Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası

Portekiz - Fransa Karşılaşması (22.00)

• Kullanılan toplam oy
    71
  • Anket kapatılmış .
Bozkurt Türk simgesi olabilir o el işareti ülkücü simgesidir. Adamda suriyeli fenotipi var hem Türk simgesi yapmak buna mı kaldı yav?
Usta ben mi çok safim bilmiyorum ama o kafa bakmadım hiç. Siyaset veya MHP aklimin ucuna gelmedi orada kullanılış bağlami yüzünden. Sanki yabanci ülkelere karşı Türklük imgesi gibi geldi
2. Göktürk kurucusu. Bilge Kağan Kül Tigin Tonyukuk üçlüsü var ya oradaki Bilge Kağan'ın babası. Jahrein ne tweet atmış okumadım maksat kpss tarih tekrarı olsun 14 temmuzda sınav var...
Usta coğrafya ne lanet derstir

2. Göktürk kurucusu. Bilge Kağan Kül Tigin Tonyukuk üçlüsü var ya oradaki Bilge Kağan'ın babası. Jahrein ne tweet atmış okumadım maksat kpss tarih tekrarı olsun 14 temmuzda sınav var...
Eski Türk devletlerinde hükümdarlar han hakan kağan yabgu İlteriş vs gibi ünvanlar kullanıyorlar tek kağan yok yani. Baya iyi tekrar oluyor var mı başka soru shsjdjjdjdjd
Birebir aynı unvan değil bunlar. Hepsinin farklı kullanımı var. Yabgu, Kağan'ın bir altındaki rütbe diyebiliriz. Örnek vermek gerekirse Bumin Kağan, kardeşi İstemi'yi Batı Göktürklerin 'yabgu'su olarak ilan etmişti. Kağan-Hakan ve Han zaten aynı anlamı taşıyor. Han bunların kısaltılmışı gibi. Tabi bazı devletler bunları farklı anlamlarda da kullanıyor ama özüne bakınca aynı anlam. Zaten kelimelerin çıkardığı sese bakınca benzeştiği görülüyor. Ama dediğim gibi Yabgu başka bir unvan.

Ekleme: O yüzden İlteriş Kağan, bir Yabgu değildir.

Usta ben mi çok safim bilmiyorum ama o kafa bakmadım hiç. Siyaset veya MHP aklimin ucuna gelmedi orada kullanılış bağlami yüzünden. Sanki yabanci ülkelere karşı Türklük imgesi gibi geldi

Usta coğrafya ne lanet derstir
Onun ne için yaptığı önemli değil. Twitter gündemine bak zaten milletin ayrıştığını görürsün. Benim MHP’liler ya da AKP’liler ile bir sıkıntım yok ama onlar başka insanların hassasiyetlerini görmezden gelir. Neyse bu mevzuyu uzatmayacağım gereksiz uzadı, forumdaki insanlarla da ters düşmek istemiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 38, Ziyaretçi: 39)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık