Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası

Portekiz - Fransa Karşılaşması (22.00)

• Kullanılan toplam oy
    71
  • Anket kapatılmış .
Doğru demiş. Türkiye'ya karşı olumsuz bir tavrın Müslüman karşıtlığı ile alakasız olduğu düşünülemez.

Kaldı ki yapılan hareket Türkleri ifade etse de bizim ülkemizde bile Türk-İslam eksenindeki bir gruba özgü sanılıyor.
Usta ben katılmıyorum. Antitürkizm ile alakali bence. Bunu ülkedeki tepkilerdende anlayabiliyoruz. Özellikle bölücü cenahtakilerin... Mevzu anti İslam olsa Ardada linç edilirdi

Bunun dışında saudilere veya katarlilara bu tepki verilmiyor bence

Mevzu bu değil ki. Ben sadece batının bize karşı negatif tavrının İslamla da ilgisi olduğunu söylüyorum.

Aynı topluluk sadece Türkiye'de yok. Ve her ne kadar pek sevmesem de foşik erlik bu konuda doğru söylüyor. Ülküceler TR'de zararsız, diğer ülkelerde ise tehlikeli Türk-İslamcı topluluk olarak görülüyor ve bu anlamda sembolleri tanınıyor.

Ve dediğim gibi tüm bunlardan bağımsız Batının müslümanlar karşısında iki yüzlülüğü düşünülünce bu olayda İslamafobinin alakası yok demek bence doğru değil. Yani kastım "Kurt gördüler, aha Müslüman dediler" değil. Bence konun İslamofobi ile azımsanmayacak kadar ilgisi var söylediğim bu. Ha, siyasiler bunu kullanmanın derdinde. Onlarınki bambaşka bir iki yüzlülük bu ayrı mesele.
İyi hoş diyorsunda yine de bakan direkt olarak islamofobi ye bağlamış. Böyle olunca haklı isyanımız bağlamından kopmuş oluyor. Yani ortada diğer müslümanları ilgilendiren bir konu olmadığı için islamofobi dolaylı yoldan etkili olmuş olabilir, burada asıl mevzu Türkler başka yerlere gitmeye gerek yok.

Suudiler Kabe'yi bile teslim etmiş ya hu : ))

Suudi ve Katar yönetimi en iyi anlaştıkları yönetim olabilir. Madonna'dan çok daha fazla rahatsız oluyorlardır : ))
Usta Arda örneğini ekledim. Yada secde eden topçular var. Salah var bilmemkim var. Yamal bile müslüman. Zidane müslüman. Hepsinin Uefa'da bir yeri var.
Ama hareket bile Türklük ile alakalı. Zaten ilk günden tepkiler bölücülerden (tüm tepkiler değil, ünlü olan kişilerden bahsediyorum) geldi.
O yüzden ben antitürkizme yorardim

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 3, Ziyaretçi: 15)

• Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
    Tasarım Korsanfan V.6.0
    Yukarı Çık