Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2.Dünya Savaşını Nazi Almanyası Kazansaydı?

Türkiye İşgal Edilir Miydi?

• Kullanılan toplam oy
    66
Batı'nın hepsi mi Abd kukla devleti ?Diğerleri belli de bu iki devlet ne zaman kukla oldular ?2.Dünya Savaşı sonrası Almanya hadi anlaşılabilir de Fransa'yı görünce şaşırdım.
Karşılarında nükleeri olan, savaşın galibi SSCB duruyorken ve bu duruma karşı koyacak orduları yokken, ABD'nin nükleer şemsiyesi altına girmek için uydu oldu hepsi de 1945-60 arası. Ki şuan bile AB'nin ABD'den tam bağımsız hareket edebildiğini söyleyemeyiz bana kalırsa.

Son düzenleme:
Karşılarında nükleeri olan savaşın galibi SSCB ve ordusuzlarken, ABD'nin nükleer şemsiyesi altına girmek için. 1945-60 arası. Ki şuan bile AB'nin ABD'den tam bağımsız hareket edebildiğini söyleyemeyiz bana kalırsa.
Charles De Gaulle diyecektim amerikan karşıtlığı ve politikalarıyla bilindiği ve 45-60 dönemi için ama tarihleri karıştırmışım anlaşılan. Yaptığı başkanlık dönemi 60'tan sonraya geliyor. Anladım :d

Charles De Gaulle diyecekti amerikan karşıtlığı ve politikalarıyla bilindiği ve 45-60 dönemi için ama tarihleri karıştırmışım anlaşılan. Yaptığı başkanlık dönemi 60'tan sonraya geliyor. Anladım :d
O dönem de Soğuk Savaş'ın yumuşama dönemi. Türkiye de Sovyetler ile sanayi konusunda anlaşma yapıyor, NATO üslerinden çarşıya çıkan ABD askerleri dayak yiyor, ODTÜ'de ABD Büyükelçisinin arabası falan yakılıyordu. 3. Dünya Hareketi altın çağını yaşıyordu. :d

O dönem de Soğuk Savaş'ın yumuşama dönemi. Türkiye de Sovyerler ile sanayi konusunda anlaşma yapıyor, NATO üslerinden çarşıya çıkan ABD askerleri dayak yiyor, ODTÜ'de ABD Büyükelçisinin arabası falan yakılıyordu. 3. Dünya Hareketi altın çağını yaşıyordu. :d
Ne yazık ki, güçsüz devletin fertleri ancak bunu yapabiliyor. Keşke misilleme anlayışımız geliştirsek...

Ne yazık ki, güçsüz devletin fertleri ancak bunu yapabiliyor. Keşke misilleme anlayışımız geliştirsek...
Asimetrik bir gücü var ABD'nin, sadece Türkiye ile ilişkileri bu şekilde değil. Daha birkaç sene önce Trump AB ülkelerine NATO'ya daha çok para verin savunma harcamalarınızı artırın. Ben sizi savunmak için bu kadar para harcamak zorunda mıyım diye çıkış yaptı, bir tomar gümrük vergisi getirdi. Wolksvagen'a bir sürü ceza kesti. AB buna ne kadar tepki verebildi, tartışılır.

Bir de ben halkın tepkisini yazdım. Türkiye'nin devlet bazında da ABD politikalarına aykırı ve onun yörüngesinde olmayan birçok politikayı hayata geçiriyor gene bu yumuşama döneminde. Mesela Polaris Denizaltı Projesinden çekiliyor, Türkiye'deki NATO üslerinin statüsü hakkında bir çok düzenlemeyi dayatıyor ve büyük oranda istediği şekle sokuyor vb.

Alın size Sovyetlerin yaptığı propaganda filmi "İlk Öğretmen" Rusçası "Pervyy Uchitel" filmi:
Film Sovyet Rusya'nın "Duyşen Öğretmen" romanından uyarlamasıdır, Türk bölgelerindeki toplumlarının nasıl asimile ettiğini görürüz bu filmde. Tabii bununla birlikte bir öğretmenin ne kadar koyu Stalinci olduğunu görüyoruz; aynı @Yubashiri-sama 'nın GOD leveli olan bir abimizdir kendisi. Aslında daha ilginci, Bu filmin öyküsünün yazarı olanla "Selvi Boylum, Al yazmalım" filminin öyküsünün yazarı olanla aynı. Yani Cengiz AYTMATOV'dur. Bu film altın değerinde bir filmdir. Çünkü konuştuğumuz bu konuda size çok farklı bakış açıları ekleyecektir.

Son düzenleme:
Konuyla ilgili söyleyeceklerimi İsmet İnönü'nün ünlü sözüyle noktalayayım.

"Yeni bir dünya düzeni kurulur ve Türkiye de bu düzende yerini alır."

Bu sözü başka bir şey için söylemiştir ama Almanya kazansaydı Türkiye'ye ne olurdu sorusunun cevabını da çok güzel veriyor bana kalırsa.

Son düzenleme:
Kazanamazdı boş bir konu, kazanması için olaydan amerika faktörünü çıkartmak gerekir böyle bir şey mümkün olmadığından düşünmeye bile gerek yok.

Almanya Rus savaşını kazansa sanırım genede bozguna uğrardı. Çünkü Rus topraklarının büyüsüne kapılıp japonya ile hem kara sınırı kazanmak hemde düşman abd ile kara sınırına kavuşmak için bence doğuya ilerlemeye kalkar ve sonuçta gene başladığı noktaya dönerdi. Sonuçta Almanya açgözlü bir savaş politikası izliyordu.

Ama Rusya ile anlaşma sağlandığını düşünürsek işte o zaman çok değişik bir dünya görebilirdik. Sırtını kuvvetli bir müttefiğe dayamış Almanya savaşta daha hedefe yönelik gidebilirsin.

Söz gelimi Rus ve Japon kuvvetler Avrupa ın destek sevkiyatını kesmek için Amerika anakarasında göstermelik de olsa harekat düzenleyebilir. Almanya ve İtalya Avrupa Anadolu ve Mezopotamya topraklarını işgale kalkışabilirdi. Avrupa devletleri düşerse sömürgelerin çoğuna kukla yöneticiler atamak yeterli olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık