Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1058: Yeni İmparator

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 251 73.8%
  • Orta

Kullanılan: 46 13.5%
  • Kötü

Kullanılan: 43 12.6%

• Kullanılan toplam oy
    340
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hahahha bana bahane üretiyorsunn, olum geçmişte bulduğum yoruma da öncesi diyorsun. 2015 de gelmişim ben. Dressrosa sonrası Dof-Croc arasında ki muhabbetleri yazsam buraya komedi kitabı çıkar. Yani neler neler dedin, hem de sadece benimle olan tartışmalarda değil. ;)

Yani ben bu konuda gördüğün gibi haklı çıktım. Yani haksız olup da itiraz etmiş olsan neyse... :D

Yani bu konuda hala olayları değiştirmeye çalışıyorsun. İşi gücü birakıcam senin yorum konunu açıcam en sonunda... :D

Bana diyorsun yıllardır aynı şeyi yapıyorsun lan. :D

Hala yaptığınız şey de o şu organizasyon olaylarında bile. :hhh:

Yani Shanks'in o durum ki seviyesi ne olum? Adam için sonradan söylenen şey ne? Ne zaman Yonkou olmuş gibi faktörlere bakmadan yorum yaparsan tabi hikayeye başladın derim. Çünkü bunlar Mangada verilmiş detayları olan şeyler...;)
Senin üyelik tarihinden önce Croco’ya salladığım bir yorumumu bulursan hiç çekinme aç o konuyu :ehe:

Olum okumuyor musun dediklerimi? O dönem kılıçcılar bile "Mihawk'ın ödülü düşük gelecek. Şu yüzden, şu yüzden şu yüzden" diye sayıkliyordu. O dönem ödüllerin genel olarak düşük geleceği kanısı vardı. İzo 510 M ile geldi şimdi Ace ödülü vardı şimdi. Ace'in 550 M de geziyordu...
İşte düşük gelse bile bir mantığı vardı. Onu da Karasakal'ın ödülüne bakarak öyle yorumladık. Yonkou seviyesinin taban ödülü 2 küsür milyar sanmaktan kaynaklandı o. Herkes bu kafadaydı. Tek takılan birine de yonkou ödülü verilmez dedik.

Kaç çıksa Mihawk'a yonkou derdin? Tamam 3.6 milyar kesmedi. 4 olsa kabul edecek miydin merak ediyorum. Ayrımı hangi ödülden itibaren ne sebeple yapardın?

Ciddi konuşursak “ Sir “ unvanı öyle herkese verilmez.İngiltere’ye olan büyük katkılarından dolayı bizzat kraliçe tarafından veriliyor olması lazım bildiğim kadarıyla. Croco’ya belki bu unvanı kutsallar yada hükümet vermiştir bir zamanlar hükümetin en gözde adamlarından biri olabilir.Sonrasında yediği büyük kazıktan sonra hükümet düşmanı haline gelmesi belki bu sebeptendir.Dragon ile ayrıştıkları nokta da bu Crocodile kutsallardan değil yapıp edeceklerini anlattığında doğrudan hükümetten bahsediyor.Aslında bence Croco daha devrimci bir isim ama reklamı iyi yapamamış kalkışması küçük olmuş ve korsanlık faaliyetleri yüzünden halkın gözündeki imajı kötü olmuştur.Gerçek devrim iyilik güzellikle yapılmaz normalde Croco işte bunu gizlemeyi başaramamış görünüyor.Her ne kadar kod isimler kullansa bile.
Yalnız 'Sir' olayı düşündüğünden farklı olabilir, belki Croco'nun geçmişi ile ilgilidir. :)

Senin üyelik tarihinden önce Croco’ya salladığım bir yorumumu bulursan hiç çekinme aç o konuyu :ehe:
Hahaha olum Dof fanı olduğun dönem zaten benim geldiğim dönem. Neyin hikâyesini anlatıyorsun? Ben geldikten sonra işlendi Dressrosa orada Dof'a yanladın diğerleri hakkında hikaye anlatmaya basladın işte. Hala "Sen" falan diyorsun bırak bu işleri. :D

Ben sana olayları özelden bile anlattım, özellikle söyledim adamın olayını ama senin yorumların orada bile ortadaydı. Bak seninle "Eğlencesine" tartıştığımız olayları bahsetmiyorum ciddi tartışmalarımızdan bahsediyorum. ;)

İşte düşük gelse bile bir mantığı vardı. Onu da Karasakal'ın ödülüne bakarak öyle yorumladık. Yonkou seviyesinin taban ödülü 2 küsür milyar sanmaktan kaynaklandı o. Herkes bu kafadaydı. Tek takılan birine de yonkou ödülü verilmez dedik.

Kaç çıksa Mihawk'a yonkou derdin? Tamam 3.6 milyar kesmedi. 4 olsa kabul edecek miydin merak ediyorum. Ayrımı hangi ödülden itibaren ne sebeple yapardın?
Gösterdiği aksiyona göre 2 olsa da kabul ederim. Benim olayım ödül ile değil hala sizin takıldığınız nokta bu. Ödül konusunu sürekli tartışıyoruz aynı yerdeyiz. Bir tarafta sürekli sorun çıkaran kişi var diğer tarafta stabil biri var. Bu noktada sorun çıkaranın ödülü daha fazla olur, hem de bu sadece tek bir sebebi ödül konusunda durumun. Yani bunun gibi farklı farklı sebepler var.

Burada bile anime uydurması atıyorsun bana, kendi uydurmaların yetiyor zaten bana bir de anime uydurmalarını atma. :S

Kaido ve BM nin vanoda olduğunu, ittifak kuracağını haber alan denizciler bu ikisinin ödülü Roger ve Wb ikilisinin ödüllerini geçebilir demişlerdi. Bundan hareketle çapraz birliğin ödülleri 1 milyar şişirilmiş olsa bile Mihawkın başka bir seviyenin adamı olduğunu gösteriyor.

Benim şahsi düşüncem istisnaları bir kenara bıraktığımda ödül=güç olduğudur, ne sebeple şişirilmiş olursa olsun karakterin seviyesine atıftır.

Gösterdiği aksiyona göre 2 olsa da kabul ederim. Benim olayım ödül ile değil hala sizin takıldığınız nokta bu. Ödül konusunu sürekli tartışıyoruz aynı yerdeyiz. Bir tarafta sürekli sorun çıkaran kişi var diğer tarafta stabil biri var. Bu noktada sorun çıkaranın ödülü daha fazla olur, hem de bu sadece tek bir sebebi ödül konusunda durumun. Yani bunun gibi farklı farklı sebepler var.
Demek istediğini anlamakla beraber, işin aslı beklenti üzerinden konuşuyoruz. Sen illa feat görmek istiyorsun ama onu mesela Beckman'dan da görmedik. Zirve Ray'i de görmedik.
Mihawk 2 milyar olsaydı benim yonkou beklentim olmazdı. Soru aslında şu: Mihawk yonkou seviyesi olabilir dedirtecek bir ödül var mı? Olması makul çünkü gücünü görmediğimiz bir çok kişinin, ikincil delillere bakarak gücünü tahmin ediyoruz. Bu ister ödül olsun, ister diğer karakterlerle ilişkisi, ister konumu ya da mevkiisi. Aslında sadece Mihawk'ın ödülü de değil, ünvanı, kılıcının seviyesi, Shanks'la anılması da bir delildir de sen onlara bakmıyorsun pek. Hani illa feat göreceğim demek için neleri görmezden geldiğine şaşırıyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık