Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1049: Arzu Ettiğin Dünya

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 232 58.6%
  • Orta

Kullanılan: 95 24.0%
  • Kötü

Kullanılan: 69 17.4%

• Kullanılan toplam oy
    396
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kaido ve big mom'u daha çocuk yaşta keşfedip elde etmeye çalışan hükümetin luffy'nin nika meyvesiyle bunca zaman gezmesine izin vermesi çok anlamsız. seri uzadıkça anlamsızlıklar artıyor, üzücü.
Fark var. Biri çocuk tacirinden ötürü keşfediliyor(big mom), diğeri muhtemelen grand line'da, hükümetin bildiği belalı bir adadan dolayı biliniyor(kaido). Bunların aksine Luffy, en sakin adalardan birinde, en sakin denizde, Garp tarafından korunuyor. Ace'i de bulamamışlardı hatırlarsan. Garp'ın el altında tuttuğunu kimse bulamıyor muhtemelen.

Boş atış. 5 yaşındayken maceraya götür beni dedi öyle tayfa olma niyetinde olduğu bir yer yok. Yine aynı yaşta sen kimsin la ben tayfa kurup alayınızı geçeceğim dedi. Dediklerini yapmak için de gerekirse ölümüne çarpışıyor. Dayak yedi diye ben başkasını korsankral yapacağım diye ortalarda dolanırsa Ace ile aynı kefeye koyarsın.

Ace'i pek sevmezdim ve bunda da sonuna kadar haklıydım :D Ama Wanodan sonra biraz sempati duydum karaktere. Ace sizin iddia ettiğiniz gibi kral potansiyelinde de değil gücü de öyle yüksek bir güç değil. Zaten kendisi de bunu belli ediyor. Olmadığı gibi göstermeniz dışında kendi çapında son yaptıkları hariç belli bir iyilik yönü var. Ortalama yeni dünya karakterleri arasında kendini gösterir ama üst düzeyde yeri yok.
Fiziksel potansiyeli Luffy'den gayet fazlaydı ya. Hakisi de gayet yeterliydi zirveye çıkmak için. Meyvesi de en iyilerden değil ama iyi, kış adasında kar yağdırmayacak kadar da bütünleşmişti meyvesiyle. Shanks, Ace'in hakisinden "ateş gibi" diye bahsediyordu hatta. Uyanışın, zihin ile meyvenin çok uyumlu olduğu zaman gerçekleştiğini biliyoruz. Ace muhtemelen uyanış da gösterirdi. Jinbei ile kapışırken King seviyesinde değildir bence, ona katılmıyorum. Jack'ten güçlü Queen'den güçsüzdür. Son hâliyle King seviyesindedir aşağı yukarı. Luffy'nin aldığı haki güçlendirmelerini alsa o da imparator seviyesine gelirdi.

Sonrasını okumaya gerek duymadım. Yok öyle bir şey.
İkisi de fiziksel güçte ve hakide serinin zirvesi olan isimlerin soyundan geliyorlar. Genetik olarak çok farklı değillerdir demeyi yanlış bulmuyorum. Bunun yanında, Luffy çocukluğundan beri meyvesine güvenerek savaşan biri. Darbelerden falan da zarar görmüyordu. Meyvesini kontrol etmek için antrenman yapıyordu sadece. Ace ise çok sonra yedi meyvesini, o zamana kadar hep vücudunu çalıştırmış.

Boş atış. 5 yaşındayken maceraya götür beni dedi öyle tayfa olma niyetinde olduğu bir yer yok. Yine aynı yaşta sen kimsin la ben tayfa kurup alayınızı geçeceğim dedi. Dediklerini yapmak için de gerekirse ölümüne çarpışıyor. Dayak yedi diye ben başkasını korsankral yapacağım diye ortalarda dolanırsa Ace ile aynı kefeye koyarsın.
Ace dayak yedi diye başkasının tayfasına girdi düşüncesine sahip bir yüzeysel okuyucu ile tartışasım gelmez :hıh:

Luffy'nin başka bir aksiyonunu bilmiyoruz ki, ondan sonra gittiği yerlere özgürlük, gülücük vesaire onlar da nikanın özellikleri.

İkisi de fiziksel güçte ve hakide serinin zirvesi olan isimlerin soyundan geliyorlar. Genetik olarak çok farklı değillerdir demeyi yanlış bulmuyorum. Bunun yanında, Luffy çocukluğundan beri meyvesine güvenerek savaşan biri. Darbelerden falan da zarar görmüyordu. Meyvesini kontrol etmek için antrenman yapıyordu sadece. Ace ise çok sonra yedi meyvesini, o zamana kadar hep vücudunu çalıştırmış.
Asıl Ace meyvesinden dolayı zarar görmüyordu. Luffy zarar görüyor ama az görüyordu. Ayrıca fiziksel gücünü arttırmadan o meyveyi etkili kullanamazsın. Elemanın fiziksel gücü şuan Kaido ile eşleşiyor, sen diyorsun ki Ave şöyle böyle.

Luffy'nin başka bir aksiyonunu bilmiyoruz ki, ondan sonra gittiği yerlere özgürlük, gülücük vesaire onlar da nikanın özellikleri.
Buna katılmıyorum. Uyanışın nasıl gerçekleştiğini Kaido tanımladı. Meyve ile kullanıcının zihni ve bedeni çok uyumlu oldukları zaman uyanıyor meyve. Luffy'nin kendi kişiliğinden kaynaklanan şeyler onlar. Nika'nın kişiliği ile de eşleştiği için meyvesini uyandırdı. Muhtemelen bu bölümde gördüğümüz Wano'dakileri özgürlüğüne kavuşturmaya yönelik yoğun arzusundan dolayı.

Asıl Ace meyvesinden dolayı zarar görmüyordu. Luffy zarar görüyor ama az görüyordu.
Kesici, delici olmadıkça hiç görmüyordu. Canı yanınca tayfa kafayı yiyordu nasıl oldu diye. Luffy, meyvesini utanmasa doğduğunda yiyecekti; Ace, korsanlığa meyvesiz başladı, başladığı sene de hakili heriflerden dayağını yedi. Hangisi vücudunu daha çok geliştirmiştir sence?

Bu da yanlış. Sen boş zamanlarında @RedTeroR ile fikir alışverişinde mi bulunuyorsun hayırdır?
Meyvesi özellikle çocuklukta çok aleyhineydi Luffynin ama zamanla onu geliştirmek ve kontrol etmek için fiziken güçlenmeye çalıştı. Garp ve Ray ile olan eğitimi hapisteki eğitim anlayışı da ayan beyan herifin nasıl yollardan geçtiğini gösteriyor ki sadece bu da değil iki senede Ace'in daha uzun sürede ulaşamadığı seviyelere erişti adam. Üstelik meyvesinin gücü temel gücü dediğimiz anda Ace kafadan sınıfta kalır. Luffy hiç değilse her ileri meyve tekniğinde büyük miktarda haki ve fiziksel dayanıklılık göstermek ve harcamak durumunda.
Mesele gen mevzusuysa Sabo bildiğin çocukken de Ace ile aynı düzeyde bir adamdı. Zoro, Sanji aynı yaşta Ace'ten daha güçlü, tabi deminki konuda dediğim gibi op içinde kimin hangi yaşta atılım yapacağı bilinmez. Linlinin babası falan mı verdi genleriyle gücünü? Böyle bir armut mutlak ve ayni surette dibine düşer mantığı yok seride.

Ace fiziksel olarak şu anki Luffynin yanından yakınından bile geçemezdi aynı yaşta. 100 saldırıdan sonra ancak bir el yakan adam kısa bir eğitimle red roc çakan Luffy'yi görse kahrından ölürdü zaten. :(

Buna katılmıyorum. Uyanışın nasıl gerçekleştiğini Kaido tanımladı. Meyve ile kullanıcının zihni ve bedeni çok uyumlu oldukları zaman uyanıyor meyve. Luffy'nin kendi kişiliğinden kaynaklanan şeyler onlar. Nika'nın kişiliği ile de eşleştiği için meyvesini uyandırdı. Muhtemelen bu bölümde gördüğümüz Wano'dakileri özgürlüğüne kavuşturmaya yönelik yoğun arzusundan dolayı.
Bunlar nasıl senin varsayımınsa diğeri de benim. Bu kadar tesadüf bence fazla. Luffy'nin meyveyi nasıl yediğini de gördük meyvenin Luffy'i seçmesi gibi bir şeyle alakalı tek bir gönderme bile yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık