Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1109 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evrenin en zekisi denizcilerden gemi isteyip Sakazuki görünce topuk yapmaz.Her ihtimali düşünür.
Luffy'e şanslı diyoruz ya Luffy o şansı kendisi yaratıyor.En azından bazı konularda bunu atlamamak lazım. @Alpamis
En zekisi zaten değil dediğim gibi.En zeki karakterden biri.İkincisi zeki olmasa Sakazuki ile altı üstü bir korsan kız yüzünden neden ciddi kayıp versin.Yapılacak en zeki hamleyi yapmış : )
Bu arada ben Luffy e yapmış olduğu herşey konusunda şanslı falan demedim.Güncel durumuna emeği ile geldi.Luffy uyanış açmadan önce zaten meyvesi normal basit sıradan meyvelerden birisiydi.Onu geçtim eksi olarak çok yönüde var.Kısa sürede enerjisinin bitmesi en beteri.Diğer meyvelerde bu kadar kötü bir yan etki görmedik.

Haklısın.:hhh:
Fakat MF savaşından sonra tüm dünyanın dikkatlerini üzerine çekince amiral ihtimalini de düşünmesi gerekiyordu.
Teach zoru görünce zamanı değil der kaçar hep kaçtı.
Teach'i diğer D'lerden ayıran şey diğerleri gibi suratında gülücük olmaması.
Öleceği zaman ağlıyor, deli cesaretine sahip değil.

Ama kazanamayacağı hiçbir savaşa da girmiyor, bu da onun planlı ve doğru hamleler yaptığını gösteriyor.

Teach, plan yapar, planı tutarsa ve kazanma ihtimali varsa uğruna savaş verir. Kazanacağından emin değilse geri çekilir.

Luffy, plan yapmaz, yapmadığı planın tutup tutmaması umrunda değil, aklına ne eserse onu yapıp savaşır. Kazanacağından emin değilse de savaşır.

Bir söz vardır, taklit edilemeyen tek duygu cesarettir diye. Teach'de cesaret olmadığı için, planı dışında gelişen olaylarda geri çekilmeyi tercih ediyor.

Teach'i gerçek hayattaki plansız iş yapamayan insanlara benzetebiliriz. Bir yıl girdiğinde o yıl yapacağı her şeyi planlar, tatile ne zaman çıkacağını bile hesaplar ve karşısına çıkan doğaçlama olaylar eğer gözüne kestirdiği bir olasılıksa devam eder, gözüne kestirdiği bir olasılık değilse ve kafa kafaya o olaya giderse ne olacağını bilmiyorsa hemen geri çekilir, depresyona girer.

Zeka kavramı ise bambaşka bir olay çünkü zeka kavramını katarsak, akıl kavramını da katmamız gerekiyor.
Teach ortalama zekaya sahip akıllı biri. Yani sahip olduğu ortalama zekayı doğru zamanlarda kullanarak akıllıca hareket etmeyi tercih ediyor.

Bu sanırım Dlerin bir kısmından ayıran özellik. Dragon da Teach gibi.
Ama Roger, Garp, Luffy.. Bunlar tamamen farklı kulvardalar. Bunlara göre tehlike ve savaş, eğlence demek, macera demek. Düşünmek yorar bu insanları.

En zekisi zaten değil dediğim gibi.En zeki karakterden biri.İkincisi zeki olmasa Sakazuki ile altı üstü bir korsan kız yüzünden neden ciddi kayıp versin.Yapılacak en zeki hamleyi yapmış : )
Bu arada ben Luffy e yapmış olduğu herşey konusunda şanslı falan demedim.Güncel durumuna emeği ile geldi.Luffy uyanış açmadan önce zaten meyvesi normal basit sıradan meyvelerden birisiydi.Onu geçtim eksi olarak çok yönüde var.Kısa sürede enerjisinin bitmesi en beteri.Diğer meyvelerde bu kadar kötü bir yan etki görmedik.
Niye mi versin? Tüm tayfaca ordalar. Akainu tek gelmiş. Meyve avcısı bunlar.:D

Luffy kısmını senin için yazmadım.Ayrı olarak mesaj atmak istemedim.

yamato wanodan ayrılırsa wano düşer. kınlarla, çer çöp samuraylarla savunma yapılmaz.
Kesinlikle öyle Yamato ayrılırsa Wano düşer gerçekten. Ben o zaman da dedim tayfaya katılmayacak Wano'da tutacak onu SODA zaten meyvesi bile Wano'nun kutsal koruyucu olarak geçiyor.
Güç olarak da bariz Yarım Kaido şuan ki seviyesinde 3-5 seneye babasının %75 gücünde olması muhtemeldir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 36)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık