Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1114 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ne oldu len kan bağı deyip duruyordun.

Ahmet, Mehmet olayına gelelim.

Adamların kültürlerinde bir figür var ona shrine yapmışlar.

Cahil olduğun için açıklayayım sana :oleyo:

Shrine dediğin şeyi herkese yapabilirsin kahraman, kral, alim, tanrı vesaire bizdeki türbeler gibi düşün.
Sonra bu Shrine, kültürlerindeki Enma denen figür için.
Bizim kültürümüzde de Figürler var onların isimlerini hatta biz de kullanıyoruz.
Bu kullandığımız isimler saygının göstergesiyken sen kalkıp ajandana uyduğu için Wano'da ama Tanrı olmuş bu kılıç gibi uydurmalar yapıyorsun.
Tanrıları dediğin kılıcı ise kılıcın sahibi, başka bir kılıç için değiş tokuş yapıyor.
Anlatmalarının absürtlüğü o kadar yükseldi ki nerden tutsan elinde kalıyor.

Neyse kafan karışmıştır senin ben özetliyeyim.
Enma kılıca verilen bir isim cehennem kralı değil
Mehmet çocuğumuza verdiğimiz bir isim Peygamberimiz değil.
Dinle bağın kuvvetli olduğu için sana dinden örneklerle geliyorum. Artık seviyeyi yükseltmen lazım biraz çok komik şeyler anlatmaya başladın :ehe:
Müsait zamanda dönecem sana. O zamana kadar bu attığın mesajı da düşün.:D

İlk korsan olayı duyduğumdan beri canımı sıkıyor. Ne demek ilk korsan ya. Kimse mi denize açılmamış onca yıl.
Arabasta tarih kitabelerinden gördüğümüz kadarıyla op dünyasında tarih 5 bin yıla kadar gidiyor. 4100 yıl boyunca biri bile mi yapmamış korsanlık. Bir tanecik bile mi yok. 🤔

İlk korsan olayı duyduğumdan beri canımı sıkıyor. Ne demek ilk korsan ya. Kimse mi denize açılmamış onca yıl.
Arabasta tarih kitabelerinden gördüğümüz kadarıyla op dünyasında tarih 5 bin yıla kadar gidiyor. 4100 yıl boyunca biri bile mi yapmamış korsanlık. Bir tanecik bile mi yok. 🤔
La monster'ı okumadın mı ryuma zamanında giyilen kıyafetler ile şimdikiler aynı. 400 yıl boyunca hiç mi moda-kültür değişmedi ilerlemedi de şu pantolonu ceketi az değiştirek demediniz ? En basit en tek düze zihniyete sahip evren bu. Naruto ailemi bile değişkenlik gösteriyor hashirama-naruto arasında, burada yüzyıllar var millet aynı. Vega malı en olmadık teknolojiler icat ediyor ama erlerin elinde 1.dünya savaşında kullanılan tahta silah xD Elveda rumeli izliyordum orada ki ittihatciler sıkıyordu onlarla düşün...

Tüm D ler akraba mı diyorsun yani soyu D demek garip olmuyor mu kanıtlı konuşalım.Baba belli dede belli ötesini bilmiyordun ama Zoronun soyu Ryumaya dayandı mı dayanmadı mı?Hikayeyi bırakalım :p
Saydığın adamların hangisi normal? Saul ölmemiş kaçabilmiş, Law neler başarmış kimleri indirmeye güç yetirmiş, BB'den kaçmış... Düz bir D. görmedik daha (en düzü kaç ay Ace'i karnında taşıdı).Hikaye bile D. üzerinden gidiyor sen diyorsunki D. o kadarda önemli değil.Tayfadaki kimse yetim s.. değil. Herbiri özel yaptıkları yada iradeleriyle...

Saydığın adamların hangisi normal? Saul ölmemiş kaçabilmiş, Law neler başarmış kimleri indirmeye güç yetirmiş, BB'den kaçmış... Düz bir D. görmedik daha (en düzü kaç ay Ace'i karnında taşıdı).Hikaye bile D. üzerinden gidiyor sen diyorsunki D. o kadarda önemli değil.Tayfadaki kimse yetim s.. değil. Herbiri özel yaptıkları yada iradeleriyle...
Ben sana normal veya anormal demedim hele önemsizler hiç demedim sen akraba gibi ilişki kuruyorsun D ler derken.Saul dev Law 50 kilo adam sence bunlarda D olması dışında bir soy benzerliği mi var :D

La monster'ı okumadın mı ryuma zamanında giyilen kıyafetler ile şimdikiler aynı. 400 yıl boyunca hiç mi moda-kültür değişmedi ilerlemedi de şu pantolonu ceketi az değiştirek demediniz ? En basit en tek düze zihniyete sahip evren bu. Naruto ailemi bile değişkenlik gösteriyor hashirama-naruto arasında, burada yüzyıllar var millet aynı. Vega malı en olmadık teknolojiler icat ediyor ama erlerin elinde 1.dünya savaşında kullanılan tahta silah xD Elveda rumeli izliyordum orada ki ittihatciler sıkıyordu onlarla düşün...
Gerçekçi detay ekleme skili yok Oda'nın. Ama ufacık bir kelime oyunu detayı ekleyince tüm twitter tapınma ayinleri yapıyor :d

Bu benim gördüğüm neredeyse bütün anime/mangalarda var bu arada. World building çok kötü, anı yaşama üzerine kurulu hikayeleri. O bölüm çizecekleri olaya ne uyuyorsa oradan çok detaysız şekilde geçiyorlar.
Naruto ve tarih konusunu hiç açma istersen bana. @William cutting bilir o konuda ne kadar konuştuğumu. 80 yıllık efsanevi derin tarih maşallah :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık