Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1116 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Roger'ın birşey yap(a)mamasının tek kurtarır yanı şu olur, gerçekten kehanet muhabbeti vardır o(luffy/nika) kişi tek anahtardır ve onsuz birşey yapılamıyordur örnek veriyorum mesela antik silahları sadece o kişi kullanabiliyordur. bunun harici roger dünyaya dünya hükümetinden daha çok kötülük yapmıştır korsan çağını başlatarak, dünya hükümetine bağlıysa adan, en azından vergi verip falan kurtarabiliyorsun kendini, korsanlar öylemi köküne kadar alıyorlardır, her türlü pislik vardır, halkın roger'dan nefret ettiği boşuna defalarca kez gösterilmedi.
Durup dururken kimse korsan çağı başlatmaz.Kehanetle alakalı bir durum hem o beklenen kişi etkilensin diye olabilir veya ne kadar çok korsan o kadar çok hedef şaşırtma olabilir gibi gibi teoriler üretilebilir.Ama adamlar bilgileri öğrenmişler kehanetten haberleri zaten var.Shanks ile özel olarak konuşması bile var ne için olduğu hala belli değil.Senaryoyu nereye isterse oraya yazacak.

Tanrı meyvesi mi? Yoksa Tanrısallaştırılmış bir figür mü? Tanrı meyvesi karakteri daha çok etkiler diye de bir ibare yok. O da senin çıkarımın. Lucci'nin kana susamışlığı yırtıcılığının Chopper etçil zoan olmasına bağlamıştı. Her zoan kullancısı ne kadarsa Luffy de o kadar diyebilirsin en fazla. Kılıç bile Zoro'nun kana susamışlığını etkileyebiliyordu. Buradan hareketle herkesin karakterini bir şeylere bağlayalım o zaman. Niye Luffy de bir tek konuşuluyor.

Buradaki açıklama net.Meyvenin aklı Luffy'nin aklına üstün geldi bu da elbette kişiliğini etkiledi belki de etkilemeye devam ediyor.Nika ile aynı ay pozunu yapıyor mesela.Bize gösterdikleri Joy Boy'un böyle bir pozu yok.Yani henüz Joy Boy gibi Nika meyvesine baskın çıkamıyor.Kendi tarzını yaratması lazım onun için de Lucci gibi meyveye tam hakim olması şart.Fakat hükümetten bile kaçacak kadar aklı olan bir meyveyse bu o kadar kolay değil.Hükümetten kaçmasından anlıyoruz iradeli ve akıllı olduğunu sorduğun sorunun cevabı bu.

Chatgpt-4o'nun Imu & JoyBoy hakkındaki teorisi:

Eski mısır tanrılarını, dinlerini, firavunlarını araştırırken Chatgpt'den bazı şeyleri özetlemesini istemiştim. Bazı bağlantılar dikkatimi çekti.

• Eski mısırda IV. Amonhotep (Akhaneton) adında bir firavun varmış, bu firavun tek tanrılı dini getirmiş (Atenizm/Aton) ve simge olarak GÜNEŞ'i belirlemiş.
  • Eşinin adı Neferneferuaten Nefertiti'ymiş
  • Akhaneton öldükten sonra yerine Tutankamon geçmiş. Kral Tut diye bilinir. Tutankamon kardeş evliliğinden olduğu için vücudu normal insanlarınki gibi değil, engelli (uzaylı gibi gözüküyor).
  • Tutankamon, Akhanatonun getirmiş olduğu tek tanrılı din olan Aton dinini düşmanmışcasına "tarihten siliyor". Tekrar eski çok tanrılı dini getiriyor.
  • Nefertiti’nin hükümdarlığının son yılları ve ölümü büyük bir gizem olarak kalmıştır. Nefertiti’nin mezarı ve kalıntıları henüz kesin olarak bulunamamıştır.

Buradan herhangi bir teori çıkar mı emin değilim, ama olay "dini savaş" da olabilir.
Yıllar önce im daha ortada yokken biri yazmıştı bu teoriyi. Tam detaylı hatırlamıyorum. Dediğim gibi yıllar geçti. Ama birisi sonsuz gençlik ameliyatını geçirdi, ölümsüz oldu falan diyordu. Forumun arama motorunu beceremediğim için bulamıyorum.

Acaba Oda yakuzanın eline falan mı düştü ne yaptı. Yakuza'nın haracını çıkarmak için böyle aptallıklar yapıyorsa artık tek mantıklı yanı bu.
Biz bunları anlattık. Wano arcı Japonya’yı temsil ediyordu. Orochi ve kaido odanın başına üşüşenler, oden odaydı. Mesaj vermeye, canının tehlikede olduğunu anlatmaya çalıştı ama anlayan olmadı.

Rayleigh'in yeri biliniyor mesela. Hala da aynı yerde. Ben mi yanlış hatırlıyorum ? Bu bölüm dahi aynı yerde. ( Sabaody) Bana nedense saçma geliyor bu olay. Adamlar 4 ışığı öldürmek istiyor. Ama Roger'in tayfasını bu kadar sürede öldürmek için çabalamaları gerekiyordu. Bunlardan en az ışıklar kadar önemliydi bu zamana kadar. Oda sensei bunu nasıl açıklar bence açıklamaz bile :oleyo2:
Saçma olmasına saçma ama ona bir şey demiyorum. Kizaru mesela elinden kaçırıyor, yakalayamamış. Kizaru gibi birisi Ray'in gitmesine izin verecek değil, güçleri de yetmiyor bir yerde demek ki. Garp'ta bir şeyler söylüyordu, Ray'i yakalamak kolay değil gibisinden. Özetle üzerine çok kafa yorulacak, altından bir şey çıkacak mevzu değil, Oda'nın kurgusu böyle.

Dof un saldırı ismi teorisi ne kardeş?
Şu muhabbetler. Mingo'nun hükümeti tehdit ettiği şey Antik silah bilgisi olabilir falan demiştik diye hatırlıyorum.

Buradaki açıklama net.Meyvenin aklı Luffy'nin aklına üstün geldi bu da elbette kişiliğini etkiledi belki de etkilemeye devam ediyor.Nika ile aynı ay pozunu yapıyor mesela.Bize gösterdikleri Joy Boy'un böyle bir pozu yok.Yani henüz Joy Boy gibi Nika meyvesine baskın çıkamıyor.Kendi tarzını yaratması lazım onun için de Lucci gibi meyveye tam hakim olması şart.Fakat hükümetten bile kaçacak kadar aklı olan bir meyveyse bu o kadar kolay değil.Hükümetten kaçmasından anlıyoruz iradeli ve akıllı olduğunu sorduğun sorunun cevabı bu.
Nasıl anlam net. Çoğu demiş üstü açık bırakmış. Luffy'ninki için üstün gelmiş diye bir ibare mi var orada? İmpel Down'dakileri kastediyor büyük ihtimal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık