Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1115: Kıta Parçaları

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 100 63.7%
  • Orta

Kullanılan: 36 22.9%
  • Kötü

Kullanılan: 21 13.4%

• Kullanılan toplam oy
    157
Bölümün Türkçesini okudum... Manga ile okuyunca daha farklı oluyor.Aslında herşeyin açıklandığı mükemmel bir bölüm olmuş...

1-) One piece denen Hazinenin aslında sular yükselmeden önce ki dünya olduğu kesinleşti.(Bence)

2-) Roger ve tayfasının güldüğü şey 800 yıl önceki Dünya haritası .... Gülmelerinin sebebi ise yaşadıkları dünyanın yalandan ibaret olduğunu öğrenmeleri yüzünden

Aslında hiçbir şey fethetmediler... Dünyanın yüzde 90 ı sular altında

Oda bu zamana kadar hiç bir sırrın önceden tahmin edilmesine izin vermedi.. bütün dünyada hainin York olduğunu bilen tek bir yorum okumadım. Op dediğin gibi bile olsa Oda çıkar senaryoyu değiştirir yine de tahmin edilmesine izin vermez. Seride x sahnede geçen salatalık bile çıkar hani

Bölümün Türkçesini okudum... Manga ile okuyunca daha farklı oluyor.Aslında herşeyin açıklandığı mükemmel bir bölüm olmuş...

1-) One piece denen Hazinenin aslında sular yükselmeden önce ki dünya olduğu kesinleşti.(Bence)

2-) Roger ve tayfasının güldüğü şey 800 yıl önceki Dünya haritası .... Gülmelerinin sebebi ise yaşadıkları dünyanın yalandan ibaret olduğunu öğrenmeleri yüzünden

Aslında hiçbir şey fethetmediler... Dünyanın yüzde 90 ı sular altında
Roger erken geldik diyor, Dünya Haritasını gördüğü için neden erken geldik desin, gülmesinin nedeni (bence) JoyBoyla ilgili komik bir durum, zira NİKA'nın huyu insanları güldürmek, Roger da buna gülüyor. Roger NİKA olamadı, NİKA'nın kim olduğunu göremedi, NİKA'nın yapacağı şeyi göremedi, o yüzden erken geldik dedi.

Kid in bu zamana kadar karşılaştığı karakterlere bakalım

Benbeckman,Kaidou,Bigmom en son Shanks

Kid güncel ödülü 3m

Bu seride buggy yonkou oldu
Bu seride Luffy yonkou oldu

Kaptan Kid küllerinden doğacak

Ben de anlamadım ne olduğunu tam. Sadece bir yüzyılda 200 metre yükseldi derken 1000 ile 900 arasında geçen savaşı diyor bence.

Yani su sadece 200 metre yükselmiş o antik silahlar kullanıldığı için. Biz de bunun ufak bir kısmına şahit olduk ada yok olduğunda lulusia.

Haliyle 200 metrelik bir derinlikte eski yaşam alanları kıtalar o inanılmaz denilen şehirler yada hepsi bu silahlarla yok edildiler gerçi birinin kalıntılarını gösteriyor bu bölüm.
O kayıp yüzyıl içinde 200 metre yükselmiş işte savaş esnasında.

Roger erken geldik diyor, Dünya Haritasını gördüğü için neden erken geldik desin, gülmesinin nedeni (bence) JoyBoyla ilgili komik bir durum, zira NİKA'nın huyu insanları güldürmek, Roger da buna gülüyor. Roger NİKA olamadı, NİKA'nın kim olduğunu göremedi, NİKA'nın yapacağı şeyi göremedi, o yüzden erken geldik dedi.

Sadece onun için değil ki... Dünya haritasının altında bu dünyaya neler olduğunu da yazıyor olabilir . Erken geldik demesi bir efsanenin yada kehanetin var olduğunu gösteriyor ... Çünkü ondan önce hiçbir şey bilmiyordu Roger

Bu vega eternal fire buldum falan diyordu. Antiklerde eternal su yapmıştır. Öyle tırt bişi çıkıcak. En azından bu kutsalların neden dağa kaçtığını anlamlı kıldı. Bölümün tek artısı bu.

@Smoker hocam Vegapunk savaş halen devam ediyor diyorya bu mantıkla Hükümetle savaşan 800 yıllık bir yapı olması gerekmezmi? .Yani savaş yeniden başladı mı diyor acaba ?

200 metre o kadar yüksek bir yükselme değil bu denizin altında kalmış şehirlerden hiçbirini görmedik.

Bir retcon daha.

Eğer bu 200 metre yükselme olayını öncden akıl etmiş olsaydı tayfanın yolculuğu esnasında bir kaç su altı şehrini ufak da olsa harabe şeklinde gemi geçerken gösterirdi yada insanlar bu şehirlerden bazılarından bahsedip hazine peşinde koşarlardı.

Atıyorum 300. bölümde bir sahnede yıkık dökük su altında kalmış bir şehrin yanından gemi geçerken gösterirdi uzak çekimde.

Edit: Pek can kulağıyla da dinlemedim hani belki de 2 bin metre yükselmiştir deniz bilen söylesin.
200 metre bence de yeterince yüksek değil. Özellikle antik silah yapabilecek kadar teknolojisi gelişmiş bir ülkeyi gizlemek için hiç değil. Tabi her evreni kendine göre değerlendirmek lazım bu yüzden geçmiş sayılara baktım Oda gerçek dünya ile aynı mantığı kurmuş.

Güneş ışığı 200 metreden sonra kaybolmaya başlar. 1000 metreden sonrası zifiri karanlık. Franky belirtiyor.
Bu bölümde gösterilen yer daha derinde olmalı bina devasa.
Biraz daha ayrıntı lazım. Antik silahların mantığını da tam bilmiyoruz açtığı delik dolmuyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık