Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1098: Bonney'nin Doğumu

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 111 61.3%
  • Orta

Kullanılan: 40 22.1%
  • Kötü

Kullanılan: 30 16.6%

• Kullanılan toplam oy
    181
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dragon kesinlikle farklı düşünüyor. Çoğu kişi bu tip insanları sevmez. Yani bu kadar rasyonel tabanda hareket etmesi bizi rahatsız ediyor. Ama yine de hepten duygusuz da değil.

Ama bunun altı dolması gerekiyor. Ne yaşadı da bu şekilde bir dönüşüm geçirdi. Oda bunu iyi aktarırsa ya da güzel bir hikaye yazarsa buna dair o zaman bir nebze Ginny için bu kadar pasif kalması daha kabul edilebilir olur.
Abi tanıdık doktorlar var diye çok sığ söylemiş. Kuma gibi bir gücü yanında tutmak için çare arar. O sıcaklık yakınlık yok. Dofy ailesi bile hastalık için daha iyi çaba gösterirdi. Geçmiyor alpa, herkes kendi yoluna deyip gönderdi.

Eh bu durumda Kuma'nın kurtarılışını örnek verelim o halde. Devrimci Ordu bunu bir de Dünya Konseyi zamanı, yani May Geoise'un en sıkı korunduğu zamanda yapıyor.

Verdiğin örnek anlamsız olmuş. Ace'in bu şekilde idam edilme nedeni tayfasının onun için gelecek olmasıydı. Ayrıca Denizciler açık açık tüm güçlerini yığmış bir şekilde bekliyordu ve Beyazbıyık Korsanları bunu bile bile oraya gittiler.

Ben Ginny neden kurtarılmadı kısmında değilim, kurtarılması için neden hiçbir girişimde bulunulmadığını sorguluyorum sadece. Kendisi umursanmadığı gibi, çocuğu da çok sallanmadı. Bari ona sahip çıkılsaydı. Kuma olmasa Bonney ortada kalacak bildiğin. Tatmin edici bir yanıt bulamadım.
Kuma’nın kurtarıldığı zamanla, Ginny’nin kaçırıldığı zaman arasında kaç yıl var? Sabo o zamanlar el kadar çocuk, gerçekten iki durumu bir mi tutuyorsun?

Ben de diyorum ki Wb için bunu yapan, Ginny için hiç bir önlem almaz mı?

Zaten ordunun en önemli 3. kişisinin gitmesine izin vermiş çocuğa sahip çıkması için, daha ne yapsın? Onca işin arasında çocuk bakıcılığı mı yapsın Dragon? Bu devrimciler hayır kurumu değil, gönüllü ordu. İsteyen katılır, isteyen ayrılır. Dragon yapabileceği en iyi şeyi yaptı, doktor aradı, Kuma’yı çocukla ilgilenmesi için özgür bıraktı, bunun bir üst seviyesi çocuğu bizzat bakması olur herhalde, veya Iva’yı da Kuma’nın yanında göndermesi.

Ace wbye laf ediliyor diye geri dönüp saldırıyor. Luffy 2 saattir tanıdığı camie için kutsal yumrukluyor gözünüzü seveyim cidden bu kadar insan gelip geçti koskoca evrenden fisher tiger dışında bir şey yapan yok mu? Bu nasıl bir öz saygısızlık? Nasıl bir aşağılık kompleksi? Sizin karınızı, kardeşinizi, kızınızı kaçırıp yatağa sokacaklar; babanızı, oğlunuzu alıp kendilerini taşıttırcaklar; canları isteyince siz tavşansınız diyip tüfekle sizi kovalayacaklar ve siz bunu 800 yıl çekecek misiniz? Midesizler.
Buna şaşırıyor musun. Gerçek dünya da böyleydi cidden. Millet cadı denilerek yakıldı ve hepsi de cadı olduğunu itiraf etti. Günümüz diktatörlükleri farklı mı sanki?

Kuma’nın kurtarıldığı zamanla, Ginny’nin kaçırıldığı zaman arasında kaç yıl var? Sabo o zamanlar el kadar çocuk, gerçekten iki durumu bir mi tutuyorsun?

Ben de diyorum ki Wb için bunu yapan, Ginny için hiç bir önlem almaz mı?

Zaten ordunun en önemli 3. kişisinin gitmesine izin vermiş çocuğa sahip çıkması için, daha ne yapsın? Onca işin arasında çocuk bakıcılığı mı yapsın Dragon? Bu devrimciler hayır kurumu değil, gönüllü ordu. İsteyen katılır, isteyen ayrılır. Dragon yapabileceği en iyi şeyi yaptı, doktor aradı, Kuma’yı çocukla ilgilenmesi için özgür bıraktı, bunun bir üst seviyesi çocuğu bizzat bakması olur herhalde, veya Iva’yı da Kuma’nın yanında göndermesi.
Önlem alındığını ben pek zannetmiyorum. Ginny'nin belki de kim olduğunu bile bilmeden kaçırmışlardır. Hasta olunca atmışlar zaten direkt. Devrimci Komutanı olduğu bilinse öldürülürdü diye düşünüyorum. Hastalıktan ölecek de olsa orada gördüğü şeylerden Devrimci Ordu'ya bahsedebilir sonuçta, risk alınması için bir gerekçe yok.

Bunun yanıtını üstte verdim.

Gitmesine izin mi vermiş? Hayırdır, kim neye izin veriyor? Devrimci Ordu gönüllü bir organizasyon değil mi? Esir mi tutuluyor oradakiler ya da emir altındaki asker mi? Kendin demişsin isteyen ayrılır diye, sonra da sanki Dragon lütfetmiş gibi "gitmesine izin vermiş ya, daha ne yapsın" diyorsun. Aynı mesaj içinde kendinle çelişmeyi becermişsin. Senin bu dediğin ayrıldığı eşine ve çocuğuna para verip, başka da bir şey yapmadığı halde babalık yaptığını sananlarla aynı mantık. Bonney'ye sahip çıkıp da dizinde sallaması gerekmiyor. Karargahta bir oda verirsin, çocuk kendi kendine oynayarak büyür gider zaten. Kuma nasıl kilisede baktıysa çocuğa, orada da bakar, ki karargahta sürekli birileri oluyor. Kurtaramadıkları Ginny için bu kadarını yapmalarını bile çok görüyorsun.

Sabo asker kılığına girmiş geziyordu içeride. Kardeşi bile tanımadı hatta yanında olmasına rağmen. Bana içeri adam sokmak çok da zormuş gibi görünmedi.
Adam sızdırmak derken yerleştirmeyi kastetmiştim. Baskın yaparken de Reverie kalabalığından faydalanıyorlar işte. Hasırşapka filosundan iki komutan girmiş yüzü gözü açık, Sabo mu giremesin? Rutin giren çıkanlar haricinde gelen kalabalığa sızıyor işte. Yoksa Morley Kızıl Hat'ı ittire ittire bahçesine çıkartırdı sadece.

İmuyu ilk gördüğümde aklıma cizzamlı kral Baldwin gelmişti . İmuda güneşe çıkmıyor olabilir . Elleri dahil her yeri kapalı bir elbise giyiniyor . Yani İmu da bu hastalığa sahip ve Ope Openin yeteneği ile ölümsüzlüğü yakalamasına rağmen hastalığın tedavisi olmadığı için Pangea kalesindeki odasında yaşıyor olabilir .

Niye bilmiyorum ama İmunun da bu hastalıkta bir payı var gibime geliyor.
İm in odasına ışık sızıyor , kelebekler falan uçuşuyordu.

Adam sızdırmak derken yerleştirmeyi kastetmiştim. Baskın yaparken de Reverie kalabalığından faydalanıyorlar işte. Hasırşapka filosundan iki komutan girmiş yüzü gözü açık, Sabo mu giremesin? Rutin giren çıkanlar haricinde gelen kalabalığa sızıyor işte. Yoksa Morley Kızıl Hat'ı ittire ittire bahçesine çıkartırdı sadece.
Asker kılığında içeri girildikten sonra Ginny'nin yerini tespit edersin. Kuma da girer, alır ve çıkar. Göremediği yere gidemiyor dersen de, mekanın fotoğrafını çekersin, oraya ışınlanır.

Doğru, bunun için yeterli güçleri yok diyorsunuz. Boşuna uğraşıyorum.

Dragon denilen karaktersiz için daha fazla yorulmaya gerek yok.Oda bundan sonra istediği kadar sıvamaya çalışsın şu durumunun üstünü örtemez.İyiki Luffy bunun yanında kalmamış.Zor yırtmış.Olan Saboya oldu.Kendi kardeşini bile bu Dragon yüzünden kurtaramamış.Kendi ekibine karşı nasıl bir nefreti varsa.Saboyu bile 2 dk da sattı o ada olayından sonra.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık