Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] 4 Saat Civarı Nasıl Uyunur?

4 saatlik uyku diye bir şey var. Fakat bizim yaşımızdakilere önerilen uyku saati 8 saat! En az da 6 saat.

Ayrıca bu kişiden kişiye değişen bir şey. Bunu bir doktor ile konuşmalısın. Sana 4 saat uyumak zararlı olabilir. Beynini yorabilir. Hafızanı yorabilir.
Vücudun bazı işlevlerini geç yerine getirir.
Buradan alacağın akıl bir işine yaramaz.

Özet: Doktora danış.

4-5 saat uyumak, uykudan kesmek olmuyor. 5 saat çok rahat yetiyor gün boyu dinç olmaya. :/

Bünye de zamanla alışır. Ben genelde beş saat uyurum ve uykusuzluk yüzünden de halsizlik çekmem hiç. Öyle teknik detaylara giremem, ama uyandığın an yataktan kalkmak bildiğim en iyi çözümdür. Beş dakika bile ertelemeden, alarmın çalıp uyandığın an kalkıp elini yüzünü yıka ve güne başla. Başlarda uykusuzluk çekerim diyorsan şekersiz kahve ile başla güne, en azından diri tutar. :/
Uyanabilmek de değişiyor kişiden kişiye. Eğer zor uyanan biriysen herhangi bir çözüm sunamam. Zor uyananlar cidden zor uyanıyor ya, top atsan umurlarında değil. :(
Ben zor uyuyorum. Neredeyse uykumda bile kendimden haberdarım.:D

Akşam 11`de yat, Sabah 5`te kalk. Hem günün uzun geçer, hem 6 saat uyumuş olup uykunuda alırsın. 1 hafta bu saate uyarsan ondan sonra alışıyorsun.

ömceleri 6-7 saatten asagisi beni kesmezdi ne zamanki gemiye başladım ozaman benim için zaman algısı diye bişi kalmadi uyku sürem 4 saate düştü bazen iki saat uyudukdan sonra bile dinç kalkiyorum.Vucuduma belli alişkanliklar kazandirabilirsin tabi sürekli uygulaman lazım. He bide işin puf noktasi uyandikdan en fazla 2-3 dakika sonra yataktan kalkan son vapura yetisecekmissin gibi kalk uyandiginda tayli geldiği icin insan yatakda kalmak istio genelde:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık