Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1054: Alev İmparatoru

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 286 81.9%
  • Orta

Kullanılan: 48 13.8%
  • Kötü

Kullanılan: 15 4.3%

• Kullanılan toplam oy
    349
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Akainu paşam nasıl adam olur gösterecek herkese. Ortama öyle bir girecek ki filo amirali neymiş görecekler. :a:
Akainu'nun şuan yapması gereken Fujitora ve Aramaki'den amiralliği alması. Bunlar nasıl affettirirler kendilerini bilemiyorum. Özellikle Fuji daha fazla eksilere düşmüş olması gerekiyor, Aka'nın gözünde.

Fujitora delikanlı adam bu Aramaki'ye gıcık olmuştur. Zaten adam kafa dinleyip noodle yerken gevşek gevşek konuşuyordu başında. Kesin Sabolara gizliden gizliye yardım etti.

Evet, o kötü oldu ama ne yapalım mangakası öyle yansıttı. S*kura diyelim öyleyse. Serinin ana 3lüsü olurlardı, Luffy-Ace-Sabo.
Valla şu bölümden sonra en azından son saga için sabo ve luffy cidden ana karakter oldu bencede. Sabo devrimci lideri(dragon bir şekilde ölecek) luffy korsan olarak dünya hükümetini devirecekler bence son savaşta. Bu bölüm spoilerlarından beri aklımda hep bu var. Son panelde de akainunun amiral pelerinini ace in mezarına asarlarsa tadından yenmez 😂

Kız Kaido'yu 1 vs 1 de tutabilmiş. Kralı gelse karşısında durur ama az ama çok
Normalde yeni giriş yapan bir amiral şovunu yapar giderdi ama bu sefer biraz farklı oldu. İbret alanlar için mesaj var burada xd

Benim anlamadığım Luffyler nasıl ayıkmadı amiralin gelmesine? Hissetmiş olmaları gerekirdi.

Bölüm çılgın atıyor. Aramaki vs wano güçleri şu sayıda önemsiz kalmış. Keşke shanks-akainu konuşmasını uzatıp bitirseymiş neyse. Sonrasına bakalım.

Yasop baba falan değil insan merak eder ama yok beyimiz ''hazır değil'' imiş. Neye hazır olacaksa yalanlara her hal... Sonrası önemli işte. Gomu nun çalışınız sahnesi. Öncesinde de şanks ın bakışları da sıradan değil. Gerçekten de meyvenin ne olduğunu içinden ne çıkacağını biliyor gibi. Nika dan etkilenme değil de ''afferim başardın'' bakışı gibi geldi. Sonra ki sahne de güzel. Şunu sıralama olarak aldım ben
Meyve basit şekilde alınmış. İyi güzel. Sonrası asıl olay. Şanks saf luffy den etkilenecek biri değil. Kaptanının sözlerini söyleyecek bir sürü çocuk bulur. Bence ace için aldı meyveyi. Sonrasında karşısına luffy çıktı hem sözler hem garp-dragon soyu olması meyveyi önüne koymasında etmen oldu. Her ne kadar 5li çete meyve bizden kaçtı dese de alakası yok biliyoruz. Denizciler luffy yi kovalamadı bile şu zamana kadar. Meyve luffy yi seçmedi her ne kadar BB kendi meyvesinde ''kader'' boşu yapsa da mangaka gomu-nika da bu alt yapıyı koyamaz tabi retcon vurmaz ise.

Gelelim çağa yatırılan bete.
Deniz kralı saldırdığın da şu sıfatı göremiyorduk. Sonrası vardı malum h.haki li gözlerle bakıyordu falan. Lakin bu panel de ki sıfat gayet ''bilinçli'' kolunu verdiği yönünde. Evet editör duygusallık katsın demiş miti dolaşıyor da hikayeye yedirilişi şanks ın luffy yi etkilemek için yaptığı yönünde oldu. Sırıtıyor gayet güzelce :D O yaşta ki çocuğu bu şekilde etkilerden tabi korsan olur minnet borcunu ödemek için. Garp haklı burada. Önce potansiyelli çocuk bul sonra ondan korsan yarat bir şekil büyüsün ve meyveyi istediğin kıvama getirsin. Roger şanks da bunu yapmamış ise yazık olur gerçekten de...

Şunu söylemesi de yine bilinçli
Luffy yi kendisine çekmek istiyor. Wano zaten karışık yeni toparlanma da amacı ve görmek istediği luffy yi göremeyeceği için bölgeyi kendisi seçecek ki seçti gibi. Arkasından büyük ya öğretilen ya da kendisinin yaptığı senelerini yatırdığı planı harekete geçirmeye geldi. Beck in bile beklemediği soruydu bu adam şaşkın. Gaza gelip şu lafı edecek birisi değil şanks
Gayet fırsatçı birisi ki kaido yok olduktan sonra niyeyse wano hatıraları canlandı ve geldi 🤭 Tam bir arka plan adamı lafını söyler çekilir ortalık karışır ben demiştim diyen bir tip. Yarasını unutacak birisi de değil ki mangaka o kısmı çizmiş. BB hakkında neler biliyor nasıl takip ettiriyor merak konusu oldu. Şuan İM den 3 tık fazla önde şanks ve planı OP yi ilerletecek hamle bu herifte çünkü...

Sonrası denizciler. Akainu koltuktan sıkılmış gibi :) Bürokratik işler yormuş reisi alana çıkmak istiyor. Bunun da kutsal mallara karşı oyunu olacak gibi de görelim bakalım. Sengoku gibi pasif olmayacak en azından. Bir şeylerin alt yapısını kuruyor.

Son olarak 2 çıktı kaldı 2
1 korsan 1 denizci 1 devrimci(dragon) 1 de hükümet(İM) olursa 4 saç ayağı güç unsurları ve tanrısal meyveler tamamlanır. Bakalım birbirlerine karşı mı savaşacaklar yoksa hepsinin zıttı karanlığa karşı mı

Bölüm gayette güzel olmuş. Çizime hikayeyi cuk diye oturtmuş. İstedi mi çiziyor da işte...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık