Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

+21 marid cinlerin yaşadıkları yerler cinniya dişi cin habais.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aslında biraz da inanç ile alakalı. İnanmak isteyen tanrıyı görmek istiyor. Göremeyince başka görünmeyen varlıklara ilgisi artıyor. Tanrıya yada başka özel varlıklara inanmaya dair bir içgüdüye mi sahibiz nedir. Yada olağan üstü şeylere merak. Aklıyla düşünen akli duyulara hitabeden bir duruma şahit olmadıysa kolayca inkar edebilir. Muhtemelen bir şeyde olmaz. Korkmaya gerek yok.

Roronoa Zoro

Aslında biraz da inanç ile alakalı. İnanmak isteyen tanrıyı görmek istiyor. Göremeyince başka görünmeyen varlıklara ilgisi artıyor. Tanrıya yada başka özel varlıklara inanmaya dair bir içgüdüye mi sahibiz nedir. Yada olağan üstü şeylere merak. Aklıyla düşünen akli duyulara hitabeden bir duruma şahit olmadıysa kolayca inkar edebilir. Muhtemelen bir şeyde olmaz. Korkmaya gerek yok.
Aslında aklıyla düşünenlerin daha kolay ikna olup inanması beklenir ama enteresan durumlar bunlar. Herkesin kendi tercihi. Bu konuda yapılacak şeyler olmasına rağmen, yapacak bir şey yok...

Gece genellikle sırt üstü yattığım zamanlarda , boğuluyormuş gibi hissediyordum vücudumu belli süre hareket ettiremiyordum ..
Daha sonra bilgili ve tecrübeli büyükler bunun karabasan olduğunu belirtti. :/
Bende buna inandım . Böyle durumlarda dua okuyup geçmesini bekliyordum.

Daha sonra bu olayın , " Uyku Felci " olarak adlandırıldığını ve bir tür vücudun yorulması, düzensiz yatış şekli ...
kaynaklı olduğunu öğrendiğim ve bilincin açık olup bedenin hareket edememesi olayını kavradığımdan beri bu tür Cinli minli olaylara inanmaktan vazgeçtiğim doğrudur. :) :)

Gece genellikle sırt üstü yattığım zamanlarda , boğuluyormuş gibi hissediyordum vücudumu belli süre hareket ettiremiyordum ..
Daha sonra bilgili ve tecrübeli büyükler bunun karabasan olduğunu belirtti. :/
Bende buna inandım . Böyle durumlarda dua okuyup geçmesini bekliyordum.

Daha sonra bu olayın , " Uyku Felci " olarak adlandırıldığını ve bir tür vücudun yorulması, düzensiz yatış şekli ...
kaynaklı olduğunu öğrendiğim ve bilincin açık olup bedenin hareket edememesi olayını kavradığımdan beri bu tür Cinli minli olaylara inanmaktan vazgeçtiğim doğrudur. :) :)
Çok kötü lan o olay. Benimde başıma geçen 1-1,5 ay kadar önce geldi.
Uyandım, dönemiyorum, nefes alamıyorum haliyle konuşamıyorum falan fişman.
Çok sinir bozucu bir durum. :mad:

Çok kötü lan o olay. Benimde başıma geçen 1-1,5 ay kadar önce geldi.
Uyandım, dönemiyorum, nefes alamıyorum haliyle konuşamıyorum falan fişman.
Çok sinir bozucu bir durum. :mad:
Almanyada - Cadı basması
Türkiye - Karabasan
Meksikada - Ölü gelmesi
Hindistanda - Şeytan saldırması ...
:)

İnsanlar böyle mistik şeyleri seviyorlar. Ve evet çok kötü lan :T
Acayip pis bir durum sırt üstü yatamaz oldum bu illetin yüzünden

Uyku felci, rem uykusu sırasında ortaya çıkar. Beyin uyurken, vücut kasları da uykudadır. Uyuyan bir insanın kolunu kaldırıp bıraktığınızda kolu düşer, çünkü kaslar aslında felç konumundadır. Rem uykusu sırasında beyin bazen birden uyanır, ancak bu uyanma kaslarda olmaz. Kaslar felç durumunda kalır ve beynin uyanıklığına eşlik edemez. Uyanan kişi sanki vücudunun üzerinde biri oturmuş ya da ağırlık çökmüş gibi hisseder. Aslında o anda olan durum, kişinin kaslarını kıpırdatamaması sonucu hissettiği felç durumudur.

Uyku felci olayını bilmeme rağmen bazen bende uyanınca panik oluyorum. Sonuçta kafan hemen yerine gelmiyor ve uyanınca ''ne oluyor lan'' falan diye korkabiliyor insan. Hele birde hayatı boyunca hurefeler duymuş bir insan için çok daha korkunç olması doğal birşey. İnsanların korkularından yararlanmakta kolay.

Almanyada - Cadı basması
Türkiye - Karabasan
Meksikada - Ölü gelmesi
Hindistanda - Şeytan saldırması ...
:)

İnsanlar böyle mistik şeyleri seviyorlar. Ve evet çok kötü lan :T
Acayip pis bir durum sırt üstü yatamaz oldum bu illetin yüzünden
Yüz üstü olsan daha eğlenceli olurdu. Kafan yastığa gömülü ve kıpırdıyamıyorsun. ''Biri beni boğuyor mu lan'' falan diye düşünebilirsin :D

Uyku felci olayının bazı dönemler bir hafta boyunca her gece, bir gece içerisinde de birkaç defa, başıma geldiği oluyor. O sebeple bayağı alıştım, gayet rahat karşılar oldum :D.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık