Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1102 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yanlız arkadaşlar dün gördüğüm kadarıyla seri yenilenecekmiş. retcon dediğimiz yerleri oda baba şimdi resmi olarak ekleyebilir. belki onu iyi kotarabilirse sıfırdan başlayacaklar için efsanevi olur. bizim büyük kısmımızı kaybetti çünkü.

İnsanların ya çok erken gençliğinde, ya da yaşlandıkça tarihi olaylaya, mistizme, dini unsurlara ve benzeri şeylere ilgisi artar hatta zamanla ilgiden çıkar ve o yolda kafayı yemeler başlar :)

Velhasıl, E. Oda'nın yaş aldıkça ve açıkçası yaşadığı hayat neticedesinde gram sağlıklı bir psikolojide olmadığını, içinde ve zihninde büyüyen dini ve ilahi ve biraz da mistik unsurları engelleyemediğini ve bunun da kalemine %100 oranda yansımaya başladığını düşünüyorum.

E. Oda için Luffy'i mesih olarak çizmek, hatta yetmeyip bir Tanrı'ya dönüştürmenin yazardaki anlamı çok büyük. Bu yüzden retcon hatta berbat bir retcon bile olması umurunda değil, Oda 30 yıllık yazarlık hayatının geldiği noktada Luffy'i mesih & tanrı konumuna getirmenin ona verdiği ruhsal tatmini yaşıyor.

Not: Özellikle son yıllarda seride artan Dini ögelerin fazlalığı da dikkat çekici bir vaziyette. İlk defa kilise görülmesi, 5 kadimden birinin yerden çıkarken ki oluşan şeytani simge, Kuma'nın hayat hikayesinde yer alan bazı incil göndermeleri, Luffy'nin "güneş tanrısı" oluşu vesaire vesaire...

İnsanların ya çok erken gençliğinde, ya da yaşlandıkça tarihi olaylaya, mistizme, dini unsurlara ve benzeri şeylere ilgisi artar hatta zamanla ilgiden çıkar ve o yolda kafayı yemeler başlar :)

Velhasıl, E. Oda'nın yaş aldıkça ve açıkçası yaşadığı hayat neticedesinde gram sağlıklı bir psikolojide olmadığını, içinde ve zihninde büyüyen dini ve ilahi ve biraz da mistik unsurları engelleyemediğini ve bunun da kalemine %100 oranda yansımaya başladığını düşünüyorum.

E. Oda için Luffy'i mesih olarak çizmek, hatta yetmeyip bir Tanrı'ya dönüştürmenin yazardaki anlamı çok büyük. Bu yüzden retcon hatta berbat bir retcon bile olması umurunda değil, Oda 30 yıllık yazarlık hayatının geldiği noktada Luffy'i mesih & tanrı konumuna getirmenin ona verdiği ruhsal tatmini yaşıyor.

Not: Özellikle son yıllarda seride artan Dini ögelerin fazlalığı da dikkat çekici bir vaziyette. İlk defa kilise görülmesi, 5 kadimden birinin yerden çıkarken ki oluşan şeytani simge, Kuma'nın hayat hikayesinde yer alan bazı incil göndermeleri, Luffy'nin "güneş tanrısı" oluşu vesaire vesaire...
Bu yorumu sanki daha önce de okudum.

Yanında gitmesi ne demek reis, direkt olarak Hükümete teslim olsun istersen? Kuma’nın aklı varsa zaten Vegapunk’ın sözlerine göre hareket etmesini bilirdi. O durumda hükümet köpeği olmayı bile kabul etmiş zaten, kızım yaşasın, gerisi umrumda değil kafasında. Kuma meselesinde, Dragon’un zerre suçu günahı yok.
Farklı bakış açılarına sahip olduğumuzu düşünüyorum. Kuma'ya eşlik etmesi ile teslim olma durumunu bağdaştıramadım. Dragon, direk suçlu olacak bir eylem yapmadı, şahsen genel olarak aldığı tepki bu zaten. Hiçbir eylem içerisinde görmeyişimiz veya bize gösterilmemesi.

Gidişatı çok uzatmaya gerek yok çünkü farklı bakış açıları ile değerlendiriyoruz. Fikrine saygı duyuyorum ama aynı fikri paylaşmıyorum.

Yanlışa yanlış demeyi bilmek gerek yanlışı doğru göstermek diye bir şey olamaz hataları olan elemanı kusursuz göstermenin kimseye bir faydası olmaz hatasıyla günahıyla sevdik deyin geçin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık