Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1097: Ginny

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 133 79.6%
  • Orta

Kullanılan: 26 15.6%
  • Kötü

Kullanılan: 8 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    167
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İvankov diyor ki ister denizci ya da devrimci olsun o insanlara yardım etmek istiyordu diyor. Bütün Denizciler kötü gibi bir şey yok. Denizci kurumu büyük ölçüde yozlaşmış olsa da insanların ona yüklediği anlam başka. Onlar kendilerini adalet olarak görüyor. Masumlara yardım eden adaleti sağlayan. Coby seride kötü niyeti olmayan karakterlerden biri ve Denizci. Smoker öyle. Bunlar hala denizci. Garp'ın bu konuda nerede durduğunu bilmeden konuşuyonuz.
Dediğin yapılaşmayı genç öğrenciler yetiştirerek değiştirmeye çalışan Garp'ı anlamayacak çoğu kişi veya anlamak istemeyecek...

Daha olaylar tam olarak belirtilmemişken açıklanmamışken böyle beylik sözler okurken gülüyorum : )

Bak bugune kadar denizciler icinde işlwnmiş iyi olarak bildigimiz karakterlere ve yaptiklarina bakalim...

Dragon:
Denizci oluşumunun içinde ki adaletsizlikleri görüp istifa ediyir ve devrimci oluyor.

Smoker:
Alabasta da Luffy'ler korsan olmasına rağmen onlara yardım ediyor. Ve sonra Hukumet arayip olayin kahramani ol dediklerinde... Onlara bok yemelerini söylüyor. Kendi olusumuna karsi gelmis oluyor.

Tashigi:
Yine Smoker gibi Alabasta da bizimkilere yadlrdım ediyor. Sonra ağlıyor çünkü gücü yetmiyor. Kendi olusumuna karsi gelmis oluyor.

Coby:
Mf de öleceğini bile bile Sakazuki'nin karşısına dikiliyor. Kendi olusuma karsi geliyor.

Saul:
Ohara olayında... oharalı Robine yardım ediyor ve ölümü göze alıyor ve lendi olusumuna karsi gelmis oluyor.

Kuzan:
Aynı şekilde hem Robun hem de Saul'a merhamet ediyor. Sonra Saka ile dövüşüp yenilince denizciliği bırakıyor. Kendi olusumuna karsi geliyor.

Fujitora:
Amiral olmasına rağmen... Schi sistemine çomak sokuyor. Kutsal ejderlerin topraklarında kölelere yardım ediyor. Kendi olusumuna karsi geliyor.

Garp:
Sadece Kraker yiyip gülüyor... ksksksksk

Yani adamın denizci olsumuna en ufak bir baş kaldırısı yok resmen. Herif Kutsallardan emir almam diyor ama bunun icin buldugu cozum koramiral kalmak.

God valley olaylarinda... Kutsallara yardim etmem diyor ama gorunene gore ciglik cigliga olen kolelere de yardim ettigi falan yok. Hatta utanmadan bu olaydan sonra herif bir de "Kahraman" olarak anılıyor.

Mf de... kendine emanet edilen cocuk, Öz torunu ve en son Ögrencisi... Saka tarafından delik deşik ediliyor ama yine sert bir baş kaldırma yok. Hatta olaydan sonra hala Kahraman Garp olarak denizcilere hizmet ediyor adam. Sengoku bile emekli oldu anasını satayım skskkssk ve bir de Mf de Shanks'e Luffy'i korsan yapti diye diş sıkıyor... Shanks dedigimiz adam da oraya gelip savası bitiren... torunu ve ögrencisini kurtaran adam he. Güler misin ağlar mısın...? Skskskksk

Garp'ın bu olusuma karsi yaptigi tek hareket... Mf de Luffy den yumruk yiyip düşmek. Ona da zatane kimse bir sey diyemez. Cunku yaptigi hareket cok cakalca. Garp böyle ayranim dokulmesinci bir adam iste.

Son olarak... Mf de ögrencisini kurtarmaya yeltenmeyen ve agzi acik olayi izleyen adam... nedense bu sefer ayni ogrencisi icin olume gidiyor. Neden gidiyor peki...? Cunku bu sefer karsisindakiler korsan... Yani yine denizci olusumuna karsi bir hareket yok. Kisacasi Garp iki yuzlu bir karakter... :d
Özellikle Saul bana göre serideki en delikanlı denizcilerdendir. Adam denizcilik hayatı boyunca (en azından gördüğümüz kadarıyla) denizciler ile korsanlar arasındaki net çizgiyi belirlemiş, onlar kadar zalim olunmaması gerektiğini astlarına öğütlemişti. Ayrıca arkeologlara yapılan haksızlığı gördükten ve bu haksızlığa karşı Sengoku (namıdiğer telefonunu çıkar) dan da beklediği açıklamanın tam tersini aldığı an istifasını vermişti. #AdamınDibiSaul:respect:

Son düzenleme:
Bak bugune kadar denizciler icinde işlwnmiş iyi olarak bildigimiz karakterlere ve yaptiklarina bakalim...

Dragon:
Denizci oluşumunun içinde ki adaletsizlikleri görüp istifa ediyir ve devrimci oluyor.

Smoker:
Alabasta da Luffy'ler korsan olmasına rağmen onlara yardım ediyor. Ve sonra Hukumet arayip olayin kahramani ol dediklerinde... Onlara bok yemelerini söylüyor. Kendi olusumuna karsi gelmis oluyor.

Tashigi:
Yine Smoker gibi Alabasta da bizimkilere yadlrdım ediyor. Sonra ağlıyor çünkü gücü yetmiyor. Kendi olusumuna karsi gelmis oluyor.

Coby:
Mf de öleceğini bile bile Sakazuki'nin karşısına dikiliyor. Kendi olusuma karsi geliyor.

Saul:
Ohara olayında... oharalı Robine yardım ediyor ve ölümü göze alıyor ve lendi olusumuna karsi gelmis oluyor.

Kuzan:
Aynı şekilde hem Robun hem de Saul'a merhamet ediyor. Sonra Saka ile dövüşüp yenilince denizciliği bırakıyor. Kendi olusumuna karsi geliyor.

Fujitora:
Amiral olmasına rağmen... Schi sistemine çomak sokuyor. Kutsal ejderlerin topraklarında kölelere yardım ediyor. Kendi olusumuna karsi geliyor.

Garp:
Sadece Kraker yiyip gülüyor... ksksksksk

Yani adamın denizci olsumuna en ufak bir baş kaldırısı yok resmen. Herif Kutsallardan emir almam diyor ama bunun icin buldugu cozum koramiral kalmak.

God valley olaylarinda... Kutsallara yardim etmem diyor ama gorunene gore ciglik cigliga olen kolelere de yardim ettigi falan yok. Hatta utanmadan bu olaydan sonra herif bir de "Kahraman" olarak anılıyor.

Mf de... kendine emanet edilen cocuk, Öz torunu ve en son Ögrencisi... Saka tarafından delik deşik ediliyor ama yine sert bir baş kaldırma yok. Hatta olaydan sonra hala Kahraman Garp olarak denizcilere hizmet ediyor adam. Sengoku bile emekli oldu anasını satayım skskkssk ve bir de Mf de Shanks'e Luffy'i korsan yapti diye diş sıkıyor... Shanks dedigimiz adam da oraya gelip savası bitiren... torunu ve ögrencisini kurtaran adam he. Güler misin ağlar mısın...? Skskskksk

Garp'ın bu olusuma karsi yaptigi tek hareket... Mf de Luffy den yumruk yiyip düşmek. Ona da zatane kimse bir sey diyemez. Cunku yaptigi hareket cok cakalca. Garp böyle ayranim dokulmesinci bir adam iste.

Son olarak... Mf de ögrencisini kurtarmaya yeltenmeyen ve agzi acik olayi izleyen adam... nedense bu sefer ayni ogrencisi icin olume gidiyor. Neden gidiyor peki...? Cunku bu sefer karsisindakiler korsan... Yani yine denizci olusumuna karsi bir hareket yok. Kisacasi Garp iki yuzlu bir karakter... :d
Garp ile Smoker'In tutumu baya benzer. Smoker'ı överken Garp'a laf atman yersiz olmuş. Garp da bok çuvalı olarak bahsediyor Kutsal'lardan. Smoker'ın da bok yemelerini söylemesi benzer. Garp, Roger adını duymasa God Valley'e gitmiyordu bile Kong'un Filo Amirali'nin sözünü takmayacaktı. Kong yalvarıyor. Yine Coby'i kurtarmaya gitmesi ve kurtarması tamamen başına buyruk oluşunu gösteriyor. Kendisi hariç herkesi kurtarıyor.

Garp, Luffy'i yakalayabilecek olmasına rağmen bırakıyor Ennies Lobby'de. Bu da başına buyruk oluşunu gösteriyor. Bunları görmüyorsun herhalde. Hatta Amiral Aokiji yanındayken.

Bu Garp hangi ogrencileri yetistirerek sistemi degistirecek...? Ve hangi ogrencileri Garp'a inanip sistemi onun yaninda degistirecegini inanarak kalmis Garp'in yaninda bir bakaiim.

Dragon adamin oz oglu ve muhtemelen ogrencisi. Adam denizciligi birakiyor

Kuzan.. bu herifte bunun ogrencisi ama o da birakiyor

Herifin yaninda kalan diger kisilerde... bocek gibi ezilirler guclu falan degiller. Kaldi ki farkindaysaniz guclu ve yardima muhtac olmayanlar kendi yoluna gitmis zaten.
He elle tutulur bir Coby var potansiyelli ki O da su an sinek ama O da "Korsan" Shanks olmasaydi olmustu su an sksksksksks

He bir de eger olaylar aciklanmadan yorum yapamiyorsak bundan sonra hicbir karakter hakkina yotum yapmayalim arkadaslsr lutfen dikkat edelim bu konuya :d

Son düzenleme:
Özellikle Saul bana göre serideki en delikanlı denizcilerdendir. Adam denizcilik hayatı boyunca (en azından gördüğümüz kadarıyla) denizciler ile korsanlar arasındaki net çizgiyi belirlemiş, onlar kadar zalim olunmaması gerektiğini astlarına öğütlemişti. Ayrıca arkeologlara yapılan haksızlığı gördükten ve bu haksızlığa karşı Sengoku (namıdiğer telefonunu çıkar) dan da beklediği açıklamanın tam tersini aldığı an istifasını vermişti. #AdamınDibiSaul:a:
Saul adamin dibi dibi :D
Garp ile Smoker'In tutumu baya benzer. Smoker'ı överken Garp'a laf atman yersiz olmuş. Garp da bok çuvalı olarak bahsediyor Kutsal'lardan. Smoker'ın da bok yemelerini söylemesi benzer. Garp, Roger adını duymasa God Valley'e gitmiyordu bile Kong'un Filo Amirali'nin sözünü takmayacaktı. Kong yalvarıyor. Yine Coby'i kurtarmaya gitmesi ve kurtarması tamamen başına buyruk oluşunu gösteriyor. Kendisi hariç herkesi kurtarıyor.

Garp, Luffy'i yakalayabilecek olmasına rağmen bırakıyor Ennies Lobby'de. Bu da başına buyruk oluşunu gösteriyor. Bunları görmüyorsun herhalde. Hatta Amiral Aokiji yanındayken.
Benzer degil. Smoker ve Tashigi guclu olsa bir seyler yapacak karakterler anliyorsun direkt zaten. Kiz hungur hungur agliyor. Bu da surekli kraker yiyip guluyor. Ayrica Garp bir korsana o sekil asla yardim etmez. Bir sekilde Direkt avlar. :d

Luffy'i birakiyor da nasil birakiyor... Mf de ki gibi iste cakal cakal harketleri var. Arkalarinndan gemiyi falan bombaliyor. Diyorum ya aman ayranim dokulmesin tadimiz kacmasin tadinda bir karakter. Kalksin da adam gibi karsi ciksin bakalim olisuma cikabiliyor mu. :d

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık