Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 714 Bölüm Yorumu / 715 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Gümüş +1 Oyuncuktan çok senin bahsine benziyorlar :good:

Luffy çok sağlam gömdü umarım gelecek bölüm dev ayağa kalkmaz çünkü 2 yıldan sonra kime tek attı dediysem tek olmadığı ortaya çıktı :of:

Eğer Jora'nın meyve gücünü çözersek. Ortada oyuncak ile alakalı hiç bir şey olmadığını anlarız.
Jora'yı bir ressam gibi düşünün. Kafasında bir görüntü canlandırıyor. Sonra bu görüntü düşünce bulutu şeklinde kafasından dışarı çıkıyor ve hedefe temas ettiğinde Jora'nın zihnindeki görüntüyü gerçeğe dönüşüyor.

Ve Jora'nın zihnindeki görüntülerin Modern Sanat figürleri olduğu açıkça ortada. Sunny'deki erkeklerin odası, Sunny'nin kendisi ve bizim 4'lüye bakarak anlayabiliriz. Yani ortada oyuncağa dönüştürme diye bir olay yok. Jora zihnindeki görüntüleri(ki bu görüntüler sanat eseri üzerine kurulu) gerçeğe dönüştüren bir meyve yemiş ve bu meyve canlı cansız her şeye işliyor.

Yine Nami, Momo ve Chopper'ın çizimlerinin modern Sanat'ın bir kolu olduğunu söylemiştim. Kafalarında sanki iki tane yüzleri varmış gibi. Chopper ise oyuncaklaşmamış ''Kareleşmiş'' modern sanatta da buna bu dala cubism deniyor. Yani ortada oyuncağa dönüştürmeye dair hiç bir veri yok.
Bu arada resimleri temizledim daha iyi anlaşılsın diye.

Senin dediğin gibi kafasında canlandırdığı bulutu çıkarıp olayı bitiriyor.Ama belkide o zamanki ruh halide onları oyuncağa çevirmiştir.Yani her zaman dediğin akım olucak diye birşey yok.Kadın psiko gibi ruh haline göre herşeyi dönüştürüyor.

Ayrıca siyahlaşma olayı şu resimde açıkça gözüküyor.

Çok beklersin. :( Animeyi bıraktım. Bugün abim izlerken yeni bölümü ben de baktım. Nıç, hakkaten çok beklersin. :D
hayal de mi etmeyek :D anime bölümlerini biriktiriyorum ama arkadaşların yorumlarını da takip ediyorum hemen hemen her hafta... ph neyse de bu arcı mahvetmemeleri lazım ... cidden büyük kayıp olur benim için... yumruğu çaktığı an çıkan buhar ve seyircilerde olan o anlık sessizlik ve şaşırmışlık :D

Dressrosa'daki tüm oyuncakları dönüştürürken aynı ruh halinde olan kadın, bizimkileri dönüştürürken ruh hali birden değişiyor. Bu mantıksız değil mi?
O açıdan bakarsan mantıksız ama birde şöle düşünürsek.Oyuncaklara dönüşen insanların hepsi bir gün bir meydanda toplandığını düşün ve o meydanda toplananların bundan etkilendiğini düşün.Sonuçta dress rosadaki herkes oyuncak değil bir kısmı.Yani bir seferde olmuş bir olay gibime geliyor.Sonuçta insanı oyuncağa dönüştürende makine olmaz diye düşündüğüm için meyve yeteneğinden kaynaklanıyordur diye düşünüyorum.

Jolayı gordukten sonra kryosun ofkeli yıldırım asker olması benim gözümde kesinlesti.
Frankye "aglayan bir dövüsçü hicbirseyi kazanamaz"gibi birsey soylemisti.Dovusle alakası olmayan birisi böyle birsey soylemez.
Jolanin yetenegini gordukten sonrada neden oyuncaga/sanat eserine dönüstügüne acıklık kazandırabiliriz,her ne kadar Gümüş itiraz etsede:D
Kryos=Ofkeli yıldırım asker :good:

Arkadaşlar birde şöyle birşey dikkatimi çekti.Bu kyrosla rickynin kas yapısı birbirine çok benziyor.Ama benim dikkatimi çeken şey bıyık ve sakal tarzları.

Rick=Kyros :a:

Yani. En mantıklısı bu görünüyor. Wiki'de de bunu söylemişler. Ayrıca Hajrudin'in bir daha kalkabileceğinden şüheliyim:D
Şu resimde açıkça görünüyor. Bilincini kaybetmiş.

Güzel bir düşünce. Fakat Jora'nın neyve gücü ile oyuncaklar arasında bir bağlantı olmadığına dair birden fazla veri ile karşılaştım. Bu yüzden alakaları olmadığına %100 eminim. Belki başka bir meyve kullanıcısı vardır o yapmış olabilir yada daha farklı bir hikaye ama Jora olmadığına eminim.

Ek olarak Ricky Kyros ise, 20 yıl önceki hali ile şimdiki yaşlı hali arasında fark olması pekte şaşırtmaz.
Yanlız iyi hoş Jolanın meyvesi senin dediğinse adı ne? Mordern sanatta düşündüğün şeye çevirme no mi mi? Olmadı bence daha farklı bir şey çıkar. Düz mantık bazen işe yarıyor.

Sylar

Oyuncaklar joranın gücüyle oluştuysa, köpek adamın kolunu kapınca neden pamuk çıksın?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık