Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası

Portekiz - Fransa Karşılaşması (22.00)

• Kullanılan toplam oy
    71
  • Anket kapatılmış .
Usta Arda örneğini ekledim. Yada secde eden topçular var. Salah var bilmemkim var. Yamal bile müslüman. Zidane müslüman. Hepsinin Uefa'da bir yeri var.
Ama hareket bile Türklük ile alakalı. Zaten ilk günden tepkiler bölücülerden (tüm tepkiler değil, ünlü olan kişilerden bahsediyorum) geldi.
O yüzden ben antitürkizme yorardim
Türkiye'nin müslüman olarak tanınan kimliği önemli olan. Türk kanının veya birilerinin bir yaratıcıya inanmasının onlar açısından önemi yok. Olsa birileri İskoçya'da başbakan olamazdı. Türk-İslam açısından dengeleri bozabilecek tek ülke Türkiye "onlar" açısından. Yoksa İran bile onlar için danışıklı dövüşten öte bir şey değil.

Neyse uzun mevzular. Tamam hadi jülide olsun. Batının bize karşı gösterdiği ikiyüzlülüğün İslamofobi ile alakası yok diyorum ben de. :D

Siyasi sembolleri kullanmak UEFA kurallarına aykırı. Yok Türklüğün sembolü bilmemne. Tamam ben de böyle anlaşılmasını isterdim ama genel olarak böyle bir kabul yok işte şuanda. Bozkurt ulusal sembol haline getirilir ve bu da genel kamuoyunda kabul edilir o zaman farklı. Ama şuanki durum böyle.

Ama gene de uefa'nın verdiği ceza aşırı derecede abartılı. Orası ayrı konu.

Cezanın duyurulmasının ardından, UEFA Asbaşkanı ve FIFA İcra Komitesi üyesi olan TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, "Eğer UEFA'da görevli olsaydım, bu soruşturmanın başlatılmasına izin vermezdim. Soruşturma ve ceza sürecinde UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı'nın nasıl bir tutum sergilediğini ve bu kararın alınmasını nasıl engelleyemediğini merak ediyorum" şeklinde bir açıklama yaptı.

Biz bu adamı nasıl devreye sokamadık ona yanıyorum.

Bahçeli maçtan çekilip Hollanda'yı yalnız bırakalım demiş.. Biz tüm stadyum bozkurt yapmayı hayal ederken adam kaçarak protesto etmemiz gerektiğini söylüyor. Vizyon dedikleri bu olsa gerek :D

Türkiye'nin müslüman olarak tanınan kimliği önemli olan. Türk kanının veya birilerinin bir yaratıcıya inanmasının onlar açısından önemi yok. Olsa birileri İskoçya'da başbakan olamazdı. Türk-İslam açısından dengeleri bozabilecek tek ülke Türkiye "onlar" açısından. Yoksa İran bile onlar için danışıklı dövüşten öte bir şey değil.

Neyse uzun mevzular. Tamam hadi jülide olsun. Batının bize karşı gösterdiği ikiyüzlülüğün İslamofobi ile alakası yok diyorum ben de. :D

Usta kandan öte ben tarihi yorumlardım. Sonuçta Avusturya ile aramızda tarihi bir olay var. Sevincini Türklüğü gösterip hazmedememeleri doğal. Bunu olay bazlı söylüyorum ama.
Avrupa'da islamofobi var mı? Sorusu ayrı tartışılır.
Benim bunun üzerinde durma sebebim ise farklı. Milliyetçiliği toplumdan ayıklamak istiyorlar falan fistan buda uzun konu diyelim :D

Siyasi sembolleri kullanmak UEFA kurallarına aykırı. Yok Türklüğün sembolü bilmemne. Tamam ben de böyle anlaşılmasını isterdim ama genel olarak böyle bir kabul yok işte şuanda. Bozkurt ulusal sembol haline getirilir ve bu da genel kamuoyunda kabul edilir o zaman farklı. Ama şuanki durum böyle.

Ama gene de uefa'nın verdiği ceza aşırı derecede abartılı. Orası ayrı konu.
Mevzu sadece ikiyüzlü davranmaları. Başkalarına ceza vermemeleri veya az verip ertelemeleri.
Uygulama biraz bana bizim ülkemizde adaletin tesis ediliş şeklini de hatırlatıyor da neyse : ))

Yoksa, sportif faaliyette kurallar gereği böyle şey istemiyoruz deyip ceza veriyorlar. Burada suçlanacak kişi yeterince profesyonel davranamadığı için Merih zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 4, Ziyaretçi: 18)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık