Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2.Dünya Savaşını Nazi Almanyası Kazansaydı?

Türkiye İşgal Edilir Miydi?

• Kullanılan toplam oy
    66
Amerikan'ın üretim kapasitesi çok yüksek, Almanya baş edemezdi zaten.
Üstün Alman teknolojisinden bahsettiğinin farkında mısın ? Adamlar birinci dünyadan sonraki yükü üzerlerinden atıp dünya tarihinin en sağlam ordusunu kurdular bir kaç yılda. Savaşı kazanmış Almanya eğer Abd'yi hedefleyip ona göre planlar yapacak olsa Abd için en fazla geçmiş olsun derim.

Üstün Alman teknolojisinden bahsettiğinin farkında mısın ? Adamlar birinci dünyadan sonraki yükü üzerlerinden atıp dünya tarihinin en sağlam ordusunu kurdular bir kaç yılda. Savaşı kazanmış Almanya eğer Abd'yi hedefleyip ona göre planlar yapacak olsa Abd için en fazla geçmiş olsun derim.

''dünya tarihinin en sağlam ordusunu kurdular bir kaç yılda. '' birkaç yılda mı? :d ordu kurmayı askerin eline son model silah vermek mi sanıyorsunuz? Alman ordusunun geçmişi köklüdür. Geleneği sağlamdır, disipline dayanır. Birkaç yıl ne hacı ya? :d

Neyse, sağlam teknoloji aynı zamanda devamlılık da ister. Sen Alman malı über dersin, mezarına Sovyet tankı gelir. Gerçek manada mezar.

''dünya tarihinin en sağlam ordusunu kurdular bir kaç yılda. '' birkaç yılda mı? :d ordu kurmayı askerin eline son model silah vermek mi sanıyorsunuz? Alman ordusunun geçmişi köklüdür. Geleneği sağlamdır, disipline dayanır. Birkaç yıl ne hacı ya? :d

Neyse, sağlam teknoloji aynı zamanda devamlılık da ister. Sen Alman malı über dersin, mezarına Sovyet tankı gelir. Gerçek manada mezar.
Coca cola tenekesinden M4'lerle tank deyince yeri göğü titreten Tiger'leri mi karşılaştıracaksın yoksa?

Birinci dünya savaşından sonraki çöküntüden bahsettikten sonra bir kaç yılda dedim neden bağlamından koparıyorsun. Almanların Sovyetlere kaybetmelerinde pek çok etken var. Ama ben belki taraflı da bakıyor olabilirim ama Abd ordusuyla kıyaslanamayacak bir alman ordusu görüyorum.

Nazi Bilim Adamları atom bombası bulma olasılığı var yalnız. Konu nükleer savaşa dönerse ABD ve Almanya buyuk fedakarlik yapmalari gerekiyor. Eger boyle olursa buyuk ihtimalle nufuz bolgelerine ayrilir ortadogu.
Oliver Stone'un ABD'nin Gizli Tarihi adlı belgesel dizisini izlemiştim uzun zaman önce. ABD ve Almanya'nın atom bombası yarışından bahsetmişti. Abd, uzun yıllar Almanya'dan önce atom bombasını icat etmek için çalışmış. "Güya" Almanya'nın eline bu kozu vermemek amaç, hatta Einstein falan Almanya'ya karşı kullanılması gerektiğini falan yazmış Roosevelt'e.
Neticede Abd bombayı icat ediyor ama sonradan öğreniliyor ki Almanya uzun zaman önce atom bombası fikrini terk etmiş kendi özel zırhlılarını yapmaya odaklanmış.
O yüzden bildiğim kadarıyla Almanya'nın bu konuda eli pek güçlü değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık