Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] 16personalities Kişilik Testi

Kişilik testi

• Mimar INTJ-A-T

Kullanılan: 21 11.2%
  • Mantıkçı INTP-A-T

Kullanılan: 41 21.8%
  • Buyurucu ENTJ-A-T

Kullanılan: 11 5.9%
  • Tartışmacı ENTP-A-T

Kullanılan: 16 8.5%
  • Savunucu INFJ-A-T

Kullanılan: 14 7.4%
  • Arabulucu INFP-A-T

Kullanılan: 28 14.9%
  • Önder ENFJ-A-T

Kullanılan: 7 3.7%
  • Kampanyacı ENFP-A-T

Kullanılan: 15 8.0%
  • Lojistikçi ISTJ-A-T

Kullanılan: 4 2.1%
  • Savunmacı ISFJ-A-T

Kullanılan: 3 1.6%
  • Yönetici ESTJ-A-F

Kullanılan: 5 2.7%
  • Konsül ESFJ-A-T

Kullanılan: 3 1.6%
  • Becerikli ISTP-A-T

Kullanılan: 7 3.7%
  • Maceracı ISFP-A-T

Kullanılan: 9 4.8%
  • Girişimci ESTP-A-T Eğlendirici ESFP-A-T

Kullanılan: 4 2.1%

• Kullanılan toplam oy
    188
Ölçme biçim hangi fonksiyonu ne kadar kullandığın üzerine yaptığı için nispeten daha iyi sonuçlar veriyor. Tabii ki kusursuz değil ama daha mantıklı en azından.
Aslında sormak istediğim şey koyu renklendirdiğim kısmı nasıl ölçtüğü. Diğer testler olaylara verdiği tepkileri sorarak ölçüyor. Peki senin bahsettiğin test bundan farklı hangi yöntemle bunu ölçüyor? Benzer anlama gelecek birden çok soru ile tutarlılık ölçmek bir sonuca götürmez çünkü bu sadece testin güvenirliğini belirler, sonucun doğruluğunu değil. Aynı tarz soruya hangi cevabı daha fazla verdiyse o doğrudur demek tamamen istatistiki bir sonuç elde etmek olur.

Aslında sormak istediğim şey koyu renklendirdiğim kısmı nasıl ölçtüğü. Diğer testler olaylara verdiği tepkileri sorarak ölçüyor. Peki senin bahsettiğin test bundan farklı hangi yöntemle bunu ölçüyor? Benzer anlama gelecek birden çok soru ile tutarlılık ölçmek bir sonuca götürmez çünkü bu sadece testin güvenirliğini belirler, sonucun doğruluğunu değil. Aynı tarz soruya hangi cevabı daha fazla verdiyse o doğrudur demek tamamen istatistiki bir sonuç elde etmek olur.
Olaylara verdiğin tepkilerle birlikte daha içsel, kendinle alakalı gözlemsel soruları da ekliyor. Çeşit çeşit soru tipi var.

Varsan baksan bu testlerle uğraşmanın da belli psikolojik sebepleri vardır. Belki uğraşanların çoğu "introvert" kişiliklerine sahip olanlar olabilir. Toplum normlarına pek uymayan insanların bunun sebebini merak etmeleri ve kendilerini tanımlayabilecekleri bir şeyler bulma amacıyla testleri çözüyor olabilirler. Belki tanımda çıkacak herhangi basit bir övgü bile insanların moralini düzeltmek gibi basit etkilere sebep olabilir. Mesela ilk kez testi yaptığımda INFJ çıkmıştım ve toplumun çok küçük bir kısmının benim gibi olduğunu yazması saçma bir şekilde beni mutlu etmişti. Farklıyım işte bu yüzden demiştim, şimdi umurumda bile değil.
Bu yoruma bayıldım resmen. Çok mantıklı.

@UranyumX
Ayrıca pek çok insan kişiliğinin farkında değil. Özellikle kötü yanlarının. Bu konuda introvertler daha başarılırdır muhtemelen, zira düşünme eylemiyle fazla uğraşıyorlar, bu da zamanla bir şeyleri yıkmalarını sağlıyor. Nihilizme fikirleri kayıyorlar veya toplumca kabul görmüş değerleri geride bırakıyor. Bu da onda kendini toplumun geri kalanına göre üstün hissetmesini sağlıyor. Oların gidemediği düşünemediği şeyleri düünüyor. Bu yüzden varsan baksan pek çok int. 'ün içinde öfkeli bir varlık yatıyordur. İşte bu nokta gölge arketipimize ve oradan Doppelgänger'a geçiyor. Neden pek çok yazar bunu kullanış? Çünkü olamadıkları "benleri" bu sayede olabiliyor. Buralar biraz karışık. Konuşmak basit de yamak uğraştırıcı. :)
Şimdi de introvert terimi geldi. İnsanı zorla psikoloji araştırmacısı yapacaksınız. :)
Seviyorum böyle tartışmaları ama keşke yazı ile olmasa. Böyle muhabbetler kanlı canlı olunca öyle bir sarıyor ki. Burada sayfalar arasında gezip yorumları okumak, cevap yazmak alınan hazzı azaltıyor.

Şimdi de introvert terimi geldi. İnsanı zorla psikoloji araştırmacısı yapacaksınız. :)
Seviyorum böyle tartışmaları ama keşke yazı ile olmasa. Böyle muhabbetler kanlı canlı olunca öyle bir sarıyor ki. Burada sayfalar arasında gezip yorumları okumak, cevap yazmak alınan hazzı azaltıyor.
Bi ara dc den falan toplanıp yapalım madem bunu ya. Fonksiyonlar konusunda güzel aydınlatabilirim. Ki daha bunun bi de enneagramı var, tritype ı var, sosyoniki, 4 mizaç testi var.. derine indikçe iniyorsun bi dibi yok. eheheheheheheheheheeheheh kafayı kırmak için mükemmel bi konu.

Bi yerden sonra herkesi tiplemeye çalışıyorsun zaten ssjsjskskksks, ben en son hocaları tipliyordum, cezacı kesin ESTJ, anayasacı da kesin INFJ aha buraya yazıyorum ahahshahsahshshshs.

Bi ara dc den falan toplanıp yapalım madem bunu ya. Fonksiyonlar konusunda güzel aydınlatabilirim. Ki daha bunun bi de enneagramı var, tritype ı var, sosyoniki, 4 mizaç testi var.. derine indikçe iniyorsun bi dibi yok. eheheheheheheheheheeheheh kafayı kırmak için mükemmel bi konu.

Bi yerden sonra herkesi tiplemeye çalışıyorsun zaten ssjsjskskksks, ben en son hocaları tipliyordum, cezacı kesin ESTJ, anayasacı da kesin INFJ aha buraya yazıyorum ahahshahsahshshshs.
Yüzyüze muhabbetin yerini hiçbir şey tutmuyor da ona kimsenin imkanı yok. Yüzyüze böyle muhabbetlerin yapılabildiği 2 kişiden fazla grup oluşturmak resmen bir mucize.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık