Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] 2 Amiral'e Karşı Kazanabilecek Biri Var mı ya da Olacak mı?

Seride 2 Amirale karşı Kazanabilecek kişi var mı?

• Gol D. Roger

Kullanılan: 337 55.5%
  • Monkey D. Garp (Gençliği)

Kullanılan: 205 33.8%
  • Monkey D. Dragon

Kullanılan: 106 17.5%
  • Edward Newgate (Gençliği)

Kullanılan: 279 46.0%
  • Monkey D. Luffy (Serinin sonlarında)

Kullanılan: 288 47.4%
  • Marshall D. Teach (Serinin sonlarında)

Kullanılan: 186 30.6%
  • Diğer (Belirtiniz)

Kullanılan: 54 8.9%
  • Hayır yok, ama serinin sonlarına doğru olabilir

Kullanılan: 39 6.4%
  • Hayır yok ve muhtemelen olmayacak da

Kullanılan: 123 20.3%
  • Rocks D. Xebec

Kullanılan: 90 14.8%

• Kullanılan toplam oy
    607
Uçurumdan düşüp 5dk sonra sanki hiçbir şey olmamış gibi kalkıp savaşmaya devam eden Akainu yarı ölü kalırdı evet. :hhh:
5 dk bile sürdüyse bu övülecek bişey değil. 2 vuruşta yenilmiş demektir.

Ancak wb veda konuşması, teach gelişi, wb vs teach, ölüm konuşması, meyve çalınması ve gösterimi gibi olayları 5 dk’ya sığdıramazsın.

5 dk bile sürdüyse bu övülecek bişey değil. 2 vuruşta yenilmiş demektir.

Ancak wb veda konuşması, teach gelişi, wb vs teach, ölüm konuşması, meyve çalınması ve gösterimi gibi olayları 5 dk’ya sığdıramazsın.
Aga adam ''gerçekten yenilmiş olsa'' bir daha nasıl kalksın. O an wb üstün çıkmış ama yenememiş ki o sahnede Akainu gidiyor Wb'nin suratını alıyor bir yandan. Hala bir denklik söz konusu. Sonrasında Wb yumruğunu vurunca uçurum açılıyor ve açılan uçurumun içine düşüyor. Akainu'nun savunması çok güçlüymüş ki deprem yumruğu öyle pek zarar verememiş. Adam hiçbir şey olmamış gibi savaşına devam etmiş. Uçuruma düşünce geri çıkmak için magmasıyla yeraltını eritiyor tünel yaratmak için. Uçurumdan çıkmakta zorlandı belki de. Yenilen bir adam bir daha ne kalkardı ne de hala güçlü dönerdi.

Yenilmenin nasıl bir şey olduğunu seride biliyoruz. Çokça örneğini gösterebilirim ama senin bahsettiğin yenilmek değil.

Son düzenleme:
Aga adam ''gerçekten yenilmiş olsa'' bir daha nasıl kalksın. O an wb üstün çıkmış ama yenememiş ki o sahnede Akainu gidiyor Wb'nin suratını alıyor bir yandan. Hala bir denklik söz konusu. Sonrasında Wb yumruğunu vurunca uçurum açılıyor ve açılan uçurumun içine düşüyor. Akainu'nun savunması çok güçlüymüş ki deprem yumruğu öyle pek zarar verememiş. Adam hiçbir şey olmamış gibi savaşına devam etmiş. Uçuruma düşünce geri çıkmak için magmasıyla yeraltını eritiyor tünel yaratmak için. Uçurumdan çıkmakta zorlandı belki de. Yenilen bir adam bir daha ne kalkardı ne de hala güçlü dönerdi.

Yenilmenin nasıl bir şey olduğunu seride biliyoruz. Çokça örneğini gösterebilirim ama senin bahsettiğin yenilmek değil.
Açılan uçuruma düşmüyor. Adam yuvarlana yuvarlana bağırarak düştü oraya:

Ayağını basacak yer varken kalkamadı. Onu geçtim herif logia isterse vücudunu logia yapıp uçardı ama onu bile yapamadı. Bilinç açık ama kalkmaya hali yok.
Uçuruma düşmese zaten yerde ölümü beklerdi ayağa kalkamayacak haldeyken.
Yer altından geri çıktığı zaman “lan akainu hala yaşıyor mu” dendi. Ölecek diye bıraktı whitebeard da.

Arkadan vurmaya fazla takılıyorsunuz. Wb kalp krizinden diz çöktü akainu vurdu. Wb de akainu’ya arkadan vurdu. İkisinin de birbirini gafil avlamışlığı var.
Ardından saldırı değiş tokuşu yaptılar normal dövüş değil bu:

İkisi de savaşta birbirine 2 kere vurdu. Biri gafil avlama diğeri değiş tokuş. Ayakta kalan wb oldu.

Wb savaşta başka bi hasar almamış olsa bi tık daha güçlüdür veya denktir dersin çünkü akainu’nun darbeler ölümcül olsa da ayakta kalan wb.
Ama wb savaşta bu iki darbe haricinde ne kadar hasar almışsa akainu ve wb arasında o kadar fark var demektir.

Açılan uçuruma düşmüyor. Adam yuvarlana yuvarlana bağırarak düştü oraya:

Ayağını basacak yer varken kalkamadı. Onu geçtim herif logia isterse vücudunu logia yapıp uçardı ama onu bile yapamadı. Bilinç açık ama kalkmaya hali yok.
Uçuruma düşmese zaten yerde ölümü beklerdi ayağa kalkamayacak haldeyken.
Yer altından geri çıktığı zaman “lan akainu hala yaşıyor mu” dendi. Ölecek diye bıraktı whitebeard da.

Arkadan vurmaya fazla takılıyorsunuz. Wb kalp krizinden diz çöktü akainu vurdu. Wb de akainu’ya arkadan vurdu. İkisinin de birbirini gafil avlamışlığı var.
Ardından saldırı değiş tokuşu yaptılar normal dövüş değil bu:

İkisi de savaşta birbirine 2 kere vurdu. Biri gafil avlama diğeri değiş tokuş. Ayakta kalan wb oldu.

Wb savaşta başka bi hasar almamış olsa bi tık daha güçlüdür veya denktir dersin çünkü akainu’nun darbeler ölümcül olsa da ayakta kalan wb.
Ama wb savaşta bu iki darbe haricinde ne kadar hasar almışsa akainu ve wb arasında o kadar fark var demektir.
Kendi ağzınla diyosun hocam. Ölecek diye bıraktı ama ölmedi. Adamın ayı gibi savunması varmış ki bu saldırılara rağmen ölmemiş. Kalkmış hala savaşmaya devam etmiş. Ayrıca hem sahnelerini de atıyorsun. Yuvarlanarak düştü diye kendinde söylüyorsun. Akainu orada açılan uçuruma düşüyor. Wb öyle döve döve sokmuyor o uçurumun içine. Orada Wb anlık üstün çıkıyor ben kendimde diyorum bunu ama öyle ortada yenme gibi bir durum yok. Diğer karakterler gibi gözleri bembeyaz çizseydi Akainu'yu ona bile tamamdım yani. Yenildi derdim ama her vsde bazı taraflar anlık üstün çıkar. Bu anda öyle anlardan biri.

Akainu'nun meyve bitirici Roger'a ters diyen vardı bazı one piece gönderilerinde. Bu tarz bir yorum bi anda fazla gelebilir :D
Onlar akainu fanatizmi yapan arkadaşlar, bunu wb için de yapanlar zaten var. Her karakterin belli bir kitlesi oluyor doğal olarak. İnternal destruction haki ve temassız haoshoku saldırıya eklendiğinde ne kadar bitirici olabilir ki karşıdakinin meyvesi derim. Hatta internal destructiona bile gerek yok bence. Yumruklarının yandığı bir fanart resminden esinlenip söylemişlerdir onu. Yine yanacaktır tabiki ama Luffy için yokedici bir galibiyet bekliyorum ben de. Luffy daha güçlü olduğundan birazcık handikap vermesi gerekecektir. Bundan yola çıkarak da bir roger yorumu yapıyolar. Hatta bunu söylemelerinde bb nin akainu yüzünden adayı terketmesi gibi gerekçeler de bu karakteri fanatiklerinin gözünde farklı bir seviyeye taşıyor derim. Ama tabiki seriden kopuk bir yorum olmuş :DDD

Son düzenleme:
Kendi ağzınla diyosun hocam. Ölecek diye bıraktı ama ölmedi. Adamın ayı gibi savunması varmış ki bu saldırılara rağmen ölmemiş. Kalkmış hala savaşmaya devam etmiş. Ayrıca hem sahnelerini de atıyorsun. Yuvarlanarak düştü diye kendinde söylüyorsun. Akainu orada açılan uçuruma düşüyor. Wb öyle döve döve sokmuyor o uçurumun içine. Orada Wb anlık üstün çıkıyor ben kendimde diyorum bunu ama öyle ortada yenme gibi bir durum yok. Diğer karakterler gibi gözleri bembeyaz çizseydi Akainu'yu ona bile tamamdım yani. Yenildi derdim ama her vsde bazı taraflar anlık üstün çıkar. Bu anda öyle anlardan biri.
2 darbeden değil düştüğünde ölecekti. Tam düşmeden bi yeri eritip kurtulmuş. 5-10 dk sonra geri gelebilmesi normal bişey zaten. İnsanlar 2 darbeden değil düşmesinden bekliyordu ölmesini.

Anlık üstünlük demen bence buraya uygun değil. Anlık üstünlük dediğin şey wb’nin ilk vurduğu yerdeki gibi olur(tabi dövüş içinde) ve akainu hemen kalkar ayağa. Ama göz göre göre yuvarlanarak düşüyorsan artık canın rakibinin merhametine kalmış demektir. Direk ayağının altında uçurum belirse ve oraya düşse hadi neyse diyeceğim. Kalkmaya hali olmadığı için sonradan kendi kendine yuvarlanıyor.

Örnek vermek gerekirse luffy’nin apoo karşısındaki hali bile bu kadar kötü değil uyanıp tekrar dövüşmesi 2-3 saniye falan sürdü. Hemen sonraki sayfa kalkıyor. Ama lucci dövüşünün sonlarına doğru yerden kalkamayacak haldeydi o daha kötü bi durumdu. Lucci istese 10 kere öldürürdü orda.
Bilincin açık olması dövüşebileceğin, kendini koruyabileceğin anlamına gelmiyor. Bi karakter ayağa kalkamıyorsa bu artık anlık değildir. Dövüş orda bitmediyse kazanan taraf maldır bence. Wb ya bisentosuyla son kez vuracaktı ya da uçurumdan düşüp ölsün diye bıracaktı. İkinci seçeneği tercih etmiş ama Akainu düşmeden kurtarmış kendini. Canını tamamen wb’nin mallığına borçlu. Adam dövüşü kazandı sadece son vuruşu yapmadı lucci ve kata gibi.

Ben bu durumu dövüş içindeki anlık üstünlüklere benzetemiyorum. Katakuri’nin son vuruş yapma şansı varken luffy’i boğulsun diye bırakıp gitmesine benzetiyorum bunu. Kata luffy’nin mochi’yi yemesini düşünemedi whitebeard da akainu’nun düşerken yeri eritip kurtulmasını düşünemedi. Ayağa kalkamayan adama son vuruş yapmasına engel olacak bişey yoktu orda.

Mangada denkliklerinin altının çizildiği iki karakter.Biri 323 diğeri 275 oy almış.Yani biri alabiliyo ama diğeri alamıyo ve bunun böyle olduğunu düşünen 48 kişi var :D
Neyse Xebec dışında zor gibi.Xebec'i bi görelim onun da imkansız olduğunu anlarız zaten

Mangada denkliklerinin altının çizildiği iki karakter.Biri 323 diğeri 275 oy almış.Yani biri alabiliyo ama diğeri alamıyo ve bunun böyle olduğunu düşünen 48 kişi var :D
Neyse Xebec dışında zor gibi.Xebec'i bi görelim onun da imkansız olduğunu anlarız zaten
Ancak Roger ve Garp ikilisine yenilen adam iki amirali zıplatırrrrrrrr!

Onlar akainu fanatizmi yapan arkadaşlar, bunu wb için de yapanlar zaten var. Her karakterin belli bir kitlesi oluyor doğal olarak. İnternal destruction haki ve temassız haoshoku saldırıya eklendiğinde ne kadar bitirici olabilir ki karşıdakinin meyvesi derim. Hatta internal destructiona bile gerek yok bence. Yumruklarının yandığı bir fanart resminden esinlenip söylemişlerdir onu. Yine yanacaktır tabiki ama Luffy için yokedici bir galibiyet bekliyorum ben de. Luffy daha güçlü olduğundan birazcık handikap vermesi gerekecektir. Bundan yola çıkarak da bir roger yorumu yapıyolar. Hatta bunu söylemelerinde bb nin akainu yüzünden adayı terketmesi gibi gerekçeler de bu karakteri fanatiklerinin gözünde farklı bir seviyeye taşıyor derim. Ama tabiki seriden kopuk bir yorum olmuş :DDD
Luffy şu an denk ya da az daha güçsüz bile olsa (Ki bence değil) Akainu savaşında rahatça daha güçlü olmasını ben de bekliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık