Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1116 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy kendisi iyi biri fakat. Öyle özgürlük peşinde koşayım,iyilere yardım edeyim kafasında değil. Bon Clay,Crocodile,Capone Bege,Eustass Kid gibi isimler işbirliği yaptı Luffy. Bunlar iyilik timsali değil. Hatta istemeden Teacha bile faydası dokundu.

Beyazsakal’ın ne icraatı var? OP evreninde güçlü olmasa X bir köydeki sıradan bir sivilden hiçbir farkı olmayacak bir korsan. İcraat olarak pek bir iş başaramamış. Onun aksine Roger 800 yılın ardından sır perdesini aralayıp, One Piece’i resmi olarak başlatan yegane korsan. Yani şöyle düşün, Roger olmasaydı One Piece olmazdı :good:
Hiç alakası yok, NIKAnin geleceği 800 yıl önceden belli, Rogerin kendisi bile erken geldik diyor, NIKA olsun veya Nikaya yardim etsin diye gidip çocuk yapıyor, Oden Kaidoya git güçlen diyor, Toki kinlari 20 yil sonraya yolluyor,

Roger hicbir şey yapmasa bile NIKA gelecekti zaten, Rogerin OP için hicbir katkısı olmadı. Kaderi yazmış zaten NIKA, illa ki gerceklesecek

Kaldı ki Rogerin beyaniyla kimse harekete de gecmeyebilirdi, kumar oynadı, bir laf attı millet galeyana geldi, Rogerin hazinesini biz gorduk zaten, WBye verdi WB Oden için iade etti.

Burada olay OP için bir şey yapmaksa WB nin MFdeki tasdiklemesi daha büyük etki yaptı. Dünyanın en güçlü adamı OP gerçek dedi, millet daha da galeyana geldi.

Eğer Rogerin Gülünç Masal adasından çıkardığı bir talimat yoksa, yani Nikanin gelişi için böyle boyle bir kargasaya ihtiyac varsa ancak o zaman Roger is yapti denir, yoksa zaten Nika gelince ortalik karisacak, Rogerin OP gercek demesinin hicbir anlami yok

Agam bu ortamda Rayleigh nalaka ya? Seri bitecek, paso rayli gösterip duruyor. Gaban da gariban kaldı, eleman 1100 bölümde FB harici gösterilmedi, ölü mü diri mi onu bile bilmiyoruz.
Gabanin ısmi mangada hiç geçmiyor, öne piece blue deep diye bir yerde açıklanmış, o kadar işlenmeyen bir karakter ve izleneceğini de hıc sanmıyorum.

Şu görsel gayet açıklayıcı. Nika meyvenin ismi, antik zamanlarda yaşamış bir canlı (belki 5000 yıl önce). Joyboy 1000 yıl önce yaşamış ilk korsan. Luffy ise bizim kerata.

Nika efsaneleşmiş, JoyBoy 1k yıl evvel yaşadığından varlığı kesin olarak bilinen bir canlı, Luffy ise şu zamanda bu iki kişinin iradesini miras almış ana karakterimiz. Zoro nasıl Ryuuma değilse, JoyBoy nasıl Nika değilse, Luffy de ne Nika'dır ne de JoyBoy. Sadece onların iradelerini miras almış bir kişilik, bu kadar...
Miras, ırade falan yok ortada, basbaya NIKA meyvesinin etkileri. Olay iradeyle mirasla olsa bu adamlar niye ayni meyveyi yesin. Meyve yemezlerdi ama aynı etkiyi gösterirlerdi. Nasıl ki ilk başlarda Luffy tıpatıp Roger olarak lanse edilmişse öyle olurdu. Luffy için zamanında Rogerin reenkarnasyonu diyorlardı, sonra Luffynin insanları etrafına toplama gücü ortaya çıktı Rogerdan ayrıldı. Şimdi anlıyoruz ki bu yetenek bile NIKAdan geliyor. 1100 bölümde insanları etrafında toplayan bir Joyboy var bir Luffy ikisi de Nikanin konağı :)

Gorusei NIKA icin gittiği yere özgürlük eğlence götürür, insanlari eğlendirir özgürlük savaşçısıdır diyor. Doğrudan meyvenin bir karakteri var ve yiyen de bu karaktere bürünüyor. JoyBoyun ve Luffynin yaptiklari ortada, hareketleri ortada, Goruseinin Nika geldi Nika gitti deyisi ortada. Olay tamamen Nika da bitiyor.

Ben sunu merak ediyorum. Birileri değindi mi bilmiyorum ama yorumları yeni okuyorum mazur görün.

Şimdi bu IM ve goroseiler kayıp yüzyıl araştıranları, bilgileri yaymaya çalışanları infaz ediyor. Hatta tehlike olarak gördüğü '' ışıkları'' da yok etmeye çalışıyor. 4 poster , ohara ve Vega dan bahsediyorum yani. İnfaz sebepleri kayıp yüzyıl araştırması ve ona olan bağlantıları. Ama Roger tayfasının kayıp yüzyılı bilmesine rağmen infaz edilmeme sebebi nedir ? Roger kendini teslim etti ve tayfasını kurtardı desek saçma oluyor. Çünkü arastıranı bile yaşatmıyorken açık açık bilenleri neden infaz etmiyor bunlar ? aklımda deli sorular.
Ray demişti bunun cevabını, biz sıradan korsanlardık diyor, yani Oharali bilim adamlarıyla veya Vegapunkla kıyaslayınca Roger tayfası her gün demeç verse kimse inanmaz onlara, o yüzden ugrasmamis olabilirler.

Bir diğer neden de bu tayfa üyelerinin bireysel gücü de olabilir. Rayın yerini biliyorlar ama kimse gidip almıyor mesela, çok ciddi zayiat veririz diye çekiniyor olabilirler, ki Garp MF savaşında iki efsaneyle birden uğraşamayız demişti.

Reisim sengoku da BUDA’nın konağı mı oluyor senin mantığa göre :)
BUDA nin kendine has bir karakteri yok, iradesi var mı belli değil varsa diger zoanlar kadardir anca, yukarda Nikanin ozelliklerinden bahsrttim, hicbiri BUDA da yok, kimse BUDA uyanmasin diye Sengokuyu öldürtmüyor meyve gördüğümüz kadarıyla uyanmamış bile o yüzden Sengoku Budanin konağı diyemiyoruz. :)

Mistik zoanlar kullanıcıyı seçebilir deniyor. Luffy'de zaten böyle bi kişilik olduğu için meyve onu bulmuş. Benim anladığım bu.

Yamato da gitti wano koruyucusu olarak bilinen mistik köpeğin meyvesini yanlışlıkla yedi. O meyveyle harbiden wano'yu koruyacak büyük ihtimalle.
Meyvenin eli ayağı yok, kaç milyar kişinin içinden 7 yaşındaki çocuğu nasıl bulacak, buldu diyelim bu çocuğun kişiliğini nasıl bilecek.

Bunu ben iki şekilde açıklıyorum, ya Nika meyvesi kimseyi secmedi kendini yedirdigi kisiye kendi ozelligini verdi, ki suan oyle gorunuyor. Ya da Nika meyvesi bir Tanri meyvesi oldugu icin tum bilgiye mutlak hakim ve etrafını da Aizen gibi manipüle edebiliyor, böyleyse yine olay NIKA ya yazıyor. NIKA nerden bakarsan bak en kudretli meyve

Shanks,Meyveyı Aceye yedirecekti. Luffy ile karşılaşınca geleceği görme Hakisiyle geleceğin bir kısmını gördü Luffye yedirdi meyveyi.

Hiç alakası yok, NIKAnin geleceği 800 yıl önceden belli, Rogerin kendisi bile erken geldik diyor, NIKA olsun veya Nikaya yardim etsin diye gidip çocuk yapıyor, Oden Kaidoya git güçlen diyor, Toki kinlari 20 yil sonraya yolluyor,

Roger hicbir şey yapmasa bile NIKA gelecekti zaten, Rogerin OP için hicbir katkısı olmadı. Kaderi yazmış zaten NIKA, illa ki gerceklesecek

Kaldı ki Rogerin beyaniyla kimse harekete de gecmeyebilirdi, kumar oynadı, bir laf attı millet galeyana geldi, Rogerin hazinesini biz gorduk zaten, WBye verdi WB Oden için iade etti.

Burada olay OP için bir şey yapmaksa WB nin MFdeki tasdiklemesi daha büyük etki yaptı. Dünyanın en güçlü adamı OP gerçek dedi, millet daha da galeyana geldi.

Eğer Rogerin Gülünç Masal adasından çıkardığı bir talimat yoksa, yani Nikanin gelişi için böyle boyle bir kargasaya ihtiyac varsa ancak o zaman Roger is yapti denir, yoksa zaten Nika gelince ortalik karisacak, Rogerin OP gercek demesinin hicbir anlami yok

Gabanin ısmi mangada hiç geçmiyor, öne piece blue deep diye bir yerde açıklanmış, o kadar işlenmeyen bir karakter ve izleneceğini de hıc sanmıyorum.

Miras, ırade falan yok ortada, basbaya NIKA meyvesinin etkileri. Olay iradeyle mirasla olsa bu adamlar niye ayni meyveyi yesin. Meyve yemezlerdi ama aynı etkiyi gösterirlerdi. Nasıl ki ilk başlarda Luffy tıpatıp Roger olarak lanse edilmişse öyle olurdu. Luffy için zamanında Rogerin reenkarnasyonu diyorlardı, sonra Luffynin insanları etrafına toplama gücü ortaya çıktı Rogerdan ayrıldı. Şimdi anlıyoruz ki bu yetenek bile NIKAdan geliyor. 1100 bölümde insanları etrafında toplayan bir Joyboy var bir Luffy ikisi de Nikanin konağı :)

Gorusei NIKA icin gittiği yere özgürlük eğlence götürür, insanlari eğlendirir özgürlük savaşçısıdır diyor. Doğrudan meyvenin bir karakteri var ve yiyen de bu karaktere bürünüyor. JoyBoyun ve Luffynin yaptiklari ortada, hareketleri ortada, Goruseinin Nika geldi Nika gitti deyisi ortada. Olay tamamen Nika da bitiyor.

Ray demişti bunun cevabını, biz sıradan korsanlardık diyor, yani Oharali bilim adamlarıyla veya Vegapunkla kıyaslayınca Roger tayfası her gün demeç verse kimse inanmaz onlara, o yüzden ugrasmamis olabilirler.

Bir diğer neden de bu tayfa üyelerinin bireysel gücü de olabilir. Rayın yerini biliyorlar ama kimse gidip almıyor mesela, çok ciddi zayiat veririz diye çekiniyor olabilirler, ki Garp MF savaşında iki efsaneyle birden uğraşamayız demişti.

BUDA nin kendine has bir karakteri yok, iradesi var mı belli değil varsa diger zoanlar kadardir anca, yukarda Nikanin ozelliklerinden bahsrttim, hicbiri BUDA da yok, kimse BUDA uyanmasin diye Sengokuyu öldürtmüyor meyve gördüğümüz kadarıyla uyanmamış bile o yüzden Sengoku Budanin konağı diyemiyoruz. :)

Meyvenin eli ayağı yok, kaç milyar kişinin içinden 7 yaşındaki çocuğu nasıl bulacak, buldu diyelim bu çocuğun kişiliğini nasıl bilecek.

Bunu ben iki şekilde açıklıyorum, ya Nika meyvesi kimseyi secmedi kendini yedirdigi kisiye kendi ozelligini verdi, ki suan oyle gorunuyor. Ya da Nika meyvesi bir Tanri meyvesi oldugu icin tum bilgiye mutlak hakim ve etrafını da Aizen gibi manipüle edebiliyor, böyleyse yine olay NIKA ya yazıyor. NIKA nerden bakarsan bak en kudretli meyve
Nasıl belli olduğu belli değil. Sen buna yazılmış kader iması yapıyon ama bu öyle mi belli değil.

Bu arada benim argümanlarımdan kaçtığını farkettim. Bu dediklerinin bir çok kere açıklamasını yapıp karşı argüman sundum ama hiç cevap vermedim Savcım

Luffy kendisi iyi biri fakat. Öyle özgürlük peşinde koşayım,iyilere yardım edeyim kafasında değil. Bon Clay,Crocodile,Capone Bege,Eustass Kid gibi isimler işbirliği yaptı Luffy. Bunlar iyilik timsali değil. Hatta istemeden Teacha bile faydası dokundu.
Luffy’e iki dilim ekmek verince şu kıvama geliyor.
İş birliği yaptığı kötü karakter örneğinde de karşı da daha kötüsü Kaido vardı mesela. Adamın derdi Wano’yu kurtarmak ve özgürlüktü.

Aslında baştan düşününce. Law ile anlaşarak Doflamingo+Kaidoyu devirme planı aldılar Punk Hazard da. Law,Dressrosada ki Yapay Meyve fabrikasını patlatıp Doflamingo ve Kaidoyu birbirine düşürüp kazanana dalmak istiyordu ikisini de yorup. Luffy Dressroasa da olanları görünce dedi ben bu işe çomak sokarım gitti Doflamingoyu devirdi. Özgürlük takıntısı da varmış gibi fakat belirli bir planı yok spontane ilerliyor. Kendi arkadaşlarına dokunulduğu sürece dert ediniyor birde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık