Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası

Avusturya - Türkiye Karşılaşması (22.00)

• Kullanılan toplam oy
    49
  • Bu anket kapanacak: .
Dünya Kupası elemelerine Avrupa'dan 55-6 ülke katılıyor ama 16 tanesi kupaya gidiyor. Güney Amerika'da oran 6/10. Neredeyse her ülke gidiyor. Afrika'da oran 9.5 / 53 ama şöyle bir şey var. Afrika'daki ülkelerin yarısında zaten iç savaş olduğu için ülkeler doğru düzgün antrenman yapamıyor. Asya'da ise 8.5/46 Yine Asya'da da 6-7 ülkede savaş var. Oralar da karışık yani.

Ben oranın Güney Amerika dışında ideal olduğunu düşünüyorum.
Asya'da bazı ülkelerde(Hindistan/Pakistan gibi) futbol kültürü yok.Beleş 3 puan resmen.Avustralya - Kore - Japonya - Suudi Arabistan bu yüzden sık sık katılabiliyor.

Ben genel için konuşmuyorum, aldığım zevk bakımından bu kupa katardakinden iyi. Olayı genele çeken biz değiliz ki yav. Dünya kupasında da iyi maçlar oldu ama çeyrek finalden öncesi vasattı.
Dünya kupası tarihinin en iyi finali açık ara Katar'da oynandı. Sadece o final şu an oynanan turnuvanın tamamına bedeldir. Bu turnuvayı bir sonraki gelmeden unuturlar öbürü nesiller boyu akılda kalır.

Mesele o zaten. Her daim iyi bir Afrika, Güney amerika takımı çıkar Asya'dan bile çıkıyor. 16 iyi takım çıkarmakta zorlanan tek bir kıtadan 24 takımla turnuva yapıyorsun ve bunun tüm kıtalardan gelen farklı futbol kültürlerine sahip iyi takımların olduğu turnuvadan daha zor olduğunu iddia ediyorsun. Öyle bir dünya yok. Portekiz'in neredeyse maç kazanmadan şampiyon olduğu turnuva bu.
İşte o kıtalar(güney amerika hariç) 1 tane çıkarabilirken Avrupa sürekli 1 taneden fazla gönderebiliyor.

Dünya kupası tarihinin en iyi finali açık ara Katar'da oynandı. Sadece o final şu an oynanan turnuvanın tamamına bedeldir. Bu turnuvayı bir sonraki gelmeden unuturlar öbürü nesiller boyu akılda kalır.
Ben unuttum çoktan usta grup aşamalarından rövanşlı maç oynanıyor sanıyoruz hani izlemediğim şey de değil. @Tiksav Lee ’nin dile düştük

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 17, Ziyaretçi: 27)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık