Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1049 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
7 kere yenildi de 7 tane joyboy mu çıktı ortaya, mangaka seçilmiş olayını göze sokmaya çalışıyor. Ben bu durumu sevmedim. Joyboy olmasa Nika çıkmasa demek ki, Luffy de yememeyecekti. Diğer karakterlerin uğraşmasının bir anlamı yok. Tamam luffy kk olacak ama bunu bu kadar göze sokmasın, başarının bir anlamı kalsın. Oda kurgusunu 3. Sınıf seçilmiş kişi senaryolarına çevirdi. Roger hasta vakti yoktu yapamadı diyorduk ama zamanı değilmiş olayına geldi, adamın başarısızlığı hastalık vb değil, 20 erken gelmesi.
Yenilme olayı abartılacak bir şey değil ya bence Yonkou olmadan önce alınmış yenilgiler bunlar. Luffy sadece Kadio'ya 7 kez yenildi oradan hesap et işte önemli değil o yenilgiler. Luffy'nin bundan sonra yenileceğini düşünmüyorum mesela.

Kaido ve Joy Boy meselesi muhtemelen Kaido'nun ölmek istemesi ile alakalı bir şey. Kaido o kadar farklı şey denemesine rağmen bir türlü ölemiyor. Artık olay öyle bir noktaya geliyor ki Kaido kendisini öldürebilecek olan kişnin Joy Boy gibi efsanevi bir kişi olacağına inanıyordur artık. Bu tarz bir şey çıkar.

Kaido bence JoyBoy'u ve misyonunu biliyor. Bilmesine rağmen onun gibi olmak, onun misyonunu sırtlamak yerine onun rakibi olarak görüyor kendisini. Çok acayip bir karakter.

kaido ace gibi değildir , oden wb e karşısına çıktığında wb dikkat etmişken canavar demişken kaido odeni öyle yada böyle indirmiş odenle berabere bile kalsa aceden büyük belli. Hatta odenin yenemediğini sen mi yenicen demiş ace e . Şunu kabul edelim artık şuanki kaido dünyanın en güçlüsü , odenle savaşan kaido yonko ayarı yada bir tık altı (amiral yonko arası) ace se zirve döneminde en iyi ihtimalle sağ kol ayarıydı wb savaşları dönemiyse anca 3.-4. Komutan
Yahu buna karşı çıkan yok zaten. Çaylak olduğu dönemden bir tahmin bu. Ace potansiyel olarak Kaido'yu geçse de yolun başında ölmüş bir karakter. Oden'in koltuğunu zaten gücüyle değil, potansiyeli ile alıyor. Ama yaşlı Wb, Kaido seviyesi görünürken çaylak Kaido'ya bir iki şamar atması doğaldır.

Kaido çok güçlü karakterdir ama belli konularda çok rezil işlendi. Bu herifin neden öldürülemediğini bilmiyoruz mesela, güya kafasında giyotinler parçalanmış zarar görmemiş falan filan. Koy bakalım Akainu'nun önüne 1 delik de Kaido'ya açıyor mu açmıyor mu görelim. İntihar olayı da bomboş çıktı. Aynen kardeşim intihar etmeye çalışıyorsun ama aynı zamanda antik silah kovalama derdindesin. Şimdi de gelmiş beni Joy Boy yenecek diyor. Boş.

Kaido niye teyide ihtiyaç duysun, Kaido niye Joyboy denilen karakteri umursasın ? Kaido'nun karakteri ortada yaptıkları ortada. Bana Kaido'dan çok yine okuyanlara yani sana bana teyit edilmiş gibi geldi, her neyse de bu beni yenen joyboy olur lafı biraz gaz, biraz anlamsız bir laf.
Kaido Luffy'i yener ve der "Sen de Joy Boy değilmişsin"
Luffy Kaidou'yu yener der "Sen Joy Boysun"

Arada "senin dövüşünün Joy Boy olmakla ne alakası var" ve "nereden anladın " gibi büyük sorular var. Mangaka bu soruların önüne geçmek için Kaidou'nun düşüncelerine yer veriyor.

Dressrosadaki Kami no Tenteki muhabbetinin farklı bir versiyonu bu.

Kaido ve Joy Boy meselesi muhtemelen Kaido'nun ölmek istemesi ile alakalı bir şey. Kaido o kadar farklı şey denemesine rağmen bir türlü ölemiyor. Artık olay öyle bir noktaya geliyor ki Kaido kendisini öldürebilecek olan kişnin Joy Boy gibi efsanevi bir kişi olacağına inanıyordur artık. Bu tarz bir şey çıkar.
Luffy'de hiç kimseyi öldürmeyen bir tip, imana getirecek herhalde Kaido'yu, her zamanki yaptığı gibi

Kaido Luffy'i yener ve der "Sen de Joy Boy değilmişsin"
Luffy Kaidou'yu yener der "Sen Joy Boysun"

Arada "senin dövüşünün Joy Boy olmakla ne alakası var" ve "nereden anladın " gibi büyük sorular var. Mangaka bu soruların önüne geçmek için Kaidou'nun düşüncelerine yer veriyor.

Dressrosadaki Kami no Tenteki muhabbetinin farklı bir versiyonu bu.
Joyboy'un ikide bir düşen, haşat olan, ölen ve sonra dirilen bir tip çıkması Kaido için hayalkırıklığı olabilir :p

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık