Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1058: Yeni İmparator

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 251 73.8%
  • Orta

Kullanılan: 46 13.5%
  • Kötü

Kullanılan: 43 12.6%

• Kullanılan toplam oy
    340
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Olum benim kulp bulduğum bir yer yok. Ya sen önce ki eski tartışmaları o zaman bile yaptığım yorumları bilmiyorsun ya da gördüğün kadarıyla konuşuyorsun.
Yani kabul etmiş halin buysa iyi valla cidden hiç kulp bulmuyorsun...

Aynen emin konuşmadın... :hhh:

Yptığın yorum facia ama sorsan ''Aşırı emin konuşmamışsındır'' :oops:
10 no yorum yapmışım.Hala dediklerimin her bir harfinin arkasındayım ama sen beni çok yanlış anlamışsın.:/ Doğru anladığın bir şey olmadığı için şaşırmıyorum neyse.

Evet Croco'nun 4. komutan ve üstü çıkması bana göre hala saçma.Ama geldiğimiz nokta da Oda'nın Croco'yu en kötü sağ kol çıkaracağını bak kabul ediyorum.Kulp bulmuyorum.Bir şey dediysem arkasında duruyorum.Yarın birgün amiral indirsin, adam amirali indirdi dicem.Sen öyle değilsin ama.Dediğinin arkasında durmuyorsun.''Saçma ama Mihawk sanırım yonko ayarı çıkacak'' bile diyemiyorsun.Alakasız şeyler söyleyerek kaçıyorsun.Yarın bir gün Mihawk Shanks'a tek atsa ona bile kulp bulacaksın.

10 no yorum yapmışım.Hala dediklerimin her bir harfinin arkasındayım ama sen beni çok yanlış anlamışsın.:/ Doğru anladığın bir şey olmadığı için şaşırmıyorum neyse.

Evet Croco'nun 4. komutan ve üstü çıkması bana göre hala saçma.Ama geldiğimiz nokta da Oda'nın Croco'yu en kötü sağ kol çıkaracağını bak kabul ediyorum.Kulp bulmuyorum.Bir şey dediysem arkasında duruyorum.Yarın birgün amiral indirsin ona da adam amirali indirdi dicem.Sen öyle değilsin ama.Dediğinin arkasında durmuyorsun.''Saçma ama Mihawk sanırım yonko ayarı çıkacak'' bile diyemiyorsun.Alakasız şeyler söyleyerek kaçıyorsun.Yarın bir gün Mihawk Shanks'a tek atsa ona bile kulp bulacaksın.
Timsah: tek attı ama kılıç yeteneği ile tek attı Shanks hakisini falan muhtemelen kapatmıştır.
Sıradan bir üye : Kardeş böyle yorumlanmaz bu
Timsah: Yine başladınız hikayeye

Oda'nın evreni yaşamıyor, dediğin şeyler yaşayan evrenler için geçerli.
Wb zaten Roger'dan güçlü olabilir, Roger yaşarken en güçlü adam diye geçiyor vivre kartlarda.

Mihawk zaten 10 yıl şarap içmiş adada normalde kıçını kaldıramaması lazım.
Bence Oda'nın gözünde en güçlü kılıç ustasının bir ederi var ve bu yonkouya denk. Daha güçlü değil. Evren yaşamasa da statik bir karakter olan Mihawk'ı serinin güncel zirvesi yapmak kafama yatmıyor. Shanks'tan dahi güçlü olan Mihawk, serinin zirvesinde oturuyormuş meğer babunlarla. Allah aşkına neden okuyayım ki bu karakteri :D Xebec böyle biri miydi? Dünyayı domine etmek istiyordu. Oden'i bu denli etkileyen şey, Roger'ın kimsenin yapmadığını yapmak istemesi değil miydi? WB çocukça işler deyip geçerken Roger böylesine coşkulandığı için Oden onunla gitti. Böyle bir seride statik karakterler serinin mutlak zirvesi olmamalı. En fazla denk olur. WB gibi.

WB'nin daha güçlü olması teknik olarak mümkün. Ben imkanı yoktur demiyorum, olmaması gerekir diyorum.
"Hiç hırs yapmamıştım, istemiyordum ama hayvan gibi güçlenmişim kardeşim. East Blue'da tarlada kazma sallıyordum. Çapa vura vura amiral tekleyecek seviyeye gelmişim meğer" olmaz. Olmamalı. Çünkü ilgi çekici değil, kimse öyle karakterleri okumaz. Örneği uç noktadan verdim ki daha iyi anlatayım derdimi :D

Sen bunları delil olarak kabul eder misin bilmiyorum. Ancak bunlar çok güçlü delillerdir. Çünkü her iyi hikayede olan sözsüz kurallar diyebileceğin bir çerçeve vardır. O çerçevenin dışına çıkılmaz. Oda hiç çıkmıyor demiyorum, altından kalkamayacağı yüke girdiği için çuvallıyor ama. Bunları göz ardı ettiğinden değil. Yani bunlar One Piece için de geçerli hala. En iyi 12'lik kararmış bir kılıç da aslında hikaye açısından çok önemli bir güç göstergesidir. Hater'lar da bunu görmezden geliyor tabi. Oden'den güçlü demek icap eder normalde.

Son düzenleme:
Nasıl da kötü insanlarız :hhh:
Kötü yerine ''Çakal'' demeliydin...

En nihayetinde potansiyelin kadar güçlenir ve ona göre bir ödül alırsın. Jinbei 50 yıl daha korsan kalsa aşamayacağı bir ödül olacaktır. Bence 2-2.5 milyar bandını aşması mümkün değil. Ne yaparsa yapsın. Tabi Buggy gibi elde edilen haksız şöhretten bahsetmiyorum. Çünkü denizlerde uzun kalsa da oluşturduğu tehdit o oranda artmıyor. Gücü yetmiyor. Sen Croco'nun zamanla Mihawk'ı ödülde yakalayacağını söylüyorsan, katılmıyorum. :D
Yahu dediğin gibi olsa Jinbe'nin ödülü zaten 1 Milyar olurdu artış almadan bile. Bunun olayı sadece potansiyel değil. ''Yaptığın iş ve çıkardığın sorun'' ile alakalı. Yani Hükümet tarafına karşı pozitif ve negatif tavrın bunda etkili mesela. Bağlantılar, kişilerle yaşadığın olaylar hep bir artıdır bu konuda. Tabi ki güçlenmen potansiyele göre ama bunun ile ilgili bir olay yok bakıldığında. ''Aile'' olayları dersin mesela en basitinden gözlemlediğimiz noktada. Fakat pek çok kişinin bile bu bağı belli değil mesela...

Croc'un ödülü çok daha fazla olabilirdi bunu sende dedin zaten yanlış anlamalara falan olmasa, Croc'un şuan ki yaptıklarını, Buggy olaylarını öğrenseler tabi ki de artışı farklı olur ya da olacaktır. Katılırsın katılmazsın senin fikrin ama bu ortada, hele de şu olay yaratma muhabbeti varsa ödüller sabit mi kalacak yine yapacakları işe göre?

Evet Croco'nun 4. komutan ve üstü çıkması bana göre hala saçma.Ama geldiğimiz nokta da Oda'nın Croco'yu en kötü sağ kol çıkaracağını bak kabul ediyorum.Kulp bulmuyorum.Bir şey dediysem arkasında duruyorum.Yarın birgün amiral indirsin, adam amirali indirdi dicem.Sen öyle değilsin ama.Dediğinin arkasında durmuyorsun.''Saçma ama Mihawk sanırım yonko ayarı çıkacak'' bile diyemiyorsun.Alakasız şeyler söyleyerek kaçıyorsun.Yarın bir gün Mihawk Shanks'a tek atsa ona bile kulp bulacaksın.
Hahahah aynen aynen 10 numara yorum. ''Croc YC 4 olur, YC 3 olursa öpüp başının üstüne koysun'' yorumu zaten 10 numara. Bir de Oda'ya laf atman yok mu arada o da 11. numaran olmuş. :S

Yahu dediğin arkasında durmuyorsun dediğin o anki fikir. Yani fikirler değişir, ben zaten Mihawk konusunda yanıldığımı kabul ediyorum. Sen sanki kabul etmiyormuşm gibi yorumluyorsun olayları ve bu komik oluyor. Fakat sizin dediğiniz farklı bir konu, bunu anlamıyorsan ben ne yapayım? Yani sen zamanında ''Croc YC 3 olsun öpsün başının üstüne koysun'' diyorsun, üstüne Oda'ya iş öğretiyorsun ama haklısın, ben haksızım öyle mi? Kusura bakma ama güzel işine geldiği gibi yorumluyorsun...

Aynen ''Mihawk Shanks'a tek atsa kulp bulucam'' ulan nasıl bir dünyada yaşıyorsunuz acaba? :D
Ben Mihawk'ın bir cacık yapmadığını söylüyorum hala daha. @Saitama bile bu konuda Mihawk'ın bir cacık yapmadığının farkında, bu konuda söylediklerimizde haksız değiliz ve hala söylüyorum gücünden ziyade. Bu tartışmalarının olmasının sebebi doğrudan Mihawk'ın hal ve hareketleri. Shanks göründüğü her noktada daha geçen bölümlerde ''Amiral'' dediğimiz karaktere bile uyguladığı tarife ortada. MF'yi basma muhabbeti istediğini alma muhabbeti ortada. Mihawk-Vista muhabbeti geçiyor yahu, hem de ''Seni tanımamak aptallık olur'' deyip kılıç çarpışmasına giriyorlar. Yani Mihawk bu konuda zayıf bir karakter, sen istediğini düşün ama bu böyle. Bir tarafta Shanks'ın yaptıkları ortada diğer tarafta Mihawk'ın. Yani Mihawk gösterse bir şeyler zaten bu tartışmalar zaten dönmeyecek, fakat sen hala anlatıyorsun bir şeyler...

Yalnız şöyle de bir detay var, Mihawk shichibukai olduktan sonra muhtemelen uzun süre aksiyona karışmadığı için ödülü de dondurulduğu için bence biraz daha yüksek olabilirdi.

Yani Mihawk Lord olmasa, ödülü 4 milyarı geçebilirdi diye düşünüyorum. O Lord olduğu süre boyunca ödülünü arttıracak aksiyonlardan uzak kaldı.
Mihawk en az 12 yıldır Shanks'la dövüşmüyor. Muhtemelen kendisine bir süre daha dövüşecek rakip arayıp bulamayınca da shicbukai olmuştur. Yani en az 10 sene diye tahmin ediyorum. Yani bu adam 10 senedir shicbukai dersek bu süre boyunca inaktif takılmış birinin aktif edilen ilk ödülü 3.6m. Bu müthiş bir rakam.

Dediğin gibi Mihawk bu süre boyunca Shanks gibi sürekli aktif olsa ve sağlam bir tayfası olsa kendisinin Kaido'dan daha fazla ödül alacağını düşünüyorum. Zaten ödülünün bu hali bile buna referans. Ek olarak bu adam kimseye güvenmediği, tayfayla arasında sevgi bağı olmayan bir adam. Yani bu adamın kafası Rocks'ın kafasına gidebilirdi. Xebec gibi en güçlüleri tayfasında bulunduran bir kaptan olabilirdi.

Yahu dediğin gibi olsa Jinbe'nin ödülü zaten 1 Milyar olurdu artış almadan bile. Bunun olayı sadece potansiyel değil. ''Yaptığın iş ve çıkardığın sorun'' ile alakalı. Yani Hükümet tarafına karşı pozitif ve negatif tavrın bunda etkili mesela. Bağlantılar, kişilerle yaşadığın olaylar hep bir artıdır bu konuda. Tabi ki güçlenmen potansiyele göre ama bunun ile ilgili bir olay yok bakıldığında. ''Aile'' olayları dersin mesela en basitinden gözlemlediğimiz noktada. Fakat pek çok kişinin bile bu bağı belli değil mesela...

Croc'un ödülü çok daha fazla olabilirdi bunu sende dedin zaten yanlış anlamalara falan olmasa, Croc'un şuan ki yaptıklarını, Buggy olaylarını öğrenseler tabi ki de artışı farklı olur ya da olacaktır. Katılırsın katılmazsın senin fikrin ama bu ortada, hele de şu olay yaratma muhabbeti varsa ödüller sabit mi kalacak yine yapacakları işe göre?
Tabi ki sorun ile alakalı da, sorunu çıkarabilmen için güçlü olman da gerekiyor. Tehdit oluşturacaksın ya. Buggy gibi haksız şöhreti hariç tuttuk zaten başta. O yüzden Jinbei mesela asla 3.6 milyarı göremez. Onu diyorum.
Croc lider olarak bilinse, yonkou ilan edilir ödülü de 3 milyarı görürdü. Ama bence haketmiyor olurdu. Mihawk'tan başka hakedecek biri yok. Gücüne göre verilen ödülü 3.6 milyar çünkü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık