Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1058: Yeni İmparator

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 251 73.8%
  • Orta

Kullanılan: 46 13.5%
  • Kötü

Kullanılan: 43 12.6%

• Kullanılan toplam oy
    340
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yalnız şöyle de bir detay var, Mihawk shichibukai olduktan sonra muhtemelen uzun süre aksiyona karışmadığı için ödülü de dondurulduğu için bence biraz daha yüksek olabilirdi.

Yani Mihawk Lord olmasa, ödülü 4 milyarı geçebilirdi diye düşünüyorum. O Lord olduğu süre boyunca ödülünü arttıracak aksiyonlardan uzak kaldı.

Dediğin çoğu şeye katılıyorum bir kaç yer hariç.
Amiral ayarı çıkar diyorum şuan. Shanks ile arasına fark da koyulacaktır bence her türlü dediğimiz sebeplerden dolayı. Hele de Shanks-Luffy olaylarına girerse daha net görürüz bunu.

Fakat Croc-Mihawk-Buggy olayında farklar var dediğin şeyler dışında da. Mesela Mihawk ile Buggy olayını sadece Croc üzerinden bağlıyor adamlar. Yani ''Crocodile ve Mihawk arasında iletişim tesbit ettik'' diyorlar. Ayrıntı sıfır... Posterde de Buggy öne çıkarılınca ona yoruyorlar her şeyi. Pek çok yerde ''Crocodile Yonkou olmalıydı'' denilmiş mesela bu forumda cidden görmedim, lafta hakkı veriliyor deniyor ama bence hala verilmiyor. Tüm olayı yapan Croc çünkü bakıldığında...

Bu noktada bile Croc kurduğu organizasyona ekliyor mesela Mihawk'ı. Zaten Buggy ve ekibini öncesinde kendine katmış. Bak bu bile bilinse Buggy konusu sebebiyle yanlış anlamadan uçardı Croc'un ödülü. Yani Denizciler bu konuda Croc'un yaptığı her şeyi Buggy üzerine yıkıyorlar. Yani o noktada Mihawk'ın oluşuma katılmak dışında yaptığı bir şey yok. Muhtemelen eski ödülü de denizci muhabbetleri ve eskiden olan Shanks düellosu sebebiyle fazladır zaten. Onun üstüne de ekleme yapıldı ek olarak şuan. Croc'un alabileceği artışın bile çoğu Buggy'e gitmiş. Denizcileri hallediyor bu konuda bile ''Ona çalışıyor'' diye Buggy yüceltiliyor mesela. Bir de eski ödülleri bilmiyoruz diğer sorun da bu, fakat ne olursa olsun Buggy'i çıkarıyorum bu ikiliyi göreceğizdir. O zaman zaten net yorum yaparız, zaten seviye muhabbetlerinin öncesinde tartışmaları yaptık. Yetenek ve ne seviyede güç kullandıklarını göreceğizdir...

Ben ilerleyen dönemde bu ödüllerde bile bir artış daha bekliyorum.
Croc konusunda dediklerin mantıklı. Sonuçta işin arkasında o vardı. Fikir babası olmak prim yapmaz ama. Buggy, bu ikisi üzerinde otorite kabul edildiği için bu ödülü aldı ve yonkou oldu. Yani esasında Croc'un Mihawk'a dediği şey, beraber hareket edelim. Ancak işler o noktadan çok farklı bir yere doğru evriliyor. Bu kısımlarda itiraz etmiyorum, sadece benim yorumumu ekledim.

Mihawk'ın ödülünün eskiden de yüksek olması ne ifade ediyor anlamıyorum. Hak etmediği bir ödül mü almış? Denizci de avlasan güçlüysen ödülün yüksek olur, değilsen gelir avlarlar seni zaten. Bu şişirme bir ödüle işaret etmez ki. Mihawk olduğundan fazla göründüğü için 3.6 milyar değil. Ünvanına yakışır bir şekilde ödül almış. Dünyanın en güçlü kılıç ustası 3.6 milyar. Cross Guild gibi değil de gider düzgün bir tayfa kurup yonkou olmak isterse de ödülü 4 milyarın üstüne çıkar. Benim yorumum bu.

Bana diyene bak sen? Croc YC 4 seviyesinde bir adamdır diyen sen değil misin?
Yahu bana hikaye anlatma. Ben ödül konusunda bunu diyorum, sen seviye konusunda. Ben seviye konusunda yanıldığımı zaten söyledim. O dönem ödül konusu farklı.
Ace 550, şimdi gördüğümüz Izo 500 M de. Yani farklılıklar var ki pek çok kişinin düşüncesi böyle sadece benim değil.

Senin bir tarafını tırmalamış heralde yorumların iyi biliyorsun. Misal: Croc YC4 ayarıdır len! ;)
Evet bundan 2-3 yıl önce forumda aktif takılırken yc 4 çıkar max yc 3 olur diyordum.Bak inkar etmiyorum olum ben senin gibi.Kulp bulmuyorum şöyle düşünüyordum diye.Geçen gün sana demedim mi Croco sağ kol seviyesi falan çıkacak galiba diye.Ki bence o bile çıkmaması lazım da Oda bu ödülü verdiyse pişmanlığının da etkisiyle belli bir seviyede çıkacak Croco.He yine de hala senin düşündüğün yok Mihawk'la kapışsa mangaka ikisine de kazandırabilir vs. unut bence sen onu.

Neyse dediğim gibi bundan 2-3 yıl önce max yc 3 olur diyordum şimdi sağ kol falan çıkacak diyorum.Bak inkar etmedim.Senin gibi ''3 üstü çıkarsa kabul ederim merak etme'' tarzında aşırı da emin konuşmadım.

Croc konusunda dediklerin mantıklı. Sonuçta işin arkasında o vardı. Fikir babası olmak prim yapmaz ama. Buggy, bu ikisi üzerinde otorite kabul edildiği için bu ödülü aldı ve yonkou oldu. Yani esasında Croc'un Mihawk'a dediği şey, beraber hareket edelim. Ancak işler o noktadan çok farklı bir yere doğru evriliyor. Bu kısımlarda itiraz etmiyorum, sadece benim yorumumu ekledim.

Mihawk'ın ödülünün eskiden de yüksek olması ne ifade ediyor anlamıyorum. Hak etmediği bir ödül mü almış? Denizci de avlasan güçlüysen ödülün yüksek olur, değilsen gelir avlarlar seni zaten. Bu şişirme bir ödüle işaret etmez ki. Mihawk olduğundan fazla göründüğü için 3.6 milyar değil. Ünvanına yakışır bir şekilde ödül almış. Dünyanın en güçlü kılıç ustası 3.6 milyar. Cross Guild gibi değil de gider düzgün bir tayfa kurup yonkou olmak isterse de ödülü 4 milyarın üstüne çıkar. Benim yorumum bu.
Croc Mihawk olayları Buggy olaylarından sonra oluyor ama buna dikkat etmen lazım.
Çünkü ödül her zaman üstüne eklenerek devam eder yarattığın olaylara bağlı olarak. Misal Jinbe bugün 1 Milyarlık adam olmadı zaten öyleydi. Yani Jinbe'nin mesela önce ki ödülü 1 Milyar olsa şuan alacağı artık daha çok olurdu. İlerleyen dönem mesela daaha da artacak muhtemelen ama Jinbe daha kendini zorlamadı bile her hangi bir dövüşte... Yani bu noktada fark ediyor önce ki ödülün ne seviyede olduğu konusu.

Evet bundan 2-3 yıl önce forumda aktif takılırken yc 4 çıkar max yc 3 olur diyordum.Bak inkar etmiyorum olum ben senin gibi.Kulp bulmuyorum şöyle düşünüyordum diye.Geçen gün sana demedim mi Croco sağ kol seviyesi falan çıkacak galiba diye.Ki bence o bile çıkmaması lazım da Oda bu ödülü verdiyse pişmanlığının da etkisiyle belli bir seviyede çıkacak Croco.He yine de hala senin düşündüğün yok Mihawk'la kapışsa mangaka ikisine de kazandırabilir vs. unut bence sen onu.

Neyse dediğim gibi bundan 2-3 yıl önce max yc 3 olur diyordum şimdi sağ kol falan çıkacak diyorum.Bak inkar etmedim.Senin gibi ''3 üstü çıkarsa kabul ederim merak etme'' tarzında aşırı da emin konuşmadım.
Olum benim kulp bulduğum bir yer yok. Ya sen önce ki eski tartışmaları o zaman bile yaptığım yorumları bilmiyorsun ya da gördüğün kadarıyla konuşuyorsun.
Yani kabul etmiş halin buysa iyi valla cidden hiç kulp bulmuyorsun...

Aynen emin konuşmadın... :hhh:

Dof'u 3 diye düşündüğümden Croco'ya 4 dedim.Meyvesi çok güzel ve hakiyle de çok uyumlu bir meyve bence de.Hatta o yüzden meyvenin Croco'nun elinde harcandığını düşünüyorum.

Oda nw görmüş birinin o kadar düşük seviyede olmasının mantıksız olduğunu anlayıp Croco'ya mfde biraz itibar kasmaya çalıştı ama o kadar.Potansiyel diye bir şeyde var.Croco 4. komutan seviyesinde falan dönsün yeter ona.Ha ama 4. komutan seviyesinde falan dönüp sonra Oda adama yine 1 p-up falan verirse 3. komutan olabilir(saçma bulsamda).Ama fazlası mantık sınırlarını aşmak olur bence.Sen nw görmüş adamı ilk başta köyünden yeni çıkmış Luffy seviyesinde tasarlar ve 2y sonra adamı yonko 2. 3. komutanı seviyesine getirirsen hastir derler adama.Bi b.k yediyse arkasında dursun Oda.Nw görmüş biri için 4. komutan seviyesi bile ortalamanın çok üstünde.O yüzden o seviyeye ulaşsın öpüpte başına koysun Croco.
Yptığın yorum facia ama sorsan ''Aşırı emin konuşmamışsındır'' :oops:

Bence eşitler eğer biri üstün olacaksa o Mihawk olur :a:
Ununu elemiş, eleğini asmış biri serinin güncel zirvesi olmamalı bence. Çünkü hedefler insanı diri tutar ve güçlenmesi için motivasyon olur. Bu azim olmadan serinin şu anki zirve gücü kabul edilen kişiden güçlü bir karakter çizersen, bu ilgi çekici olmaz. Eski nesli örnek alalım mesela. WB bu açıdan dikkat çekici. KK olmak istemediği halde, Oda'nın Roger'la denk tutması baya büyük olay aslında. Mesela bu ikisinin seviyesinde görülen Xebec'in daha da büyük bir amacı var, dünyayı domine etmek. Hani zirvedeki karakterler genelde hala bir amaç uğruna çaba harcayan karakterler olmalı. WB bir istisna ve zirve karakter, ancak WB'yi tutup Roger'ın üstüne koymak hiç mantıklı olmaz.

Benzer şekilde Mihawk da yonkou olmak istememesine rağmen, o seviyede bir karakter. Aynı mantıklı Mihawk > Shanks çıkması da bence makul değil.

Ununu elemiş, eleğini asmış biri serinin zirvesi olmamalı bence. Çünkü hedefler insanı diri tutar ve güçlenmesi için motivasyon olur. Bu azim olmadan serinin şu anki zirve gücü kabul edilen kişiden güçlü bir karakter çizersen, bu ilgi çekici olmaz. Eski nesli örnek alalım mesela. WB bu açıdan dikkat çekici. KK olmak istemediği halde, Oda'nın Roger'la denk tutması baya büyük olay aslında. Mesela bu ikisinin seviyesinde görülen Xebec'in daha da büyük bir amacı var, dünyayı domine etmek. Hani zirvedeki karakterler genelde hala bir amaç uğruna çaba harcayan karakterler olmalı. WB bir istisna ve zirve karakter, ancak WB'yi tutup Roger'ın üstüne koymak hiç mantıklı olmaz.

Benzer şekilde Mihawk da yonkou olmak istememesine rağmen, o seviyede bir karakter. Aynı mantıklı Mihawk > Shanks çıkması da bence makul değil.
Oda'nın evreni yaşamıyor, dediğin şeyler yaşayan evrenler için geçerli.
Wb zaten Roger'dan güçlü olabilir, Roger yaşarken en güçlü adam diye geçiyor vivre kartlarda.

Mihawk zaten 10 yıl şarap içmiş adada normalde kıçını kaldıramaması lazım.

Croc Mihawk olayları Buggy olaylarından sonra oluyor ama buna dikkat etmen lazım.
Çünkü ödül her zaman üstüne eklenerek devam eder yarattığın olaylara bağlı olarak. Misal Jinbe bugün 1 Milyarlık adam olmadı zaten öyleydi. Yani Jinbe'nin mesela önce ki ödülü 1 Milyar olsa şuan alacağı artık daha çok olurdu. İlerleyen dönem mesela daaha da artacak muhtemelen ama Jinbe daha kendini zorlamadı bile her hangi bir dövüşte... Yani bu noktada fark ediyor önce ki ödülün ne seviyede olduğu konusu.
En nihayetinde potansiyelin kadar güçlenir ve ona göre bir ödül alırsın. Jinbei 50 yıl daha korsan kalsa aşamayacağı bir ödül olacaktır. Bence 2-2.5 milyar bandını aşması mümkün değil. Ne yaparsa yapsın. Tabi Buggy gibi elde edilen haksız şöhretten bahsetmiyorum. Çünkü denizlerde uzun kalsa da oluşturduğu tehdit o oranda artmıyor. Gücü yetmiyor. Sen Croco'nun zamanla Mihawk'ı ödülde yakalayacağını söylüyorsan, katılmıyorum. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık