Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 702 Bölüm Yorumu / 703 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu adamın teorisinde Smokerin Juttesi gibi tutma yani eline bağladığı kısımlar normal madde kesici kısımları Kairoseki diyordu. Bunun yanında Dofun gücü çok değişik ne olduğu belli değil hani Paramacia desen nasıl bir meyve bu anlamıyorum. Neyse işallah Oda bu adamı harcamaz çok kritik işler yapıcakmış gibime geliyor.
enel gibi olmaz harcanmaz... oda çok güzel bi arc hazırlıyor.. vs ye doyacaz gibi geliyor bana.. dof nerdeyse 500 sayı önce gösterilmiş bi karakter oda bu adamı heba etmez...hem yetenek kullanıcısı hemde kairoseki olmaz gibi geliyor.. smoker dofun aokijinin saldırsından kurtulduğunda dofun saldırıdan önce vucudunu ipleriyle sardığını söylemişti... bence çok mantıklı... eğer bu şekilde olursa vucudunu o iplerle sarması zor olur...

Bu adamın teorisinde Smokerin Juttesi gibi tutma yani eline bağladığı kısımlar normal madde kesici kısımları Kairoseki diyordu. Bunun yanında Dofun gücü çok değişik ne olduğu belli değil hani Paramacia desen nasıl bir meyve bu anlamıyorum. Neyse işallah Oda bu adamı harcamaz çok kritik işler yapıcakmış gibime geliyor.
Teoride dendiği gibi kairoseki olsaydı Jozu'yu tuttuğunda Jozu'nun meyvesi iptal olurdu.

dof'un law'a yıllardır çektirdiği işkence ve law'ın intikam hissi,dof'a yaptıkları bana dofilamingoyu luffy'nin değil de law'ın indireceğini düşündürüyor.Ayrıca açıklanmadan önce de dof'un ip kullandığını düşünüyordum ve law'ın dofilamingonun antisi olduğunu düşünüyordum.şöyle ki dof'un 2 temel yeteneği var;
1)ipleri kullanarak insanları kukla gibi kullanıyor
2)çok hızlı çekerek kesme saldırıları yapıyor
law'ın da 2 temel hareketi var room içinde;
1)kendinin ya da herhangi bir maddenin yerini değiştirebiliyor
2)kestiği parçaları istediği şekilde tekrar birleştirebiliyor.
law'ın dof'un antisi olduğunu düşünme sebebim madde1'de dofilamingo law'ı kontrol etmeye çalışsa law istediği başka bir objeyle yerini değiştirip iplerden kurtulabilir.madde2'de dofilamingo law'ın kolunu bacağını room içinde kesince (ki başka bir kılıç kullanıcısı kesince nasıl bir etki yaratıyor bilmiyoruz) eğer law gibi etki bırakıyorsa yani kan akıtmıyor sadece kesiyorsa law da kesilen herhangi bir uzvunu tekrar birleştirebilir.
Bu yüzden law'ın dofilamingoyu antisi olması sebebiyle inleticeğini düşünüyorum.Luffy-enel gibi.

Teori yukarda açıkladığım gibidir.Eğer meyvenin yeteneği 'room içinde kesilen herhangi bir parçayı kullanıcı tekrar birleştirebilir'şeklinde ise teorinin tutma olasılığı var.Şu ana kadar room içinde law'dan başka birinin kesme olayını görmediğimiz için ucu açık bir durum bu.
Dof haki kullandığı için Room içindeki kesme saldırıları kimseye etki etmese bile(ki Law hariç kimsenin böyle bi gücü yoktur meyve kullanana özel bi yetenektir o) dof haki ile keser Law'ı meyve etkisi söz konusu olmaz. Zaten Dof'un yapacağı kesme saldırıları ope ope meyvesi sayesinde yapılmıyor o yüzden Law'ın bıraktığı etkiyi bırakacağını zannetmiyorum o kesip kontrol etme işi meyve kullanıcısına özeldir o yüzden room'un içi tamamen Law'ın(meyve sahibinin) kontrolünde zaten. Law'ın dof'a dalma konusunda ise yapacak bişeyi kalmazsa yeter artık bağa çektirdiklerin der dalar yenilir Luffy gelir kurtarır böyle bişey olabilir:D

dof'un law'a yıllardır çektirdiği işkence ve law'ın intikam hissi,dof'a yaptıkları bana dofilamingoyu luffy'nin değil de law'ın indireceğini düşündürüyor.Ayrıca açıklanmadan önce de dof'un ip kullandığını düşünüyordum ve law'ın dofilamingonun antisi olduğunu düşünüyordum.şöyle ki dof'un 2 temel yeteneği var;
1)ipleri kullanarak insanları kukla gibi kullanıyor
2)çok hızlı çekerek kesme saldırıları yapıyor
law'ın da 2 temel hareketi var room içinde;
1)kendinin ya da herhangi bir maddenin yerini değiştirebiliyor
2)kestiği parçaları istediği şekilde tekrar birleştirebiliyor.
law'ın dof'un antisi olduğunu düşünme sebebim madde1'de dofilamingo law'ı kontrol etmeye çalışsa law istediği başka bir objeyle yerini değiştirip iplerden kurtulabilir.madde2'de dofilamingo law'ın kolunu bacağını room içinde kesince (ki başka bir kılıç kullanıcısı kesince nasıl bir etki yaratıyor bilmiyoruz) eğer law gibi etki bırakıyorsa yani kan akıtmıyor sadece kesiyorsa law da kesilen herhangi bir uzvunu tekrar birleştirebilir.
Bu yüzden law'ın dofilamingoyu antisi olması sebebiyle inleticeğini düşünüyorum.Luffy-enel gibi.

Teori yukarda açıkladığım gibidir.Eğer meyvenin yeteneği 'room içinde kesilen herhangi bir parçayı kullanıcı tekrar birleştirebilir'şeklinde ise teorinin tutma olasılığı var.Şu ana kadar room içinde law'dan başka birinin kesme olayını görmediğimiz için ucu açık bir durum bu.
Eğer Dof'un kesilen kabloları tekrar yaratma gücü varsa Law onun antisi sayılmaz.Dof'ta room kadar kablo yaratır.Ayrıca hakiyle kestikten sonra hiçbir şekilde room içinde veya dışında yeteneği kurtarmaz, bana göre.

dof'un kullandıgı tellerde kairoseki yoktur marineforda smoker'ın boynunu kesiyordu sanırım kairoseki olsa sonuc ne olur zaten biliyoruz.

Ben Law'ın özellikle Dof'tan korktuğunu düşünüyorum bu yüzden Luffy'i yanında istedi bence Dof'un yetenek Law'a ters, Law room içinde kesse bile Dof ölmeyeceği için tekrardan Law'ı kontrol ederek kendini birleştirebilir gibi geliyor bana , Law bu yüzden Dof'tan tırsıyor , Dof Law'ı iyi tanıyan biri eğer Law'ın gücü ona ters olsaydı :

Nerdeysen yerini söyle beni kızdırıyorsun deyip gülerek tehdit etmezdi ve Law yüz yüze gelmemek için uğraşıyor gibi dressrosadan özellikle kaçmak istedi Dof'un geldiğini duyunca, neyse Greenbitte daha ayrıntılı görürüz umarım o sinirle Dof Law'a Joker gelene kadar çarkıfelek çevirtir.

Ama Dof'un sonunu Luffynin yardımıyla Law getirebilir .

Ben Law'ın özellikle Dof'tan korktuğunu düşünüyorum bu yüzden Luffy'i yanında istedi bence Dof'un yetenek Law'a ters, Law room içinde kesse bile Dof ölmeyeceği için tekrardan Law'ı kontrol ederek kendini birleştirebilir gibi geliyor bana , Law bu yüzden Dof'tan tırsıyor , Dof Law'ı iyi tanıyan biri eğer Law'ın gücü ona ters olsaydı :

Nerdeysen yerini söyle beni kızdırıyorsun deyip gülerek tehdit etmezdi ve Law yüz yüze gelmemek için uğraşıyor gibi dressrosadan özellikle kaçmak istedi Dof'un geldiğini duyunca, neyse Greenbitte daha ayrıntılı görürüz umarım o sinirle Dof Law'a Joker gelene kadar çarkıfelek çevirtir.

Ama Dof'un sonunu Luffynin yardımıyla Law getirebilir .
Evet senin dediğin gibi. Hatta Law Smoker'a Green Bit'e gitceğini söylerken muhtemelen Dof'u denizcilere ekmek yapmayı düşünüyorda olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık