Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] 2 Amiral'e Karşı Kazanabilecek Biri Var mı ya da Olacak mı?

Seride 2 Amirale karşı Kazanabilecek kişi var mı?

• Gol D. Roger

Kullanılan: 337 55.5%
  • Monkey D. Garp (Gençliği)

Kullanılan: 205 33.8%
  • Monkey D. Dragon

Kullanılan: 106 17.5%
  • Edward Newgate (Gençliği)

Kullanılan: 279 46.0%
  • Monkey D. Luffy (Serinin sonlarında)

Kullanılan: 288 47.4%
  • Marshall D. Teach (Serinin sonlarında)

Kullanılan: 186 30.6%
  • Diğer (Belirtiniz)

Kullanılan: 54 8.9%
  • Hayır yok, ama serinin sonlarına doğru olabilir

Kullanılan: 39 6.4%
  • Hayır yok ve muhtemelen olmayacak da

Kullanılan: 123 20.3%
  • Rocks D. Xebec

Kullanılan: 90 14.8%

• Kullanılan toplam oy
    607
Biraz League of Legends terimleriyle konuşayım; :)

Karakterin dayanıklılığı ve kitle kontrol yeteneği (yani şeytan meyvesinin özelliği) çok önemli...

Luffy, Teach'i yenebilir ama Teach 2 vs 1'de daha avantajlıdır amirallere karşı bana göre...

38 kişinin Roger'ın 2 amirali yener dediğine inanamıyorum. Bir anlatırlarsa nasıl yendiğini,merak ettim.
Doflamingo,Law ve Luffy savaşı gibi sıra sıra da değil aynı anda dalan Kizaru ve Aokiji'yi yenebilecek bir güç yok,olmayacakta. Olabilecek en güçlü 2 amiral kombosu bu adamlar. Birisi hızı olabildiğince kısıtlayan,yakın dövüşte kılıç kullanan,dikkatsizliğe affı olmayan ve haki savunması üst düzey olan bir karakter. Diğeri uzaktan ve çok seri şekilde hasar verebilen,alan hasarı çok yüksek ve etkili olan,seride hızına yetişebilecek bir kaç adam ancak çıkacak birisi.
Aokiji yakın dövüşte bir süre tutarken Kizaru neler yapar,Kizaru'yu savunmaya çalışan adama Aokiji neler yapar biraz düşünün.

Valla öyle bişi olması için savaşan kişinin amirale vurunca en az 15-20 saniye kitleyebilmesi, saf dışı bırakabilmesi falan lazım ki yürüsün bu iş. İkisiyle aynı anda yürümez bu iş. O kadar güçlü adamda çıkar mı pek sanmam.

Öyle bi güç seviyesine uçulacağını sanmıyorum.
Bahsettiğimiz şey Amiral.
İki Amiral.
Kimse tek başına iki Amiral yenemez.

2 tane amiral savaşırken Punk Hazard adasına ne olduğunu biliyoruz. O kadar devasa bir gücü yenebilecek kimse olacağını düşünmüyorum açıkcası.

Hadi Marineford'un başındaki halinden iki kat güçlü olmasın. Ki adamın serumlarla gezdiğini unutuyorsun bence. Normal bir insan grip olduğunda bile ne hale geliyor :D Kalbi delinmiş, dile kolay kalbinde delik olan halinden hatta binlerce kurşun yemiş halinden nasıl iki kat güçlü değil hacı. Adam kurşunları durduracak kadar b. haki bile kullanamıyordu. Ace'i uykusunda tekleyen adam Squardo'yu farkedemedi. Kral hakiyi zaten kullanamıyordu. Luffy'den hakiyi çıkar bakalım ne hale geliyor :D

Akainunun ayağa kalkması zaten mantıksız o ayrı bir şey. Ama adam handikap almadan geldi tüm beyazsakal korsanlarını karşısına aldı. Marco falan diğer amirallere hasar verebilirken Akainu karşısında hiç bir şey yapamadı. Amirallerin eşit güçte olduğunu da biliyoruz. Yanbi bu sahneler tamamen saçmalık. O arcta yapılan yorumlara falan bak. Akainu Aokijiyi tekler falan diyorlardı. Aslında o arc için o kadar saçma değil. Oda sonradan bu ikisini denk göstererek saçmaladı.

Kısacası Marineford arc kıstas alınamaz. Birbirinden mantıksız olaylarla dolu bir arc sadece. Tarafsız olan herhangi biri bunu kabul edecektir.
WB'den de hakiyi çıkardın mı Amiral'e hiçbir şey yapamayan biri olarak kalır. Ki zira Deprem gücü direk Logialara hasar anlamında etki edemiyor. Sizin bakış açınızda bir sıkıntı var. WB o kadar süredir Akainu ile savaşıyor ve o savaş boyunca Akainu'ya ciddi hasar veremiyor. Ne zaman Ace ölüyor duygusal bir patlama yaşıyor o delikli haldeki WB Akainu'ya geliyor büyük bir saldırı yapıyor ama Akainu o durumda bile WB'de kalıcı hasar bırakacak tarzda karşılık verip kafasının bir kısmını alıyor. Sonrasında da zaten WB bildiğimiz gibi Akainu'yu aşağıya düşürüyor. Bu noktada olaya bakınca Akainu'ya o kadar süre boyunca ciddi hasar veremeyip o bahsettiğiniz Akainu'ya savaşın başında hasar veremeyen kişiyle Akainu tarafından göğsü dağlanmış kafasının bir kısmı alınmış haldeyken Akainu'ya hasar veren adam aynı kişiler. Ne diyelim yani WB hasar aldıkça mı karşıdakine hasar veriyor?

Adama iki atabilecek güçte ise neden o kadar süre boyunca bunu yapmadı da? Ace öldükten sonra yapabildi ki onda da kafasının bir kısmını kaybetti?

Siz savaşı bütünüyle değerlendirmiyorsunuz. Zaten WB'yi o duruma sokan adam Akainu. Bahsedilen kılıç yaraları top yaralarının yüzeysel olarak pek etkisini çizmemiş Mangaka. Ama Akainu'nun açtığı yaraları bildiğin çizmiş.

Gripli insan örneği vermişsin de WB ile normal insanları bir mi tutuyorsun? :D Akainu da kafasına deprem yemiş adam. Ama bir şey olmamış gibi zemini eriterek yüzeye çıkan sonra da WB'nin tayfasına karşı duran da o değil mi? Ki savaşa devam etse edebilirdi de Akainu.

Amirallar eşit güçte değil bence ki bunu da bir çok kez tartıştım. Luffy'den hakiyi çıkar büyük etkisi olur. Çünkü WB'de ki gibi deprem meyvesiyle savaşmıyor. Evet bu anlatmak istediğin şeyi çok güzel ortaya koyuyor. WB'den hakiyi çıkarsan bile deprem etkisinde vuruşlar yapabilecek bir meyvesi var.:D

Vallaha MarineFord'u kıyas almayın diyorsan neden MarineFord arc'ında gerçekleşen bahsettiğiniz WB'nin Akainu'ya iki atma kısmını veri olarak kullanıyorsunuz? Başka nerde gördün bir Amiral'i bir Yonkou karşısında hatta WB karşısında da iki attırıyorsunuz?

@SPISPW

Anladığım kadarıyla sen aynı düşünüyoruz kardeşim bu konuda. WB Akainu'dan güçlüdür elbet gençliğinde de. Ama ben hiçbir zaman tek atabilecek kadar güçlü olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleme:
WB'den de hakiyi çıkardın mı Amiral'e hiçbir şey yapamayan biri olarak kalır. Ki zira Deprem gücü direk Logialara hasar anlamında etki edemiyor. Sizin bakış açınızda bir sıkıntı var. WB o kadar süredir Akainu ile savaşıyor ve o savaş boyunca Akainu'ya ciddi hasar veremiyor. Ne zaman Ace ölüyor duygusal bir patlama yaşıyor o delikli haldeki WB Akainu'ya geliyor büyük bir saldırı yapıyor ama Akainu o durumda bile WB'de kalıcı hasar bırakacak tarzda karşılık verip kafasının bir kısmını alıyor. Sonrasında da zaten WB bildiğimiz gibi Akainu'yu aşağıya düşürüyor. Bu noktada olaya bakınca Akainu'ya o kadar süre boyunca ciddi hasar veremeyip o bahsettiğiniz Akainu'ya savaşın başında hasar veremeyen kişiyle Akainu tarafından göğsü dağlanmış kafasının bir kısmı alınmış haldeyken Akainu'ya hasar veren adam aynı kişiler. Ne diyelim yani WB hasar aldıkça mı karşıdakine hasar veriyor?

Adama iki atabilecek güçte ise neden o kadar süre boyunca bunu yapmadı da? Ace öldükten sonra yapabildi ki onda da kafasının bir kısmını kaybetti?

Siz savaşı bütünüyle değerlendirmiyorsunuz. Zaten WB'yi o duruma sokan adam Akainu. Bahsedilen kılıç yaraları top yaralarının yüzeysel olarak pek etkisini çizmemiş Mangaka. Ama Akainu'nun açtığı yaraları bildiğin çizmiş.

Gripli insan örneği vermişsin de WB ile normal insanları bir mi tutuyorsun? :D Akainu da kafasına deprem yemiş adam. Ama bir şey olmamış gibi zemini eriterek yüzeye çıkan sonra da WB'nin tayfasına karşı duran da o değil mi? Ki savaşa devam etse edebilirdi de Akainu.

Amirallar eşit güçte değil bence ki bunu da bir çok kez tartıştım. Luffy'den hakiyi çıkar büyük etkisi olur. Çünkü WB'de ki gibi deprem meyvesiyle savaşmıyor. Evet bu anlatmak istediğin şeyi çok güzel ortaya koyuyor. WB'den hakiyi çıkarsan bile deprem etkisinde vuruşlar yapabilecek bir meyvesi var.:D

Vallaha MarineFord'u kıyas almayın diyorsan neden MarineFord arc'ında gerçekleşen bahsettiğiniz WB'nin Akainu'ya iki atma kısmını veri olarak kullanıyorsunuz? Başka nerde gördün bir Amiral'i bir Yonkou karşısında hatta WB karşısında da iki attırıyorsunuz?
Hakiyi sıfırla anlamında demiyorum zaten onu. Oma görüldüğü üzere doğru düzgün haki kullanamıyor adam. Başka türlü bu kurşunların adama işlemesinin, kral haki kullanamamasının, kılıçtan kaçamamasının imkanı yok zaten.

Ayrıca biz ona duygusal patlama değil de ciddi dövüşme diyoruz. Oda daha dövüşün başında amiral harcamaya kıyamamış işte. Şu ana kadar Cracker haricinde hiç bir güçlü kişi arcın başında etkisiz kalmadı. Mesela mantıklı düşünürsek Punk Hazard'ta o kadar kişi Dofu evire çevire döverdi. Sonra da Dressrosa'ya gidip kalan çöpleri hallederlerdi. Ama senaryo gereği aşırı saçma bir şekilde kaçmayı tercih ettiler. Aynı olay Marineford'ta da var işte.

Ayrıca Mangaka Beyazsakalın Akainu ile dövüşebilmesi için o kadar handikap vermiş. Handikaplar say say bitmiyor. Buna rağmen hala Akainunun hasar verebilmesine takılıyorsun. Adamın karşısında yürüyen ceset var. Bir zahmet hasar verebilsin artık. Tekrar söylüyorum sağlam ve genç beyazsakal o hasarı almazdı bile. Lav değil delmek hakisini bile aşamazdı. Shanks'ın kılıcını eritemiyor bile mesela.

Ayrıca kurşun yaralarını nasıl çizecek merak ediyorum veya bugüne kadar doğru dürüst kurşun yarası çizdi mi. Ki lav kurşundan daha güçlü. Bir zahmet daha gözle görülür bir yara açsın.

Eşit güçte olmayan adamlar 10 gün dövüşemez deyip burayı geçiyorum. Ben daha çok hakinin saldırı üzerindeki etkisinden değil de savunma üzerindeki etkisinden bahsediyorum. Mesela Luffy'de haki olmasa dofun kıytırık saldırılarından bile hasar alırdı büyük ihtimalle.

Yonkou gücünü başka bir yerde tam olarak görmedik zaten. O yüzden o sahneyi kıstas olarak almak zorunda kalıyorum. Ama yonkouların denk olduğunu bir çok yerde gördük. Yani diğer yonkoularda handikap olmadığı takdirde Akainu karşısında daha iyi dövüşürlerdi. Hatta beyazsakal sağlam ve genç olsaydı akainu dövüşmeye cesaret bile edemezdi. Shanks karşısında olduğu gibi.

Amiralleri fazla büyütüyorsunuz. Ölmek üzere olan yaşlı bir yonkoudan iki yiyen adamlar bunlar. Seri sonu Sanji'den dayak yiyecek, Franky ile dövüşürken zorlanacak adamlar. Şu an Luffy nasıl 2 tane Sanji'yi alabilirse (G4) seri sonu da iki amirali alabilecek. Üç amiralin karşısında çizilmesinin de bir ima olduğunu düşünürek üçünü birden alma ihtimali bile var.

Böyle bir şeyin olmayacağını biliyorum ama umarım Madara, Kaguya tarzı birileri çıkar da amiralleri kral hakiyle falan bayıltır :oleyo:
2 yemiş, al sana o iki yiyen adam neler yapıyor:
http://i.imgur.com/IhmUbiy.png
Whitebeard o yumruktan sonra kaç saat daha yaşayacaktı sorusunu sorgulayın. Çünkü Amiral o iki vuruştan sonra gayet kalkıp savaşabiliyordu.

Sanjiden dayak yiyecek , Franky'de zorlanacak, eee kaynak? Neye göre bu çıkarımı yapıyorsunuz.

Zamanında Roger amiral ile dövüşmüyordu sanki, Sengoku ile Scopper dövüşüyordu .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık