum ödül avcıların.
bölüm tanıtma bölümüydü o açıdan güzel ya da çirkin demeyeceğim.
funk kardeşler füzyon yapıyor. funk biraderlerin son sayfadaki halini Rocky'e benzettim. böyle bi gönderme yapılmış olabilir
ideo patlayan yumruk atıyor. karizma bi karakter ben sevdim. ideo vs funk güzel olur
jean ango'nun yeteneği meyve yeteneği çıkabilir ama ihtimal vermiyorum kuja oku tarzı bişeydir.
don chinjao da hh çıkmasına takılanlar olmuş. bence yakışır adama boşuna efsane demiyorlar ve burası artık YENİ DÜNYA dooostuum.
yakışıklı cengaver kardeşiyle nineyi kurtarmaya gitse bari.
Jean Ango Luffy'e kafayı takmadı.Sadece Hasır Şapkalı Luffy'nin kolezyumda olduğuna dair söylentiler duyduğunu belirtti.
Asterix ve Oburix'deki gibi Haki kazanına düşmüştür :D
Olur mu olur:oleyo2:

Booby Funk daha önce hiç kavga etmediğini mi ne söyledi.Hani karşısındakine arkasına dönmesindende savaşçı ruhunun olmadığını anlayabiliriz.İlginç ki bu adamın sırtında busoshokulu balta kırılıyor.
Daha önceden hiç görmedik fakat ben Booby'nin doğuştan Busoshokuya sahip olduğunu düşünüyorum.Belki saf gücü çok yüksektir bu yüzden kırılmıştır ancak ben doğuştan busoshoku'ya sahip olduğunu düşünüyorum.
Asterix ve Oburix'deki gibi Haki kazanına düşmüştür :D

impel down göndermesi falan yapıldı jean ango gösterildiğinde. bi sonraki bölümde kafayı taktığı ortaya çıkar DEMİŞTİ DERSİN :alkis:
bu arada spikere bayıldım ya oda sensei üstüne karakter yaratan tanımıyorum :respect:

Shinigami

Shanks kıytırık bir Deniz Kralı'na karşı kullandı. Sahne karizmatik olmayınca gücü mü azalıyor bu tekniğin?
Gücüyle ne alakası var. Demek istediğimi gayet anlaşılır söyledim. O kıytırık Deniz Kralı sahnesi, animedeki epic sahnelerden biri. HH'nin kullanımı hep önemli olmuştur. Ama bu sahnede öyle değildi. Yakışmadı.

Karizmatik bir sahnede kullanmadığı için Chinjao bu gücü haketmiyor yani?
Dediğim gibi gücüne laf yok. HH başlı başına gösterge zaten. Hem kendisi de efsane karakter.

RıZor

Chinjao 12-15 adam için kullandı denilmişti. Sonuçta luffy kontrolsuz yaptığında, amazon lily de seyirciler bile ölmüştü. Bu hakiyi kullanıp 12-15 kişiyi düşürmek ustalık gerektiren bir olay, adam eskilerden bir efsane ise luffy bu adamı temizliyerek ödülünü artırır. Chinjao garptan dayak yedi diye küçümsememizi değil, Garp sen neymişşin dedirtecek gibi..

Dof'un zaten yaptığı iş Luffy için adam toplamak olmuş.
Monet - Violet - Belammy - Cüceler felan oh hooo :D

ben orada 14 kişi bayılmış derken Luffy'de kullanırsa aradaki farkı görürüz diye demiştim 40 kişi kalmış 35'ini bayıltırsa güzel olur. :D

Ek olarak Dayı yaşlı + çok pis dayak yemiş garptan kendine gelememiş 40 yıldır kafasındaki şiş gitmemiş :oleyo2:
Hous hoku çıkmasa çok rahat yenmesi gerekirdi Luffy'nin ama şimdi bilemiyorum.

Zaten Luffy'den pek umutlu değilim bu saftirik bir dahaki bölüm dev iyi mi diye ringin dışına çıkar elenir :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık