Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1055: Yeni Çağ

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 226 70.8%
  • Orta

Kullanılan: 59 18.5%
  • Kötü

Kullanılan: 34 10.7%

• Kullanılan toplam oy
    319
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Orjinal üçlü gayet İmparator seviyesinde karakterler.
Aynen öyle ki ben tekrar diyorum amiraller = yonkou ama sağolsun oda sıvadı ortalığı iyice adam fujitora ve ryo'dan bahsederken canavar diye bahsetti ama gel görelim ki hiç anlattığı gibi olmadı. Ne yazık ki oda çok karakter oluşturdu bunun altında kaldı wanoya amiral getiriyor mesela ne gerek var? Gelen amiral yonkou haki basıyor bırakıp gidiyor o zaman niye geldi bu amiral? Amiral yonkou ile savaşacak düzeyde değilse niye amiral oldu denizcilerin en güçlü silahı oldu? Bir efsane yazar olarak başlayan oda ne yazık ki kishimato gibi battı o da aynı madarayi oluşturdu çok güçlü efsane güçlü karakter yaptı nasıl öldüreceğini kendi bile bilemedi.

Şu hikayede adeta küçük bir çocuk gibi fanlığını yapacağım karakter Shankstır evet doğru.

Ama bir amiralin bu kadar yerin dibine itilmesi gerekmiyordu sanki. Yani en azından karizmatik bir şekilde ellerini cebine koyup "Seninle ve tayfanla burada kapışmak istemiyorum Shanks, sonra görüşeceğiz.." Tarzı bir şey söyleyebilirdi sanki? Bu mangaka cidden bir karakter için başka bir karakteri harcamaktan geri durmuyor. Neyse Allahtan Shanks iyilerin tarafında.

Aynen öyle ki ben tekrar diyorum amiraller = yonkou ama sağolsun oda sıvadı ortalığı iyice adam fujitora ve ryo'dan bahsederken canavar diye bahsetti ama gel görelim ki hiç anlattığı gibi olmadı. Ne yazık ki oda çok karakter oluşturdu bunun altında kaldı wanoya amiral getiriyor mesela ne gerek var? Gelen amiral yonkou haki basıyor bırakıp gidiyor o zaman niye geldi bu amiral? Amiral yonkou ile savaşacak düzeyde değilse niye amiral oldu denizcilerin en güçlü silahı oldu? Bir efsane yazar olarak başlayan oda ne yazık ki kishimato gibi battı o da aynı madarayi oluşturdu çok güçlü efsane güçlü karakter yaptı nasıl öldüreceğini kendi bile bilemedi.
Aynı mantık yonkoular üzerinde geçerli olmuyor yani.Amirallere gelince sıvadı oluyor yonkoulara geldiğinde sıvamadı yonkou=amiral diyorsunuz sonra.Sizin böyle konuşmanıza neden olan yonkouları luffy kid law savaşlarında düşürdüğü durumdur.Onu görünce bu çıkarımı yapıyorsunuz sıra amirali shanks kestane gibi çizince sıvadı diyorsunuz. :D

Amiraller = Yonko bence yanlış çünkü kişilere ve duruma göre değerlendiririm. Mesela eski orjinalin 3’lüden her biri denizcilerle beraber saldırsa Big Mom’ı indirirlerdi ama Kaido’yu da yenemezlerdi diye düşünüyorum. Aynı şekilde Law’ın zekası ve meyvesinden dolayı 1 vs 1 atsa Amirallere karşı ciddi şansı var bana göre ama amirallerin her birinin Kid’i alacağına da eminim. Zoro’nun Fuji’yi ciddi zorlayacağına eminim ama Akainu’ya kesinlikle kaybedecektir.

Garp gibi bir insan azmanı denizci olmadığı sürece bir amiralin yonko indirebileceği bir senaryo düşünemiyorum maalesef. Akainu'nun belli bir şansı var görünüyor ama Kaido'dan sonra o şans yok denecek kadar az. Ancak WB'ye yapılanlar gibi dövüş öncesi verilecek olan bariz handikaplarla belki bir ihtimali olabilir.

Ayriyeten bu tarz bir savaş çok büyük ihtimalle off panel geçeceği için yonkoların bizim tayfayla olan savaşında gösterdikleri ibre yüz aptallık o savaşta yaşanmayacak. Yonko kaptanları manyak ya da psikopat olmaları önemli değil ama kesinlikle aptal değiller. Tayfa konuya dahil olunca vezir, rezil olmak durumunda kalıyor maalesef.

Ki iki yonkonun indiği adaya bir amiral gönderdi. Ulan hiç mi düşünülmedi bu adada iki yonko var bir de bunları indirenler var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık