Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1053 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Crocus @Sir Crocodile sizleri tebrik ediyorum. Bir konuyu en az 5 saattir aralıksız tartışabilme azmine sahip olan üyeler görmek günümüzde çok zor. Umarım tartıştığınız konuyu bir sonuca bağlayabilir hem siz hem de sizin tartışmanızı okuyan üyeler bir nefes alabilir.
Ben bu siteye troll yorum yapmak için giriyorum genelde. Tartışmakta keyif veren bir etkinlik ama. Kaldı ki forumun amacı bu zaten belli bir konuyu sağlam argümanlar ile tartışmak.
Ben gerilmiyorum @Sir Crocodile büyük ihtimalle gerilmiyor. Hani bölüm üzerinden de tartışıyoruz. Buggy yonko olmuş ve bu haberin ne kadar mantıklı olduğu hakkında tartışıyoruz.

Bir konudaki tüm mesajları okumaya gerek yok eğer uzun bir makale gördüysen mesela okumayip geçebilirsin de.

Hayır madde madde yazacağım.

Demedigim şeyler.
1. 6. Kat adamları var diye yonko olmuştur banko buggy. Sadece bu yüzden yonko buggy olmuştur.
2. Wb övdü demekki tayfası muazzam sağlam. Bizi duman ederler demiş wb.
3. 5. Kat suçlusu var o yüzden tayfa mükemmel yonko olur.

Dediğim şeyler:
1. Buggynin tayfası sağlam. 6. Seviye adamları olabilir.(manga ispatli sanıyordum haksizmisim)
2.wb övdü + katar buggy tayfasina
3. Sen sadece 2. Kat var demiştin 5. Katta var farklı adamlarda illa vardır.

Beklediğim şey:
Dediğim:
Seri dinamiklerine göre buggynin yonko olması ihtimali croctan fazla.
Senin cevabın:
Hayır o senin hayal gücün.

Olan şey:
5 paragraf yazı inkar. Sonra odanın trol olması seri dinamigi değil bilmemne.

Oysaki argumanim:
Odanın trollugu + tayfa + influence potansiyeli+ seri içi önem konusundan buggy daha yüksek ihtimalle yonko olabilir.
Crocun tek +si güç idi.

Amaaaaa güç ile yonko olunacaksa başta mihawkin,kidin, lawin olması lazim

Yazdığına cevap verirsem dazdan güçlü adamları çıkacak. Ama şuan bunu ispat edemem. O yüzden bekleyelim diyorum
Hala demediğim şeyler diyorsun.
Buggy'i Yonkou olarak düşünmende ki sebeplerden biri bu işte.
Tartışmalarımızda bile ''Adamın tayfasında seviye 6. kat suçlusu var'' dedin. :S

Wb övdü dedin, bu da güçlü olduklarına vurgu olduğunu ima ettin işte. Bende sana ''Güçlü oldukları için değil, kendi 'normal' diyebileceğimiz tayfasına sorun olacaktı. Çünkü denizci erleri falan derken bunlarla da uğraşmak zorunda kalacaktı ve akıllılık etti WB'' dedim. Öyle de zaten...

Sadece 2. kat dedim çünkü 2. kat da ki kişileri saldı. Araya kaynamış demek ki bu da MF de. Çünkü seviye 5.5 New kama ve BB'nin tayfaya katılan 6 ve oradan daha sonra kaçan 6. kalar haricinde seviye 5'den öyle kalabalık bir grup çıkmadı. Bu noktada da zaten sorun var...
Yani kaç tane seviye 5 mahkumu bekliyorsun? Olsaydı zaten bu adam gibi görürdük. Oradan çıkanların çoğu New kama seviye 5.5 da olanlar...

Evet Buggy'nin ''Serinin dinamiklerine göre Yonkou olması senin hayal gücün'' bunu hala diyorum. Çünkü serinin dinamiklerinde Buggy'nin Yonkou olması çok saçma. Bunu anlamamakta ki ısrarın niye ki? Crocodile'dan fazla diyorsun hala, Buggy Crocodile'ı görünce altına eden bir karakter. Yonkou olması serinin dinamiklerine göre saçma ve troll. Göründüğü kısa noktalarda bile Ivankov, Daz, Jinbe anında bunun ne kadar cacık olduğunu anladı. Ben bunu hala diyorum ve dediğimde sonuna kadar haklıyım...

Yani hala etki falan diyorsun bekleyelim diyorsun. Etki falan değil bu Mangaka'nın yaptığı trollük ve saçmalık.
Bunu da savunuyorsunuz ya ne diyeyim...

Hala demediğim şeyler diyorsun.
Buggy'i Yonkou olarak düşünmende ki sebeplerden biri bu işte.
Tartışmalarımızda bile ''Adamın tayfasında seviye 6. kat suçlusu var'' dedin. :S

Wb övdü dedin, bu da güçlü olduklarına vurgu olduğunu ima ettin işte. Bende sana ''Güçlü oldukları için değil, kendi 'normal' diyebileceğimiz tayfasına sorun olacaktı. Çünkü denizci erleri falan derken bunlarla da uğraşmak zorunda kalacaktı ve akıllılık etti WB'' dedim. Öyle de zaten...

Sadece 2. kat dedim çünkü 2. kat da ki kişileri saldı. Araya kaynamış demek ki bu da MF de. Çünkü seviye 5.5 New kama ve BB'nin tayfaya katılan 6 ve oradan daha sonra kaçan 6. kalar haricinde seviye 5'den öyle kalabalık bir grup çıkmadı. Bu noktada da zaten sorun var...
Yani kaç tane seviye 5 mahkumu bekliyorsun? Olsaydı zaten bu adam gibi görürdük. Oradan çıkanların çoğu New kama seviye 5.5 da olanlar...

Evet Buggy'nin ''Serinin dinamiklerine göre Yonkou olması senin hayal gücün'' bunu hala diyorum. Çünkü serinin dinamiklerinde Buggy'nin Yonkou olması çok saçma. Bunu anlamamakta ki ısrarın niye ki? Crocodile'dan fazla diyorsun hala, Buggy Crocodile'ı görünce altına eden bir karakter. Yonkou olması serinin dinamiklerine göre saçma ve troll. Göründüğü kısa noktalarda bile Ivankov, Daz, Jinbe anında bunun ne kadar cacık olduğunu anladı. Ben bunu hala diyorum ve dediğimde sonuna kadar haklıyım...

Yani hala etki falan diyorsun bekleyelim diyorsun. Etki falan değil bu Mangaka'nın yaptığı trollük ve saçmalık.
Bunu da savunuyorsunuz ya ne diyeyim...
İlk kısma cevap vermiyorum buggynin seri dinamiğine aykırı olması kısmının hayal gücüm olduğunu kabul etmiyorum çünkü gerçekleşti ve oda böyle bir yazar seride komedi unsurları var idi.
Birde reputasyon, tayfa gücü, adam toplama, seri içindeki önemi olarak daha ihtimali olan bir karakter idi

Luffy - 3,6 Milyon Beli
Zoro - 1,490 Milyon Beli
Sanji - 1,390 Milyon Beli

Rakamlar bunlar arkadaşlar bilginize. (Yazan oldu mu bilmiyorum.)

İlk kısma cevap vermiyorum buggynin seri dinamiğine aykırı olması kısmının hayal gücüm olduğunu kabul etmiyorum çünkü gerçekleşti ve oda böyle bir yazar seride komedi unsurları var idi.
Birde reputasyon, tayfa gücü, adam toplama, seri içindeki önemi olarak daha ihtimali olan bir karakter idi
Tamam da sana dediğim çok net. ''Bu adam ile kısa bir an takılan az çok aklı olan belli başlı kişilerin bu adamın ne kadar zayıf, korkak olduğunu anladı'' diyorum.
Bu adamın tayfasına katılan kişiler belli noktada sıkıntılı kişiler ve güç konusunda ''zayıf'' diye tabir edeceğimiz kesim. Çoğu seviye 2. kat mahkumu.

Bu adamın Yonkou olması serinin dinamiğine aykırı. Sen ''Adam toplama olayı var'' diyorsun. Bunu isimli olan az çok herkes yapabilir.
Shabondy de sahte hasır şapkaların nasıl adamlar topladığını hatırlıyor musun? Yani bu noktada az çok belli adamlar toplayınca Yonkou olmuyorsun, belli noktada yapman gereken şeyler var. Buggy ise ''Troll karakteri'' ve tartıştığımız kısımda bile ''Böyle bir şey olması için Mangaka'nın çok çok troll yapması lazım'' dedim. Gelinen noktada ise adam o trollü yapıyor.

Sen hala ''Serinin dinamiğine aykırı olan kısmının hayal gücüm olduğunu kabul etmiyorum çünkü gerçekleşti'' diyorsun. Serinin dinamiğine aykırı, sen bunu dedin ve bu gerçekleşti diye bu serinin dinamiklerine uygun olmuyor. Ya da troll olmaktan çıkmıyor, bu saçma bir durum ve Oda bildiğin trollüyor. Yani şu noktada Garp'ın şöyle söylemlerde bulunduğu kişilerden biri bugün Buggy oluyor.
Bunun yanında sen ''Oda böyle bir yazar seride komedi unsuru var idi'' diyorsun. Komedi unsuru var idi ama seviyeli komedi vardı. Bak Buggy'nin Shichi olması bile bir noktada az çok olabilitesi olan bir durum MF ve ID olaylarından sonra göründüğü ve sanıldığı nokta itibariyle. Fakat bu başka mevzu...

buggy'nin tayfasında 5. ve 6. seviyeden suçlular olabilir. olup olmadığı bilinmiyor.
buggy, luffy, croco, jinbei impel down'dan kaçarken, teach 6. seviye'ye gidiyordu. ama o sırada yanlarındaki mahkumlar 1-5 arası seviyedeki mahkumlardı. 6. seviye'den sadece croco ve jinbeyi serbest bırakmışlardı.

mangada var mı hatırlamıyorum ama animede, mf dövüşü bittikten sonra bir denizcinin, sengokuya impel down'da ne olduğuna dair bilgi verdiği bir sahne var. o adamın dediğine göre;
teach 6. seviyedeki mahkumlara, benim için dövüşün, sağ kalanlarınızı özgür bıracakağım diyor ama teach sadece 3 yada 4 elemanı yanında mf'ye getiriyor. orda belki yüzlerce mahkum var. geri kalanın akıbeti bilinmiyor. denizcide sengokuya 6. seviyedekilerin büyük çoğunluğunun kayıp olduğunu söylüyor. eğer bu elemanlarda impel down'dan kaçmışsa, mf savaşına gelmiş olmaları lazım çünkü başka kaçacak yerleri yok. denizcilerden kurtulmak için en iyi şansları da buggy'nin tayfasına girmek. çünkü buggy tayfasındaki adamları tanımıyor, kolayca araya karışabilirler, ayrıca buggy kaçakları da alıp shanks ile oradan çıkma planı yapıyor. ayrıca hükümet impel down olayının örtbas edilmesini istiyor. bu yüzden denizciler bu adamların peşine de düşmüyorlar. daha sonra da buggy savaş lordu olduğu için denizcilerden kaçmanın en garanti yolu buggy'nin tayfasında kalmak oluyor. yani büyük bir ihtimal 1-5 arası seviyedeki mahkumların bir kısmı en başından beri buggy ile birliktelerdi. 5. seviyedekilerin bazılarının ivankov'un adamı olduğunu düşünebiliriz yani buggy ile hareket edenlerin çoğu düşük seviyelerden olması lazım. fakat teach impel down'dan çıktıktan sonra kaçan 6. seviyedeki elemanlar için, en olası kaçış yönteminin buggynin tayfasına katılmak olduğunu düşünebiliriz. ha katılıp katılmadıklarına dair bir bilgi yok ama kesinlikle katılmamıştırlar demek de çok doğru değil.

Tamam da sana dediğim çok net. ''Bu adam ile kısa bir an takılan az çok aklı olan belli başlı kişilerin bu adamın ne kadar zayıf, korkak olduğunu anladı'' diyorum.
Bu adamın tayfasına katılan kişiler belli noktada sıkıntılı kişiler ve güç konusunda ''zayıf'' diye tabir edeceğimiz kesim. Çoğu seviye 2. kat mahkumu.

Bu adamın Yonkou olması serinin dinamiğine aykırı. Sen ''Adam toplama olayı var'' diyorsun. Bunu isimli olan az çok herkes yapabilir.
Shabondy de sahte hasır şapkaların nasıl adamlar topladığını hatırlıyor musun? Yani bu noktada az çok belli adamlar toplayınca Yonkou olmuyorsun, belli noktada yapman gereken şeyler var. Buggy ise ''Troll karakteri'' ve tartıştığımız kısımda bile ''Böyle bir şey olması için Mangaka'nın çok çok troll yapması lazım'' dedim. Gelinen noktada ise adam o trollü yapıyor.

Sen hala ''Serinin dinamiğine aykırı olan kısmının hayal gücüm olduğunu kabul etmiyorum çünkü gerçekleşti'' diyorsun. Serinin dinamiğine aykırı, sen bunu dedin ve bu gerçekleşti diye bu serinin dinamiklerine uygun olmuyor. Ya da troll olmaktan çıkmıyor, bu saçma bir durum ve Oda bildiğin trollüyor. Yani şu noktada Garp'ın şöyle söylemlerde bulunduğu kişilerden biri bugün Buggy oluyor.
Bunun yanında sen ''Oda böyle bir yazar seride komedi unsuru var idi'' diyorsun. Komedi unsuru var idi ama seviyeli komedi vardı. Bak Buggy'nin Shichi olması bile bir noktada az çok olabilitesi olan bir durum MF ve ID olaylarından sonra göründüğü ve sanıldığı nokta itibariyle. Fakat bu başka mevzu...
Hocam buna devam edelim. Ben keyif aldım kirdiysam kusura bakma. Güzel tartışma döndü. Şuan finallere çalışmaya devam ediyorum yine.
Seride usoopun ödülü frankyden fazla. Garp dünya ahiret umursamadan yaşıyor. Kinemon yonko saldırılarından sonra poposuyla konuşuyor hani buggy yonko olmuş çokta seviyesiz değil bence. Buna devam edeceğiz sanada uyarsa iyi geceler :)

buggy'nin tayfasında 5. ve 6. seviyeden suçlular olabilir. olup olmadığı bilinmiyor.
buggy, luffy, croco, jinbei impel down'dan kaçarken, teach 6. seviye'ye gidiyordu. ama o sırada yanlarındaki mahkumlar 1-5 arası seviyedeki mahkumlardı. 6. seviye'den sadece croco ve jinbeyi serbest bırakmışlardı.

mangada var mı hatırlamıyorum ama animede, mf dövüşü bittikten sonra bir denizcinin, sengokuya impel down'da ne olduğuna dair bilgi verdiği bir sahne var. o adamın dediğine göre;
teach 6. seviyedeki mahkumlara, benim için dövüşün, sağ kalanlarınızı özgür bıracakağım diyor ama teach sadece 3 yada 4 elemanı yanında mf'ye getiriyor. orda belki yüzlerce mahkum var. geri kalanın akıbeti bilinmiyor. denizcide sengokuya 6. seviyedekilerin büyük çoğunluğunun kayıp olduğunu söylüyor. eğer bu elemanlarda impel down'dan kaçmışsa, mf savaşına gelmiş olmaları lazım çünkü başka kaçacak yerleri yok. denizcilerden kurtulmak için en iyi şansları da buggy'nin tayfasına girmek. çünkü buggy tayfasındaki adamları tanımıyor, kolayca araya karışabilirler, ayrıca buggy kaçakları da alıp shanks ile oradan çıkma planı yapıyor. ayrıca hükümet impel down olayının örtbas edilmesini istiyor. bu yüzden denizciler bu adamların peşine de düşmüyorlar. daha sonra da buggy savaş lordu olduğu için denizcilerden kaçmanın en garanti yolu buggy'nin tayfasında kalmak oluyor. yani büyük bir ihtimal 1-5 arası seviyedeki mahkumların bir kısmı en başından beri buggy ile birliktelerdi. 5. seviyedekilerin bazılarının ivankov'un adamı olduğunu düşünebiliriz yani yoğunluk daha düşük seviyelerden mahkumlar buggy ile kalmış olması daha olası. fakat teach impel down'dan çıktıktan sonra kaçan elemanlar içinde en güzel kaçış yöntemi buggynin tayfasına katılmak olduğunu düşünebiliriz. ha katılıp katılmadıklarına dair bir bilgi yok ama kesinlikle katılmamıştırlar demek de çok doğru değil.
Seviye 6. kattan kaçan kişiler olduğu doğru BB tayfasına giren kişiler dışında. Fakat bu seviye 6. kat suçluları seviye 2. suçlulaı gibi değiller. Çoğu çok çok sıkıntılı ve ''Tarihten silinmesi gereken suçlular'' konumundalar. Yani öyle birinin yanında girip emir eri olacak kimseler değiller. Bu noktada zaten sıkıntı başlar, 6. seviyede gösterilen ufak sahnelerde bile ne kadar değişik tipler olduğu, tepkileri gösteriliyordu.

Katılmama ihtimaller %99 ise katılma ihtimali %1'dir. Yani hele ki ''Önemli güç'' olarak adamlar devleri görüyor. Bu noktada da 6. kat mahkumları olsa tayfada kim ne yapsın devleri? Bu da çok net.

Hocam buna devam edelim. Ben keyif aldım kirdiysam kusura bakma. Güzel tartışma döndü. Şuan finallere çalışmaya devam ediyorum yine.
Seride usoopun ödülü frankyden fazla. Garp dünya ahiret umursamadan yaşıyor. Kinemon yonko saldırılarından sonra poposuyla konuşuyor hani buggy yonko olmuş çokta seviyesiz değil bence. Buna devam edeceğiz sanada uyarsa iyi geceler :)
İyi geceler, istediğin zaman gel. :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 55)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık