Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1072 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sabah akşam Nika aşağı, Nika yukarı yazınca eleştiri yapmış olmuyorsun. Bunu sana özel söylemiyorum bu arada, o tarz yorumlar sıktı artık.
Nika yerine Luffy dese sorun olmaz değil mi?

Şunu kabul edin artık, Nika'dan nefret ediyorsunuz, tepkiniz buna.

Yoksa Zoro'ya sabahtan akşama kadar Enma deyin, Lucci'ye leopar deyin, Sabo'ya ateş deyin, Sakazuki'ye magma deyin, Kuzana soğuk, Mihawk'a kılıç adam ya da yoru.... kimin umrunda. Siz Nika'yı kabullenemediniz, biz de çıkıp nika deyince içinizde bir yer can çekişiyor, belki de öfkeleniyor. Arkadaşım bu bizim suçumuz değil, Luffy'i öldürüp, Nika'yı ortaya çıkaran Oda'ya yapın serzenişlerinizi.

Bu arada, sözlerim direkt sana değil, benzer serzenişleri son zamanlarda çok görüyorum.

Nika'yı kabullenmeniz gerekiyor.

yazar kendisi kaçırmış, bu olaylar vuku bulunca soru soruyorlar, "neden seri dinamiklerine bu kadar ters bir meyve var? " diye.
Kendisi "istediğimi çizerim,okuyucu umrumda değil" gibi bir cümle kurdu.
Ne kadar acı verici. Sen bireysel okumuyorsun,milyonlar okuyor eseri ve böyle üzücü bir cümle kuruyorsun.
Bundan daha evvel sbs sorusu olayı vardı,orda tükürdüğünü yaladı.
İnsanlar odayı ciddiye alıp,sorular soruyor oda ise dalga geçiyor.
Şimdi sizde diyorsunuz ki tadı kaçtı.
Nika olayında tad mı vardı? Luffy fanlarına söylüyorum en çok nika olayı luffye zarar verdi,bazılarınızın haberi yok. Biri sevindi diye ona zarar gelmemiş değil.
Adam kendi hikayesini yazıyor zaten, okuyucuya göre şekillendirecek hali yok. Eleştiriler haksız da demiyorum bu arada. Nika ilk çıktığında ben dahil çoğu kişi eleştirdi. Retcon olduğu bariz. Bu konuda hemfikiriz. Sıkıcı olan kısım sürekli ana karakter öldü, reenkarne oldu tarzı yorumlar. Mangada olmayan şey aylardır ısrarla yazılıyor.

Nika yerine Luffy dese sorun olmaz değil mi?

Şunu kabul edin artık, Nika'dan nefret ediyorsunuz, tepkiniz buna.

Yoksa Zoro'ya sabahtan akşama kadar Enma deyin, Lucci'ye leopar deyin, Sabo'ya ateş deyin, Sakazuki'ye magma deyin, Kuzana soğuk, Mihawk'a kılıç adam ya da yoru.... kimin umrunda. Siz Nika'yı kabullenemediniz, biz de çıkıp nika deyince içinizde bir yer can çekişiyor, belki de öfkeleniyor. Arkadaşım bu bizim suçumuz değil, Luffy'i öldürüp, Nika'yı ortaya çıkaran Oda'ya yapın serzenişlerinizi.

Bu arada, sözlerim direkt sana değil, benzer serzenişleri son zamanlarda çok görüyorum.

Nika'yı kabullenmeniz gerekiyor.
Nika'yı seviyorum dediğimi hiç hatırlamıyorum. Tam olarak neyi kabul edeceğim reis? Joyboy bir ünvan. Nika da 800 yıldır sahip bulamamış bir meyve. Luffy'de potansiyel varmış, meyve onu seçmiş. Siz karakter öldü Nika dirildi yazıyorsunuz. Reenkarnasyon olduğunu anlatan panelleri at dediğine hak vereyim.

Nika'yı seviyorum dediğimi hiç hatırlamıyorum. Tam olarak neyi kabul edeceğim reis? Joyboy bir ünvan. Nika da 800 yıldır sahip bulamamış bir meyve. Luffy'de potansiyel varmış, meyve onu seçmiş. Siz karakter öldü Nika dirildi yazıyorsunuz. Reenkarnasyon olduğunu anlatan panelleri at dediğine hak vereyim.
Luffy'nin fiilen ölmesine gerek yok, panel falan da atmamıza gerek yok. Ben de dahil hepimiz Joy Boy'un ya da Güneş Tanrısı Nika'nın Luffy olacağını düşünüyorduk, şartsız koşulsuz ama bütün olay döndü dolaştı meyve üzerine yoğunlaştı, Joy Boy olmak için meyve şartı getirildi yebiliriz. Bunu birilerini ifrit etmek için söylemiyorum, mangada anlatılan bu ve pek çok bilgi de bunu destekliyor, Luffy o meyveyi yemeseydi Joy Boy ya da Güneş Tanrısı olamaycaktı, e haliyle Luffy meyvenin gölgesinde kalıyor. Bunun ölümden ne farkı var?

Biz luffy'nin düşünce ve karakter gelişimine göre bu unvanı verileceğini sandık op evrenin en bozuk meyvesiyle değil,aslında nika mika hiç gerekmiyordu bile. Düz Luffyi herkes seviyordu yahu ne zaman nika olayı patlak verdi ana karaktere uzaklaştım,bazılarıda uzaklaştı.

Luffy'nin fiilen ölmesine gerek yok, panel falan da atmamıza gerek yok. Ben de dahil hepimiz Joy Boy'un ya da Güneş Tanrısı Nika'nın Luffy olacağını düşünüyorduk, şartsız koşulsuz ama bütün olay döndü dolaştı meyve üzerine yoğunlaştı, Joy Boy olmak için meyve şartı getirildi yebiliriz. Bunu birilerini ifrit etmek için söylemiyorum, mangada anlatılan bu ve pek çok bilgi de bunu destekliyor, Luffy o meyveyi yemeseydi Joy Boy ya da Güneş Tanrısı olamaycaktı, e haliyle Luffy meyvenin gölgesinde kalıyor. Bunun ölümden ne farkı var?
Ölümden çok farkı var. Meyve Luffy'nin zirveye çıkarken kullanacağı araçlardan bir tanesi. Bu zamana kadar ailesinin özel olduğunu biliyorduk, D. soyundan geldiğini biliyorduk, kral hakisi olduğunu biliyorduk, Her şeyin sesini duyduğunu biliyorduk, tayfasının özel olduğunu biliyorduk, antik silahlarla bağ kurduğunu biliyorduk ama bunları pek sorun etmiş gibi değildiniz. En başından beri seçilmiş kişiydi zaten. Bunlara bir de meyve eklenince mi problem oldu? Sanki diğer şeyler olmasa Joy Boy ünvanını alabilecek miydi? Aylardır tutturdunuz bir Nika gidiyorsunuz bakalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık