Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2.Dünya Savaşını Nazi Almanyası Kazansaydı?

Türkiye İşgal Edilir Miydi?

• Kullanılan toplam oy
    66
Canım sıkıldı. Kendi görüşümü söyleyeyim bari.

Sovyetler Birliğini'nin yüz ölçümü baya büyük olduğu için tüm topraklar ilhak edilmezdi.Sovyetler Doğu Avrupa'dan uzaklaştırılır ve konu sonunda attığım resimler gibi komiserlikler kurulurdu.Sovyetler Asya'ya terkedilirdi.

Sorularıma gelirsem:

1)Türkiye işgal edilirdi ama ilk önce Almanlar Doğu Cephesinde baya hasar aldığı için ilk önce ele geçirdiği yerlerde kendi yönetimini güvenceye alırdı. Ondan sonra İstanbul bölgesini kendisine ilhak edip bizi Anadolu'da hapsederdi. Kafkasya ve İran petrol bakımından zengin olduğu için Hitler oraları yüksek ihtimal işgal ederdi. İtalyan Libyası üzerinden Arabistan yarım adasını da işgal eder dört yandan Nazi Almanyası ve İtalya arasında sıkışırdık. Eğer Mussolini yaşarsa o zamana kadar,kendi hayali olan "Roma İmparatorluğunu diriltmek" için tüm anadolu toprakları İtalya tarafından ilhak edilirdi. Tabi Nazi Almanyasının payı da olurdu. İstanbul konusu ise İtalya ve Nazi ortak bölgesi olurdu.

2)Ben Nazilerden çok İtalyan işgalini düşündüğüm için İtalyanlaştırmadan çok, öylece bırakılırdı. Sadece para birimi İtalyan Lireti olurdu ve Anadolu bölgesi eyaletlere bölünürdü.

3)Hitler bir ihtimal göz dağı için küçük bir şey yapardı ama savaş soğuk savaşa dönerdi. Büyük ihtimalle Japon-Amerikan anlaşmazsızlığı tatlıya bağlanır ve Pasifik 2'ye bölünürdü ama Amerika ilişkileri hep minimum seviyede tutardı. Bu arada İngiltere işgal edilmezdi. Hitler'in İngiliz sevdası herkesçe bilinen bir şey.

4)Almanların Amerika'yı işgal edebileceğini düşünmüyorum.Bir de amerikanın asker sayısını geçtim halkın elinde bile silah var. 2.Dünya Savaşı sırasında Japonların olası Kaliforniya işgaline karşı halk savunma durumuna geçip Japonları bekliyordu. Halkın çoğunun silaha sahip olduğu düşünülürse eğer bir savaş olursa ölü sayısı 2.Dünya Savaşından daha fazla olur.

5)Kültür ve Dil zorunluluğuyla beraber Japon ve Nazi yönetimi altındaki halklar birer birer erirdi. He koruyan halklar olurdu yönetimi ama Japon ve Nazi yönetimi sağlamlaştırıp bu halklar bağımsızlık elde edilmezse büyük çoğunluk yüksek ihtimalle erirdi. İtalyanların ise İtalyanlaştırma çabaları yoktu diye hatırlıyorum.

Bu arada tüm mesajları okudum. Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Savaşın başında İngiltere Avrupa'nın en güçlü ordusu olan Fransa ile işbirliğine girişiyor. Alman Generallerinin biri dışında hepsi Hitler'e "Fransa ile 4 sene savaştık
Sonu hüsrandı. Yapmayalım" diyor. Ama Almanya, Fransa'nın umutlarını sadece 5 günde kırıyor ve bunu Fransız generallerin, kritik bir raporu ciddiye almaması ve bir hap sayesinde yapıyor. Sonrasında ise Almanya başarı şansını Hitler'in basit bir gövde gösterisi denemesinden sebep kaybediyor.
Şu bilgiler ışığında Almanya bize saldırsa daha iyisini çıkarabilirmişiz gibi geldi şimdi.

Nazilerin 2.Dünya Savaşını kazandığı alternatif bir evrenin anlatıldığı kitap var.Yüksek şatodaki adam ismi .Amazonda diziside var izlemenizi tavsiye ederim.

Hitler Türklere Saygı duyuyordu. Ciddi bir şık olarak gelmedi. Sonra belki ciddi atan vardır ne olur ne olmaz ayıp olmasın diye hangi seçenek olduğunu belirtmedim.

Hitler Türklere Saygı duyuyordu. Ciddi bir şık olarak gelmedi. Sonra belki ciddi atan vardır ne olur ne olmaz ayıp olmasın diye hangi seçenek olduğunu belirtmedim.
O şık evet biraz trol-vari bir şıktı ama neden böyle bir şey koydum bende bilmiyorum :d Aslında "İşgale girişilirdi ama işgal edilemezdi" veya "İşgal edilmez ayrıcalıklar ister" diye bir şık eklemem gerekiyordu onun yerine. Biraz da benim hatam :(

Savaşın başında İngiltere Avrupa'nın en güçlü ordusu olan Fransa ile işbirliğine girişiyor. Alman Generallerinin biri dışında hepsi Hitler'e "Fransa ile 4 sene savaştık
Sonu hüsrandı. Yapmayalım" diyor. Ama Almanya, Fransa'nın umutlarını sadece 5 günde kırıyor ve bunu Fransız generallerin, kritik bir raporu ciddiye almaması ve bir hap sayesinde yapıyor. Sonrasında ise Almanya başarı şansını Hitler'in basit bir gövde gösterisi denemesinden sebep kaybediyor.
Şu bilgiler ışığında Almanya bize saldırsa daha iyisini çıkarabilirmişiz gibi geldi şimdi.
Alman Generalleri gerçekten tarihin en başarılı komutanlarından.Adamlar mucize gibi.Guderian'ın Batı hattını o kadar kısa sürede kırmasının em önemli sebebi Hitler'in emrini kaale almamasıydı.Hitler durun demese Dunkirk'de öyle bir darbe vurulurdu ki Britanya ve Fransa tam anlamıyla saf dışı kalırdı.330.000 asker oradan kaçtı

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık