Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

662: İki Güç Karşı Karşıya! Hasır Şapka ve Gök İblisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alpamis

Yokuş demişsin yokuşun anasını ağlatmışsın.

Biz Vergo'nun serisini mi okuyoruz da 15 senedir onun dayanıklılığını göreceğiz? Tayfanın maceralarını okuyoruz.İkisi kıyaslanır mı? Bizi mi kafalıyorsun? Adamın rolü PH arcta idi biz de ona göre yorumlayacağız.Ve dayanıklılığı gözümüze sokuldu mu kardeşim? Evet.Keza Law'ın rolü de orada başladı,devam ediyor hala.Dayanıklılığı ön planda mı evet.Ama Luffy'den daha dayanıklıdır ikisi de diyemeyiz gözümüze sokuldular diye,çünkü bilmiyoruz.Şu an daha dayanıklılar desek seri sonuna kadar böyle devam edecek diyemeyiz,bilemeyiz çünkü.Ama sen biliyorsun ve Zoro 2 sene önce öyle idi bugün de öyle yarın da öyle olacak diyorsun :D

Sonra itiraz edememişsin Luffy'nin de dayanıklılığın vurgulandığına.Dayağı yeyip yeyip kalkıyor,devam ediyor adam.
Gene Luffy'nin potansiyelini de ne kadar uğraşsan da inkar edememişsin ZORO'DAN FAZLA olduğunu.

Bunlar göz önüne alındığında geçmiş olması pek anormal değil.

Son olarak seri içerisinde 2.5 yıl falan oldu.15 yıl bizim dünyamızda.

Zorlamışsın da zorlamışsın.İstersen sonuna kadar daha dayanıklı olacağını düşün.Ama kesin doğruymuş gibi empoze etmeye kalkma insanlara.
Ki ben Zoro'nun 2 yıl öncesinde bile dayanıklılığının Luffy'den ilerde olduğunu düşünmüyorum.Bir yerde o kadar acıyı aldıktan sonra kendine ne kadar zamanda gelen adam var.Bir de en zorlu dövüşlerinde bile o kadar acıya rağmen ayakta durup savaşan ardından da bunu 1-2 günde atlatabilen biri var.Maybe ondan bile kısa :D

Var ya,normalde anime bölüm yorumu konusu bi 5 sayfa
falan sürerken(en fazla) bugün 33 sayfayı bulmuş arkadaş.Ne Zoroymuş:D

Alpamis

Biz Vergo'nun serisini mi okuyoruz da 15 senedir onun dayanıklılığını göreceğiz? Tayfanın maceralarını okuyoruz.İkisi kıyaslanır mı? Bizi mi kafalıyorsun? Adamın rolü PH arcta idi biz de ona göre yorumlayacağız.Ve dayanıklılığı gözümüze sokuldu mu kardeşim? Evet.Keza Law'ın rolü de orada başladı,devam ediyor hala.Dayanıklılığı ön planda mı evet.Ama Luffy'den daha dayanıklıdır ikisi de diyemeyiz gözümüze sokuldular diye,çünkü bilmiyoruz.

Vergo"nun dayanıklılığını örnek vermeye gelince veriyorsun 1 arclık adamın bu mevzuyla ne ilgisi var deyince de Vergo'nun serisini mi okuyoruz diyorsun :) Bu ne lahana ne pehriz arkadaş ? Eee herhalde Vergo"yu okumuyoruz. Zaten dediğim gibi... Sanki ben her dayanıklı adamı Luffy ile karşılaştırıyormuşum gibi şeyler yazıyorsun. Dayanıklılığı vurgulanan her adamı Luffy ile mi karşılaştırıyorum ben ?

Sonra itiraz edememişsin Luffy'nin de dayanıklılığın vurgulandığına.Dayağı yeyip yeyip kalkıyor,devam ediyor adam............ demişsin.

Önceki sayfalarla birlikte yazdığım yüzlerce cümle içinde Luffy'nin dayanıklı olmadığını yazdığım ya da Luffy'nin dayanıklılığını inkar etmeye çalıştığım tek kelime bulsana bana hadi :rolleyes: Zoro daha dayanıklıdır demek Luffy dayanıksız demek midir ? Asıl sen beni kafalıyorsun. Biraz düşünüp de yaz artık cümlelerini dostum. Keyfi kaçmaya başladı tartışmanın çünkü. Alakasız alakasız şeyler yazmaya başladın.

Gene Luffy'nin potansiyelini de ne kadar uğraşsan da inkar edememişsin ZORO'DAN FAZLA olduğunu.

Ben Luffy" nin potansiyelini kesinlikle reddedemem. Neden biliyor musun ? İşte bunlar yüzünden :

- Croco'nun üstüne su döker (Herkes Croco-boy a su dökemez haaa ayık olalım lütfen :) Kısacası müthiş potansiyel :good:).

- Enel'in antisidir (Bu adamın D. iradesi yanında D. balı da var. Antisi çıktı herifin ne tesadüf ki. Ama potansiyel müthiş tabi orası ayrı. Hele ki bıraksan dünyayı saniyede 6 kere turlayacak Enel"in Luffy nin g2 siz yumruğuna HIZLI demesi daha da ayrı bir potansiyel göstergesi :)).

- Moria'yı içine 100 gölge sokarak yener (Moria"nın o arc düşmesi gerekliydi.. Ama bu nasıl olacaktı ? Çünkü o sırada kimse Moria yı yınıcek güce sahip değildi. Sonra :hmm::hmm::hmm::hmm: Gölgelerin gücü adına dedi Luffy ve 100 gölge aldı içine. Yalnız bu kadar gölgeyi alabilmesi de onun devasa potansiyelinden kaynaklanıyor dikkat edin!).

İşte ben bu yüzden Luffy nin müthiş potansiyelini inkar edemiyorum :cool:

Sen şimdi bunların hepsine bir kılıf uydurursun tabi ama GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ diye bir atasözü de vardır ya hani......... Heh işte ondan ;)

Hayatının sonuna kadar Luffy nin potansiyeli hakkında dem vurabilirsin. Gerçi yukarıdaki olayları potansiyel :D olarak nasıl dillendirebiliyorsunuz orası da ayrı mesele ya... Neyse :)

Dediğim gibi ben Luffy nin potansiyelini kesinlikle reddedemem :)

NOT: Luffy fanları... Sevdiğiniz adamla dalga geçmiyorum yanlış anlamayın lütfen. Bu saydığım olaylara kurgu deyip geçilirse bir nebze de olsa kabul edilir de... Bunu potansiyel olarak görmenin (ne desemmm ) farklı noktalarına değindim diyeyim. Yoksa benim kimseyle bir alıp-veremediğim yok.

Bunun üstüne daha da bir şey der misin ? Dersin elbet ama ben daha bir şey diyemicem Phoenix :)
Bir şey diyicem.Crocodile'ın üstüne su döküp yenmesi biraz sana abes kaçabilir.Ama su sadece vurulabilir yaptı adamı yani anlayacağın ondan sonra yine Luffy'nin fiziksel gücüne kalmış bir şey di.Sanki su üstüne döküp adamı çamur yapıp yenip üstüne basmış gibi söylüyorsun.

Enel olayında ise sadece yumrukları karşı tarafa geçirebilmesi lazımdı.Ve o yumruklar zaten Zoro'nun epey güçlü dediği Enel'i sersemletebiliyorsa aynı şekilde Luffy güçlüdür.

Nasıl ki metali kesemeyen adamın son anda metali kestiyse bu da onunla aynı şeydir.

Diğer olayda ise Lola bile söylüyor.Bu nasıl bir güçtür 100 gölgeyle de başa çıkabiliyor.Dur bir düşün neden ZORO başa çıkamadı da Luffy çıkabildi ?

MarineFord savaşında bile Amiral Akainu adamın potansiyelini gördüğü için onu öldürecem felan diyordu.

Rayleigh epey potansiyelin var yoksa 2 yılda öğrenemezdin derken de Zoro'ya diyordu.

Hatta Doflamingo Vergo Zoro'ya dikkat et onda h.haki var derken de Zoro'yu övüyordu.

Son olarakta kaptanla mı dövüşecen önce beni geçmen lazım diyen Zoro'da kaptanını aslında korumaya çalışıyordu.

Ve serinin başından beri Zoro'nun dayanıkılığından başka şeylere dikkat etseydin ASIL anlatılanında Luffy'nin potansiyeli olduğunu da görmüş olurdun.

@sword way

Kardeşim fanlık başına vurmuş senin.

Hem diyorsun birisinin 15 senedir vurgulanıyor birisi öldü.Kardeşim troll müsün? Ne dememi beklerdin? Adamı seri boyunca okumuyoruz,dolayısıyla gördüğümüz üzerinden yorum yapacağız.Vergo'yu da PH'de gördük.

WB dediğin adamın dayanıklılığı EFSANEDİR.Ama 15 yıldır görmedik? Ne diyek? 15 yıldır vurgulanan adamla bir olmaz senin mantığınla :D Buna mantık denirse tabi :D Nerede gördüysek adamı ona göre yorum yapacağız.Senin Vergo-Law ile kıyaslaman değil sorun,sen VURGULANDI Zoro dedin,ben de dedim ki Vergo ve Law da VURGULANDI ne diyelim? Luffy'den iyiler mi? Cevap YOK.

Neymiş inkar etmemişmiş.La sen değil misin VURGULANDI Zoro en başından beri,bu yüzden bu adam HEP iyi olacak bu konuda diye.Ben de ne dedim? Luffy de VURGULANDI.Dayak yeyip yeyip kalkıyor en başlardan beri.

Özetle VURGULAMADAN ÇIKARIM YAPAMAZSIN güzel kardeşim.Büyük büyük,en sade şekilde yazıyoruz sana burada.

Luffy'nin değişik sebeplerle yenmesi gerçeği değiştirmez.Resmen BOK atma amaçlı yazmışsın.

Ama BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN ZORO'DAN POTANSİYELLİ AHAHAHA REDDEDEMİYORSUN HALA :D

Gene de açıkladık.

Anti durumu seride önemli yer teşkil eder.Enel'i böyle yenmiştir.Yoksa Enel ondan güçlüdür.

Croco'ya nasıl vurmasını bekliyorsun? Hakisi mi var? Zoro olsa SU OLMADAN vurabilecek miydi? Güzel insan su Luffy'nin VURMASINI sağlar YENMESİNİ sağlamaz.Usopp'a ver suyu gene yenilir Croco'ya gene yenilir.Ha burada fark devreye giriyor,Croco'yu orada yenebilecek TEK kişi LUFFY'DİR.Başarısını hazmedemedin sanırım.Adam zehir yemesine rağmen dövüşe devam edebildi ve indirdi.Ama Zoro-kami sama da devam ederdi,hatta yenerdi di mi cağnım :D

Moria 2 dünya gölge almış,Luffy'de meyvesi sayesinde alıyor.Almasa yenemeyebilirdi doğru da ZORO YENEBİLİR MİYDİ ? HAYIR.Şimdi gelip ehehe ben öyle mi dedim dersin.Ha işte olay da bu DİYEMEZSİN.Luffy'in orada gölge alarak yenmesi ZORO'DAN POTANSİYELLİ OLDUĞU GERÇEĞİNİ DEĞİŞTİRMİYOR YANİ.Kİ İNKAR DA EDEMİYORSUN HAYIR,ZORO DAHA POTANSİYELLİDİR DİYE.AMA HALA KONUŞUYORSUN,POK ATMA SURETİYLE KARALAMAYA ÇALIŞIYORSUN.YAHU LUFFY ÖYLE DE YENSE BÖYLE DE YENSE KİM DAHA POTANSİYELLİ? NET CEVAP VER DE FORUM ÖĞRENSİN FİKRİNİ.AMA VEREMİYORSUN İŞTE ÇÜNKÜ DİLİN VARMIYOR MUHTEMELEN ŞÖYLE YENDİ BÖYLE YENDİ ANA KARAKTER BALI EEHEHE DİYE DALGA GEÇTİĞİN ADAM LUFFY İÇİN FANI OLDUĞUN ZORO'DAN DAHA POTANSİYELLİ DEMEK :D

Bence cevap verme de.Milleti Zoro'dan soğutuyorsun yahu.Ama fanlık gözünü kör ettiği için haklı olduğunu sanıyorsun.Üstte bir arkadaş da değinmiş konuya.Oraya buraya çekiyorsun,pok atıyorsun ama bunlar GERÇEKLERİ değiştirmez.

Potansiyel=Luffy>Zoro
Vurgulama=Luffy'nin de gözümüze sokuldu dayanıklılığı.

Sunduğun şeylerin hepsi çürütülüyor yahu.

@Sword Way ile @ Phoenix'i çok takdir ediyorum cidden.Adamlar yılmadan,usanmadan cümlerle değil paragraflarla cevap yazıyorlar.:ehe:

Bu konuda kesinlikle @Phoenix'in haklı olduğunu düşünsem de yazmayı bırakma @Sword Way,iyi oluyor mücadelenizi izlemek.:ehe:

o bu değilde lawın şamar oğlanına dönmesi sadece beni mi sıktı? dofla karşılaştığından beri cora san deyip durdu, bir haltınıda göremedik daha, luffy de bildiğin mal ,cs de 16k doları olmasına rağmen bıçakla gezen botlar gibi...

Baştan söyleyeyim Zoro'yu hiç sevmem. İmansız çünkü. :oleyo: Fakat Kuma ile yaşadıklarından sonra o kadar kan dökmesine rağmen hala ayakta durabiliyorsa Luffy'den daha dayanıklıdır belki diyebilirim. Fakat diğer taraftan Luffy limitine mi ulaşmıştı orada? Hiç sanmıyorum. Kuma'dan haberdar olsaydı ne yapar ne eder ayakta durur saldırırdı. Sonuç olarak kim kimden üstün tam olarak bilinemez.

Baştan söyleyeyim Zoro'yu hiç sevmem. İmansız çünkü. :oleyo: Fakat Kuma ile yaşadıklarından sonra o kadar kan dökmesine rağmen hala ayakta durabiliyorsa Luffy'den daha dayanıklıdır belki diyebilirim. Fakat diğer taraftan Luffy limitine mi ulaşmıştı orada? Hiç sanmıyorum. Kuma'dan haberdar olsaydı ne yapar ne eder ayakta durur saldırırdı. Sonuç olarak kim kimden üstün tam olarak bilinemez.
Açıkçası 30 syfayı görünce konunun başına gitmeye üşendim.
Luffy Zorodan daha dayanıklı diyecek adam yoktur heralde.Dememiştir heralde kimse.Denildi mi yoksa?

Şu bölümü mangada çıtkıgından beri bekliyorum.O kadar özenle sakladım ki en uygun zamanı bekliyorum izlemek için.30 Sayfa yorum olmuş:oleyo:

Açıkçası 30 syfayı görünce konunun başına gitmeye üşendim.
Luffy Zorodan daha dayanıklı diyecek adam yoktur heralde.Dememiştir heralde kimse.Denildi mi yoksa?

Şu bölümü mangada çıtkıgından beri bekliyorum.O kadar özenle sakladım ki en uygun zamanı bekliyorum izlemek için.30 Sayfa yorum olmuş:oleyo:
Bende eskiden baştan,sona okurdum yorumları.Artık enerjim yetmiyor:flaugh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık