Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2.Dünya Savaşını Nazi Almanyası Kazansaydı?

Türkiye İşgal Edilir Miydi?

• Kullanılan toplam oy
    66

Bundan mı bahsediyorsun? Almanlar zaten antlaşma ile Fransız donanmasını kullanmayacaklarını söylemiş. Hava ve deniz üstünlüğünü sağlayamadan adaya nasıl çıkarma yapacaksın?

Dediğin tüm kara bağlantısı olan devletler için gecerli ama Britanya adası için hava ve deniz savaşını kazanan, savaşı kazanmış demektir. Britanya adasında fazla piyade yok,hepsi sömürge topraklarında.
Evet bundan söz ediyorum.Savaşta verilmiş sözlerin hiç bir ehemniyeti yoktur.
Almanların o gemileri kullanacağı barizdi.

Hava üstünlüğüne gerek yok.Deniz üstünlüğü yeterli idi karaya çıkarma yapmak için.Zaten Almanlar hava savaşında yenilmiyordu İngilizlere.İngilizlerin üretimi çok daha fazla olmasına rağmen kafa kafaya gidiyordu hava savaşı.Karadan çıkarma yaptığı zaman zaten Almanlar hava savunma sistemi ile kendilerini garantiye alacaklardır.Adamlarin çıkarma beklemediği normandiyaya kurduğu savunma bile ne kadar güçlü olduklarını gösteriyor.Es kaza karaya çıkabilecek ve daha sonra buraya yığınak yapabilecek zaman bulsalardi İngiltere atamazdı Almanları adadan.

Evet bundan söz ediyorum.Savaşta verilmiş sözlerin hiç bir ehemniyeti yoktur.
Almanların o gemileri kullanacağı barizdi.

Hava üstünlüğüne gerek yok.Deniz üstünlüğü yeterli idi karaya çıkarma yapmak için.Zaten Almanlar hava savaşında yenilmiyordu İngilizlere.İngilizlerin üretimi çok daha fazla olmasına rağmen kafa kafaya gidiyordu hava savaşı.Karadan çıkarma yaptığı zaman zaten Almanlar hava savunma sistemi ile kendilerini garantiye alacaklardır.Adamlarin çıkarma beklemediği normandiyaya kurduğu savunma bile ne kadar güçlü olduklarını gösteriyor.Es kaza karaya çıkabilecek ve daha sonra buraya yığınak yapabilecek zaman bulsalardi İngiltere atamazdı Almanları adadan.
Almanların öyle bir amacı var mıydı?

Savaş süresince, İngilizleri savaştan çekilmeye ve uzlaşmaya itebileceğini düşünüyordu diye biliyorum ben de. İngiliz askerlerinin çekilmesine izin verme nedeninin de bu olduğunu söylüyorlardı.
Görünen amaç tüm almanları bir çatı altına toplamak onlar için yaşam sahası idi.Ada ile ilgili bir amaçları olduğunu düşünmüyorum.Fransada bile kalıcı olacaklarını düşünmüyorum ama hitler bu.Kafa gidik.

Görünen amaç tüm almanları bir çatı altına toplamak onlar için yaşam sahası idi.Ada ile ilgili bir amaçları olduğunu düşünmüyorum.Fransada bile kalıcı olacaklarını düşünmüyorum ama hitler bu.Kafa gidik.
Bence asıl önemli mesele Almanya savaşı kazandıktan sonra Hitler'in yapacakları değil,Hitler'den sonra geleceklerin yapacakları.Hitler belli durumlarda birçok ülkeyle barış yapardı ama devamında gelenler asla durmazdı bence.

Soruyu şöyle değiştirelim Wehrmacht dünya tarihinin en sağlam ordusu muydu değil miydi :gamyon:
Ordu dediğin bir çok parametreye bağlı bir şey. Bütün parametreler açısından bakarsak "en sağlam" denecek bir ordu yoktur bence. Ama her parametre için farklı bir ülke ordusunun "en sağlam" olduğu söylenebilir ama.

Soruyu şöyle değiştirelim Wehrmacht dünya tarihinin en sağlam ordusu muydu değil miydi :gamyon:
2.Dünyanın Savaşının en güçlü ordusu hakkında bir tartışma konusu açılabilir aslında. Biraz araştırayım zaman bulursam yapabilirim bir şeyler.Şuan aklımda "Soğuk Savaşı SSCB kazansaydı" ile alakalı bir konu var. Henüz bir taslak oluşturmadım ama senin sorduğun soru da ilgimi çekti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık