Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası

İspanya - Gürcistan Karşılaşması (22.00)

• Kullanılan toplam oy
    64
  • Bu anket kapanacak: .
Bu Kenan sevdası nedir yav. Yetenekli potansiyelli biri eyvallah ama son zamanlarda Juventus'ta aldığı süreler, yaptığı skor katkısı çok düşük. Barış sol - sağ bek rotasyonundan çıkıp kanata geçtiğinde skor katkısı çok yükseldi. Son maçlarda oynadığı oyunla şampiyonlukta büyük payı var ki yapılan her yılın 11'inde solda Barış - sağda İrfancan var. Takımda 9 numara olmaması, Barış'ın boy - fizik yüzünden forvet deniyor anlıyorum ama adam bitiricilikte- son topta iyi değil. Kanat oyununda çizgiye yakın daha iyi performans veriyor. Kenan'ı da oynatacağım diye Barış'ı daha iyi olduğu yerden alıyorsun, forvete koyuyorsun.

Bana göre Barış sol kanat - İrfancan (tamamen iyileştiyse) sağ kanat olmalı. Bu iki oyuncunun ilk 11'de yeri garanti ve farklı bir şeyler denemesine gerek yok fakat Arda Güler'i sağ kanat oynatacak diye haber gördüm eğer bu olursa şöyle bir 11 görürüz bu arada. Net İrfancanı keser bu herif.

Barış
Kenan -- Orkun(Yusuf) -- Arda Güler

En önde Barış - Semih - İrfancan üçlüsü denenmeli bana göre. Semih'in öyle kötü bir Beşiktaş'ta 23 maçta 11 gol 3 asist yapması baya takdire şayan bir şey ki bu gollerde kendi becerisiyle attığı sayı da fazla. Arda Güler'de gol atacak diye her maçını izledim. :D Arda Güler Real'de kanattan ziyade ceza sahasına daha yakın bir oyun oynatıldı. Kanat başlasa bile çizgiye uzak boyalı alana yakın pozisyon alıyordu. Zaten bu kadar fazla gol atmasının sebebi de bu yüzden. Kenan'ın aksine Arda daha az oynatıldı ama aldığı süreleri çok iyi değerlendirdi. 10 numara pozisyonunda da bence verimli olur gayet.

Semih
Barış - Arda - İrfancan
Hakan - İsmail (Sakatsa Kaan)

Böyle hücum hattıyla çıkıldığında geçiş oyununda da etkili olursun. Hızlı hücumlarda baya tehlike yaratırsın. Bana göre en ideal 5li bu hücum için.

Son düzenleme:
Bu Kenan sevdası nedir yav. Yetenekli potansiyelli biri eyvallah ama son zamanlarda Juventus'ta aldığı süreler, yaptığı skor katkısı çok düşük. Barış sol - sağ bek rotasyonundan çıkıp kanata geçtiğinde skor katkısı çok yükseldi. Son maçlarda oynadığı oyunla şampiyonlukta büyük payı var ki yapılan her yılın 11'inde solda Barış - sağda İrfancan var. Takımda 9 numara olmaması, Barış'ın boy - fizik yüzünden forvet deniyor anlıyorum ama adam bitiricilikte- son topta iyi değil. Kanat oyununda çizgiye yakın daha iyi performans veriyor. Kenan'ı da oynatacağım diye Barış'ı daha iyi olduğu yerden alıyorsun, forvete koyuyorsun.

Bana göre Barış sol kanat - İrfancan (tamamen iyileştiyse) sağ kanat olmalı. Bu iki oyuncunun ilk 11'de yeri garanti ve farklı bir şeyler denemesine gerek yok fakat Arda Güler'i sağ kanat oynatacak diye haber gördüm eğer bu olursa şöyle bir 11 görürüz bu arada. Net İrfancanı keser bu herif.

Barış

En önde Barış - Semih - İrfancan üçlüsü denenmeli bana göre. Semih'in öyle kötü bir Beşiktaş'ta 23 maçta 11 gol 3 asist yapması baya takdire şayan bir şey ki bu gollerde kendi becerisiyle attığı sayı da fazla. Arda Güler'de gol atacak diye her maçını izledim. :D Arda Güler Real'de kanattan ziyade ceza sahasına daha yakın bir oyun oynatıldı. Kanat başlasa bile çizgiye uzak boyalı alana yakın pozisyon alıyordu. Zaten bu kadar fazla gol atmasının sebebi de bu yüzden. Kenan'ın aksine Arda daha az oynatıldı ama aldığı süreleri çok iyi değerlendirdi. 10 numara pozisyonunda da bence verimli olur gayet.

Semih
Barış - Arda - İrfancan

Böyle hücum hattıyla çıkıldığında geçiş oyununda da etkili olursun. Hızlı hücumlarda da baya tehlike yaratırsın. Bana göre en ideal 5li bu hücum için.
Semih ve Barış aynı anda sahada olmalı. Özellikle zor rakiplere karşı kontra kovalayacağımız maçlarda. İkisi de çok iyi savunma arkası koşu atabilen oyuncular. Semih Beşiktaş'taki gibi savunma dörtlüsünün hepsinin markajına maruz kalmayacağı için daha rahat olur. Beşiktaş'ta rakiplere tehdit olabilecek başka oyuncu olmadığı için bütün savunma Semih'e odaklanıyordu.

Kerem-Barış kanatlarına da hayır demem ben. Uzun süredir beraber oynuyorlar. Malum Montella hazırlık maçlarını deneme yanılma tahtası olarak kullandığı için 1 senedir takımın oturduğunu düşünmüyorum ben.

Açıkçası Arda'nın kanatta oynamasına ben de şaşırmam. Kaleye ne kadar yakın o kadar iyi çocuk ama Real etiketi baskı oluşturacaktır ona.

Yunus Akgün'e haksızlık yapılıyor.

Dediğim gibi milli takımda 360 dakikada 2 gol 1 asisti var. Sadece bu da değil oynadığı her dakika olumlu işler yapmış + hocanın güvendiği oyuncu.

6-1 kaybettiğimiz maçta sadece 30 dakika süre almasına rağmen Hakan 'dan sonra Yunus ve Kenan en iyi ratinge sahip. Ki hakan penaltıdan gol atmamış olsa o da geride olacak. Zaten izlerken takıma hareket getirdiği belliydi. Sadece stat üzerinden konuşmuyorum.

Barış veya İrfan'dan önde değil. Hatta sağ kanat için başka opsiyonlar da yaratılır Arda vs. Ama hocanın gözüyle Oğuz Aydın'dan önde olması normal. Kaldı ki Oğuz da çok yüksek ihtimalle GS'ye veya Ajax'a imza atacak. Ve sıra Yunus'a gelene kadar kadroda olmamayı hak eden başka oyuncular var.

Bu yüzden GS taraftarı olup taraftar bakış açısıyla haksızca eleştiri yapıyorlar diyenlerin aynısının burada ve sosyal medyada yapıldığını görmesi lazım.

Bu arada Yunus Akgün gayet iyi oyuncu. Gider ayak aklımızı almıştı geçen sezon. Ama mental problemi var. Yedek kalmayı kaldıramıyor. Geçen sene hocaya küsüp gitmese GS'de epey şans bulurdu. Tete bile buldu. Bu sorununu düzeltirse, KeremA satılsa bile GS'nin yerli Kanat almasına gerek kalmaz.

Barış

Semih
Barış - Arda - İrfancan

Böyle hücum hattıyla çıkıldığında geçiş oyununda da etkili olursun. Hızlı hücumlarda baya tehlike yaratırsın. Bana göre en ideal 5li bu hücum için.
BAY'ın verdiği savunma katkısının yarısını veremiyor zaten.

Sol: BAY
Sağ: İrfancan
10:Arda
Santrafor: Semih çıkmalı bence.

İtalya'ya karşı takımı çok yanlış kurguladı hoca, inancım neredeyse bitmek üzere.. Kendi takımında tüm sezon bir kez bile santrafor oynamayan Barış'ı santraforda denemenin mantığı neydi mesela ? Üstelik elinde santrafor diyeceğin yoktan gol vareden bir Semih varken. Aktürkoğlu'nu bile kesemeyecek bir topcudur şuan Kenan, sırf potansiyeli var diye niye her maç 11 oynuyor bu çocuk ?

En başta Semih'i göndermelerinin bedelini hoca ödüyor şu anda. Taraftar baskısından çok etkilendi ve tükürdüğünü yalamış gibi görünmemek için İtalyaya karşı oynatmadı.

Şekilden şekile girmeye gerek yok. Fantazi futbol değil bu, milli takım.

Kerem-Barış kanatlarına da hayır demem ben. Uzun süredir beraber oynuyorlar. Malum Montella hazırlık maçlarını deneme yanılma tahtası olarak kullandığı için 1 senedir takımın oturduğunu düşünmüyorum ben.
Montella'da oyuncu takıntısı var biraz ve 1-2 maç iyi oynayınca oyuncunun kredisi acayip yükseliyor onun gözünde. Yunus ve Samet Akaydın'ın kadroda olması bu yüzden mesela. Kenan mesela o da öyle. Sol oynatmasa bile forvet deniyor. Vazgeçmek istemiyor oyuncudan. Bir şeyler deniyor ama denememesi kesin gereken şeylerde çok fazla.

Football Manager'den örnek gösteriyorum. Oyunda bir oyuncun iyi oynayınca o ülke takımının TD'si şu oyuncuyu izlemeye geldi gibi haber çıkıyor. Senin ekibinde bir tane adamda demiyor mu? Ya Montella bey forvetsizlikten Barış'ı forvet oynatıyoruz ama biz takip ediyoruz, bu adam Gs'de kanat pozisyonunda çok iyi işler çıkartıyor. Şampiyonluğun en önemli oyuncularından biri. Semih Beşiktaş'ın çok kötü olduğu bir sezonda çok iyi işler çıkartmış bir oyuncu. Gol yollarında çok etkili. Son vuruşu iyi, bir forvet olarak oyun görüşü de iyi, doğru zamanda doğru yerde oluyor. Barış'ı forvet yerine en verimli olduğu pozisyon olan kanata çekip Semih'i forvet olarak denesek. Bir şeyler denemesinde sorun yok ama denemesi gereken şeyler bu iken çok daha farklı olmaması gerekeni deniyor adam. Bazı şeylerde ısrarını bırakması lazım.

Semih ve Barış aynı anda sahada olmalı. Özellikle zor rakiplere karşı kontra kovalayacağımız maçlarda. İkisi de çok iyi savunma arkası koşu atabilen oyuncular. Semih Beşiktaş'taki gibi savunma dörtlüsünün hepsinin markajına maruz kalmayacağı için daha rahat olur. Beşiktaş'ta rakiplere tehdit olabilecek başka oyuncu olmadığı için bütün savunma Semih'e odaklanıyordu
Barış ve Semih hem süratli, atik hem de fizik kuvveti yüksek oyuncular. Geçiş hücumlarında defansı hazırlıksız yakalayacağından 1'e 1 kaldığın durumlarda o fizik kuvvetinde değere binecek. O an yıkılmamak gerekiyor ki ayrıca Barış'ı kanat oynatmak demek @loveCook dediği onun defansa yapacağı katkıdan da verim almak demek.

Defans tarafında zaten Ferdi ve Apokerim garanti. Apokerim stoper olduğundan zaten mecbur adam stoper oynayacak. Ferdi içinse heyecana gerek yok. Sol bekte olduğu gibi bırakacaksın. Sol Ferdi - Barış olursa Barış defansa da yardım edeceği için Ferdi'yi çok daha fazla hücuma gönderebilirsin. Ferdi'nin hücum yönüde çok etkili. Bunu daha çok kullanmak gerek bana göre. Bunun için içinde Barış gibi bir adamla arkalı önlü oynaması lazım bence. Barış bir bek değil ama bek oynamış bir adam. En azından Ferdi'yi daha fazla hücuma gönderip Barış'ın arkasını kapatmasını da bekleyebilirsin. Kenan bu kadar defansa yardım edemez ama Barış ve Ferdi ciğersiz gibiler. 90 dakika tazı gibi koşarlar o kanatta. :D

Son düzenleme:
Montella'da oyuncu takıntısı var biraz ve 1-2 maç iyi oynayınca oyuncunun kredisi acayip yükseliyor onun gözünde. Yunus ve Samet Akaydın'ın kadroda olması bu yüzden mesela. Kenan mesela o da öyle. Sol oynatmasa bile forvet deniyor. Vazgeçmek istemiyor oyuncudan. Bir şeyler deniyor ama denememesi kesin gereken şeylerde çok fazla.

Football Manager'den örnek gösteriyorum. Oyunda bir oyuncun iyi oynayınca o ülke takımının TD'si şu oyuncuyu izlemeye geldi gibi haber çıkıyor. Senin ekibinde bir tane adamda demiyor mu? Ya Montella bey forvetsizlikten Barış'ı forvet oynatıyoruz ama biz takip ediyoruz, bu adam Gs'de kanat pozisyonunda çok iyi işler çıkartıyor. Şampiyonluğun en önemli oyuncularından biri. Semih Beşiktaş'ın çok kötü olduğu bir sezonda çok iyi işler çıkartmış bir oyuncu. Gol yollarında çok etkili. Son vuruşu iyi, bir forvet olarak oyun görüşü de iyi, doğru zamanda doğru yerde oluyor. Barış'ı forvet yerine en verimli olduğu pozisyon olan kanata çekip Semih'i forvet olarak denesek. Bir şeyler denemesinde sorun yok ama denemesi gereken şeyler bu iken çok daha farklı olmaması gereken, deniyor adam. Bazı şeylerde ısrarını bırakması lazım.

Barış ve Semih hem süratli, atik hem de fizik kuvveti yüksek oyuncular. Geçiş hücumlarında defansı hazırlıksız yakalayacağından 1'e 1 kaldığın durumlarda o fizik kuvvetinde değere binecek. O an yıkılmamak gerekiyor ki ayrıca Barış'ı kanat oynatmak demek @loveCook dediği onun defansa yapacağı katkıdan da verim almak demek.

Defans tarafında zaten Ferdi ve Apokerim garanti. Apokerim stoper olduğundan zaten mecbur adam stoper oynayacak. Ferdi içinse heyecana gerek yok. Sol bekte olduğu gibi bırakacaksın. Sol Ferdi - Barış olursa Barış defansa da yardım edeceği için Ferdi'yi çok daha fazla hücuma gönderebilirsin. Ferdi'nin hücum yönüde çok etkili. Bunu daha çok kullanmak gerek bana göre. Bunun için içinde Barış gibi bir adamla arkalı önlü oynaması lazım bence. Barış bir bek değil ama bek oynamış bir adam. En azından Ferdi'yi daha fazla hücuma gönderip Barış'ın arkasını kapatmasını da bekleyebilirsin. Kenan bu kadar defansa yardım edemez ama Barış ve Ferdi ciğersiz gibiler. 90 dakika tazı gibi koşarlar o kanatta. :D
En ideal kanat Ferdi-Barış olur muhtemelen. Ben Kerem'i solda daha çok beğensem de Kerem'in takımcılık yaptığı çok maç oldu. Defalarca Ferdi'ye pas atmaktan kaçındığına şahit olduk.

Semih'i kanata hapsettikleri zaman 90 dakika bek kovalıyor çocuk. Hele içte böyle dağıtacak, stoperleri yorup Semih'e içeriye koşu açacak birisi olmazsa 90 dakika depar attığıyla kalır Semih. Ama yanında Barış gibi sürekli koşabilecek savunmanın aklını karıştıracak birisi olursa Semih çok iyi iş yapar diye düşünüyorum.

Ferdinin orjini kanat/orta saha olduğu için hücum bilgisi yüksek bir oyuncu. O yüzden çok değerli bir bek oyuncusu. Ama işte Montella denen herif iddialara göre ,ki ben doğru olduğunu düşünüyorum, Ahmetcan'ı sol bek denemiş. Niye böyle fantazilere giriyorsun ki abi? Elinde bek olan oyuncular varken önce Cenk'i denedi, Cenk resmen sıçtı batırdı vazgeçmedi baya bir süre. Turnuvaya az bir süre kalmışken Cenk'i kadrodan çıkarttı ama şimdi bir başka stoper olan Ahmetcan'ı oraya alıyor...

Ha sol bek oynayabilen bir stoper mi arıyorsun? En azından bir hazırlık maçına Yasin Özcan'ı çağırıp antrenmanlarda görseydin olmaz mıydı? Tam aradığın profil işte...

En ideal kanat Ferdi-Barış olur muhtemelen. Ben Kerem'i solda daha çok beğensem de Kerem'in takımcılık yaptığı çok maç oldu. Defalarca Ferdi'ye pas atmaktan kaçındığına şahit olduk.

Semih'i kanata hapsettikleri zaman 90 dakika bek kovalıyor çocuk. Hele içte böyle dağıtacak, stoperleri yorup Semih'e içeriye koşu açacak birisi olmazsa 90 dakika depar attığıyla kalır Semih. Ama yanında Barış gibi sürekli koşabilecek savunmanın aklını karıştıracak birisi olursa Semih çok iyi iş yapar diye düşünüyorum.

Ferdinin orjini kanat/orta saha olduğu için hücum bilgisi yüksek bir oyuncu. O yüzden çok değerli bir bek oyuncusu. Ama işte Montella denen herif iddialara göre ,ki ben doğru olduğunu düşünüyorum, Ahmetcan'ı sol bek denemiş. Niye böyle fantazilere giriyorsun ki abi? Elinde bek olan oyuncular varken önce Cenk'i denedi, Cenk resmen sıçtı batırdı vazgeçmedi baya bir süre. Turnuvaya az bir süre kalmışken Cenk'i kadrodan çıkarttı ama şimdi bir başka stoper olan Ahmetcan'ı oraya alıyor...

Ha sol bek oynayabilen bir stoper mi arıyorsun? En azından bir hazırlık maçına Yasin Özcan'ı çağırıp antrenmanlarda görseydin olmaz mıydı? Tam aradığın profil işte...
Kerem'i Gsliler bile sevmiyor. Alınmasa neden alınmadı demem, iyi oynasa da tam dövülesi bir tipi var. Bence ana planda olmamalı, tam son 25 dknın oyuncusu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 21, Ziyaretçi: 34)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık