Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1084: Bir Kutsal Ejder'e Suikast Girişimi

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 116 58.3%
  • Orta

Kullanılan: 55 27.6%
  • Kötü

Kullanılan: 28 14.1%

• Kullanılan toplam oy
    199
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ada yok olmadan önce bulutların arasında gölgeler olduğunu söylüyorlardı. Bir tür şeytan meyvesi de olabilir, emrindeki birileri tarafından da. Ama saldırıya bakılırsa basit bir şey değildi o kesin. Tanrı meyveleri olduğuna göre "yıkım tanrısı" veya "felaket tanrısı" gibi bir şey olabilir Im.
Yıkım tanrısı meyvesi yok, bilinen 4 tanrı meyvesi var.
Yağmur, Güneş, Orman, Toprak.

Güneş = Nika
Yağmur = Muhtemelen Dragon.
Diğer ikisi bilinmiyor.

Orman bizim bu sığır amiral değildir herhalde.
Gerçi tanrı meyvesi taşıyıcısı olacak kadar sığır biri o yüzden olabilir de şaşırmam.

Eğer gücü olmasa bu kadim 5 li hayatta onun sözünü dinlemez. Çoktan tahtalı köye yollarlardi
O işler öyle olmuyor işte. Dünya'da o kadar güç var sen hiç papanın tepesine binecek bir güç gördün mü?

Ben zannetmiyorum dövüşçü birisi çıksın. E bu IM denen şey her kimse madem 5 kadimden güçlü peki neden onlar tarafından korunma ihtiyacı duyuyor? Ada yok eden şovalyeleri var korumasında ayrıca 3 amiral var korumasında...

Anlatabildim mi. 5 Kadimin 5'ini birden alt edebilecek kadar güçlüyse korunmasının saklanmasının anlamı yok.

O işler öyle olmuyor işte. Dünya'da o kadar güç var sen hiç papanın tepesine binecek bir güç gördün mü?

Ben zannetmiyorum dövüşçü birisi çıksın. E bu IM denen şey her kimse madem 5 kadimden güçlü peki neden onlar tarafından korunma ihtiyacı duyuyor? Ada yok eden şovalyeleri var korumasında ayrıca 3 amiral var korumasında...

Anlatabildim mi. 5 Kadimin 5'ini birden alt edebilecek kadar güçlüyse korunmasının saklanmasının anlamı yok.
Papa gizli biri değil ama. Papaya zarar verirsen tüm dünya tepene biner.
IMU'ya zarar verirsen kim tepene binecek? Kimse tanımıyor, bilmiyor ki varlığını.
Kimsenin bilmediği gizli birinin sözünü dinlemeleri için ya aşırı güçlü olmalı ya da öldürülememeli.

Tanrı da sonsuz güçlü olarak hayal edilir. Ama neden melekler var etrafında?

O kadar güçsüz olsa sanmıyorum ki en tepede olsun. Dediğin gibi olsa 5 Kadimi Im'i öldürmemek için ne durduruyor? Arkasındaki güç mü? Hayır zaten bilinmiyor. Soylu kanı mı? Hiç sanmam biz de soyluyuz diyebilirler. Ayrıca soylu olması değil, gücü onu korur ki zaten sadece 5 Kadim tarafından biliniyor bu arkadaş. Yani öldürseler, şu olur diye bir caydırıcılık da yok. Ayrıca ihtiyaç duyduğundan korunduğunu kim söyledi ki? Sadece ihtiyaç duyan güçsüzler mi korunuyor? Hayır. İnsanlar neden tayfa kuruyor? Yonkoların neden kumandanları var? Güçsüzler diye mi? Hayır. Ayrıca Im'in korunduğunu bile sanmıyorum çünkü kendisi başlı başına bir sır.

Saklanmasının açıklaması da yapıldı aslında. Herkes eşit görünsün diye. Dünyanın Kralı diye bir şey yok. (Kutsal Ejderler dışında) herkes eşit. Im'in yani Dünyanın Kralının ortaya çıkması kaosa neden olur. Gibisinden bir şeydi.

Ben iddia ediyorum ya Şeytan Model meyvesi yada Tanrı model meyvesi var. Ve %99.9 Ope Ope meyvesi Im'in üzerinde kullanıldı.

Papa gizli biri değil ama. Papaya zarar verirsen tüm dünya tepene biner.
IMU'ya zarar verirsen kim tepene binecek? Kimse tanımıyor, bilmiyor ki varlığını.
Kimsenin bilmediği gizli birinin sözünü dinlemeleri için ya aşırı güçlü olmalı ya da öldürülememeli.

Tanrı da sonsuz güçlü olarak hayal edilir. Ama neden melekler var etrafında?
Melekler emirleri yerine getirmek için var. Fakat bu gizlenen birisi. Neymiş öğrenilirse ortalık karışırmış vs vs demek ki korunması gereken birisi çıkarımı çıkıyor buradan da...
Garip bir durum ama asil kanlık saygınlık itibar gibi şeyler olacağını düşünüyorum. Özel bir durumu var fakat savaşçı birşey çıkacağını düşünmüyorum. Emrine aldığı bir 2 tane antik silah var herhalde onu da nasıl yaptıysa mesela Lulusia kaybolması muamma...

Neymiş öğrenilirse ortalık karışırmış vs vs demek ki korunması gereken birisi çıkarımı çıkıyor buradan da...
Garip bir durum ama asil kanlık saygınlık itibar gibi şeyler olacağını düşünüyorum. Özel bir durumu var fakat savaşçı birşey çıkacağını düşünmüyorum. Emrine aldığı bir 2 tane antik silah var herhalde onu da nasıl yaptıysa mesela Lulusia kaybolması muamma...
Bu da olabilir tabi. Ama Doflamingo neden Dressrosa halkının kahramanı gibi gözüktü de her şeyi el altından yaptı? Krallığı tiranlığa dönüştürüp korkuyla yönetemez miydi? Crocodile neden Arabastada bir ton uğraştı? Saraya girip herkesi öldürüp, elde ettiği orduyla da ülkeyi zapt edebilirdi. Neden yapmadılar? Sadece güçsüzlerin mi sırrı olur?

Melekler emirleri yerine getirmek için var. Fakat bu gizlenen birisi. Neymiş öğrenilirse ortalık karışırmış vs vs demek ki korunması gereken birisi çıkarımı çıkıyor buradan da...
Ben de savaşçı çıkacağını düşünmüyorum. Ama güçlü olacağına inanıyorum.
Bunun için de şöyle bir senaryo düşünüyorum.
1- Sonsuz gençlik ameliyatı ile yaşlanmayan biri oldu.
2- Sahip olduğu bilgi birikimi herkesin çok ötesinde bu yüzden güçlerin zayıflıklarını vs biliyor.
3- Gizemli öğretilere/büyülere vs sahip bu da onu hem en güçlü hem de normal seviyede biri yapıyor. (Belki kral hakisi gibi hakilere sahipse normalin biraz üstünde gücü olabilir.)

Mesela Luffy, Gorosei vb. kişileri Superman gibi aşırı güçlü düşünürsek, Superman'e zarar verebilen bir güç olarak büyü gücü kullanabilenler var.
Zarar verilemez Superman ya Kriptonit ile ya da sadece büyü ile zarar görebiliyor.

Şu var bence güçlü, ama olur da güçlü en azından beklediğim kadar güçlü değilse de, elinde bir şey olmalı. Antik silah olur ne bileyim o antik silahların zıt bir gücü olur onlar elindedir. Zaten antik silahların tehdit olmasının sebebi ellerindeki güve veya güçlere tek denk güç olmaları da olabilir. O gücü Im elinde tutuyor olabilir.

Bugüne kadar 3 antik silah duyduk, bir de tanrı meyveleri. Bilinmeyen saklı bir gücün anahtarı da Im olabilir. 100 yıllık tarihi yalan edip, istedikleri bilgiyi saklayabildiklerine göre bu gücü de saklamış olabilirler. Zaten Gorosei ve Im safında hiç duyulmamış yada 1000 yıllık efsane olan bir şey olmazsa hayal kırıklığı olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık