Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1084: Bir Kutsal Ejder'e Suikast Girişimi

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 116 58.3%
  • Orta

Kullanılan: 55 27.6%
  • Kötü

Kullanılan: 28 14.1%

• Kullanılan toplam oy
    199
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hükümetin içinde doğrudan kutsalların yüzüne karşı laf ederek hayatta bırakılacak alt rütbeli birisi yok ki Akainu etti. Gorosei ya iddia edildiği gibi ope ope etkisiyle uzun yaşayarak bazı şeyleri aşmış kutsallardır, ya sonradan kutsal seçilen ama aynı itibarı görmeyen kişilerdir ya da kutsal değillerdir. Bana kutsal olmamaları daha olası geliyor.

Hükümetin içinde doğrudan kutsalların yüzüne karşı laf ederek hayatta bırakılacak alt rütbeli birisi yok ki Akainu etti. Gorosei ya iddia edildiği gibi ope ope etkisiyle uzun yaşayarak bazı şeyleri aşmış kutsallardır, ya sonradan kutsal seçilen ama aynı itibarı görmeyen kişilerdir ya da kutsal değillerdir. Bana kutsal olmamaları daha olası geliyor.
Ben daha önce yazmıştım. Büyük ihtimalle kendileri Gerousiadan esinlenilerek yapıldı. Pek kutsal çıkacaklarmış gibi durmuyor.

Kutsal Ejderler Goruseinin üstünde, o sayfada Kutsal Ejderlerden bahsediyor, 19 Ejder Aileyi meclis, Goruseiye Bakanlık gibi düşün, Gorusei dışardan da atanabilir, zaten Ejder olup olmadiklari da belli değil.

Akainunun İMi bilme ihtimali yok, adamı görüp de yaşayan Gorusei var, odasına hayalet oda diyorlar, odanın yanından geçen korumaları bile oldurmusler, Cobra da bu yüzden ölecek, Akainu bilse onu da harcarlardi :)
907. bölümde Beş Kadim'in en yüksek seviye Kutsal Ejderler oldukları söyleniyor. Dışarıdan atama gibi bir durum yok. Ben de önceden öyle düşünüyordum.

Akainu’nun, Im’i direk bildiğini sanmıyorum.

Bir de şöyle birşey var…Akainu, bizim bu bölümlerde öğrendiğimiz Kutsal Şövalye’leri,Tenryuubito’ların üstünde gördüğü için Gorosei’lerin konum olarak bu kişilerden daha altta olma ihtimali var.

Bunu nereden çıkardım diye sorarsan sana şu şekilde bir panel atayım ve bunu yorumlayayım.

Şövalyeler sadece isyan eden kralları yok eden elemanlar değil aynı zamanda Tenryuubito’ları yargılayabilecek ve hatta cezalandırabilecek kişiler.Yani bu şövalyeler sandığımızdan çok daha üst konumda olan karakterler.Adamlar Tenryuubito yargılıyor.Daha ne olsun?Belki de Kutsal Şövalyeler’in, Tenryuubito’ların üstünde mutlak hakimiyeti vardır.Bunu bilmiyoruz şimdilik.

Akainu bu dediklerim ışığında belki de Kutsal Şövalye’leri, Gorosei’nin üstünde görüyor olabilir.Yani şöyle düşün:

Konum olarak Gorosei,Tenryuubito’ların altında ise Kutsal Şövalyeler direk Gorosei’nin üstü konumdadır.Akainu da buna istinaden “sizin üstünüzdekiler” ifadesini kullanmış olabilir.

Senin dediğin gibi yargılama ya da cezalandırma durumu yokmuş gibi görünüyor. Sadece anlaşmazlık çözümüne aracılık ediliyor. Onlar konuyu değerlendirip daha üst bir merciye iletiyor olabilir.

Kutsal Ejderler Goruseinin üstünde, o sayfada Kutsal Ejderlerden bahsediyor, 19 Ejder Aileyi meclis, Goruseiye Bakanlık gibi düşün, Gorusei dışardan da atanabilir, zaten Ejder olup olmadiklari da belli değil.

Akainunun İMi bilme ihtimali yok, adamı görüp de yaşayan Gorusei var, odasına hayalet oda diyorlar, odanın yanından geçen korumaları bile oldurmusler, Cobra da bu yüzden ölecek, Akainu bilse onu da harcarlardi :)
Adam hapşursa Mary Geoise küle dönecek sen harcamaktan bahsetmişsin

907. bölümde Beş Kadim'in en yüksek seviye Kutsal Ejderler oldukları söyleniyor. Dışarıdan atama gibi bir durum yok. Ben de önceden öyle düşünüyordum.
Tortuga'dan 907. bölüme baktım şimdi, Dünyanın En Yüksek Otoritesi Beş Kadim diye yazılmış, yine Ejderliğe dair ifade yok

Aynı bölümde taht tanıtılırken de Gorusei'nin Kutsal Ejderleri yönettiğinden bahsediliyor ama onların Kutsal Ejder olduğu yine söylenmemiş.

Dediğin gibi bunlar Kutsal Ejder de olabilir ama önceki mesajda yazdığım gibi bilinen Kutsal Ejderlerden her yönüyle farklılar,

Bir de 19 tane aile varken niye bu 5 ihtiyar yönetici olarak seçilmiş, ailelerin hepsinin eşit olduğu vurgusu yapılırken 5 aile veya kişinin üstün olduğu iması kendi içinde çelişiyor.

O yüzden bence hala Kong gibi kuvvetli kişilerden oluşmaları güçlü ihtimal, kalıpları ve yaraları da bunu destekler :)

Adam hapşursa Mary Geoise küle dönecek sen harcamaktan bahsetmişsin
Seni ŞU konuya alalım o zaman :)

Tortuga'dan 907. bölüme baktım şimdi, Dünyanın En Yüksek Otoritesi Beş Kadim diye yazılmış, yine Ejderliğe dair ifade yok
Üstadım ben de kutsal olmadıklarını düşünüyordum ama işaret edilen bölümü biraz önce tekrar okuyunca fikir değiştirdim. Kutsalları yönetenler kutsal olmalı çünkü bu sümüklüler çok kibirli ve başkasının bunu yapmasına tahammül etmezler. Anahtar kelime "Kutsalları yöneten beş kadim".

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık