Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1045: Sonraki Seviye

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 171 32.3%
  • Orta

Kullanılan: 71 13.4%
  • Kötü

Kullanılan: 288 54.3%

• Kullanılan toplam oy
    530
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çok ciddi açıklamalara mecbur bir duruma soktu kendisini ve bunun ardından büyük bir sıvama gelecekmiş gibi hissediyorum. Çünkü bu Luffy kabul edilebilir bir adam değil. Bu adam birine hakaret etmeyi dahi bilmiyor. Basmıyor kafası. Sadece dövüşürken kafası zehir gibi çalışan bir adamdı bu ve dövüşlerin içinde yaptığı gariplikler hep işlevseldi. Bu dövüşte olanlar ise bariz aşağılama içeriyor. Ben açıkçası bu kişinin Luffy olmadığına ikna olmaya başladım. Kendi içinde farklılıklar meydana geldi ama kendisi de ne olduğunun farkında değil. Muhtemelen diyorum Luffy'nin kendi içinde bir kavgaya gireceği bir olayla karşı karşıya geleceğiz. Fakat her şeye rağmen Gorosei'in uyanış henüz olmadan uyanıştan olmuş gibi bahsetmesi cevapsız kaldı.

Luffy fanları kadar kendilerini rezil eden bir fan kitlesi ile daha karşılaşmadım. Luffy güçlensin de nasıl güçlendiği önemli değil kafasındalar. Bu kadar vizyonsuz olmayın.
Dövüş bitince Luffy hatırlamayacak bile olanları. O zaman galibiyet Luffy'ye yazılmaz. Hatırlarsa da Luffy Luffy değildir. Oda çok yanlış yaptı, çok...

Luffy fanları kadar kendilerini rezil eden bir fan kitlesi ile daha karşılaşmadım. Luffy güçlensin de nasıl güçlendiği önemli değil kafasındalar. Bu kadar vizyonsuz olmayın.
Koyu fan kitlesinde büyük bir fark göremiyorum. Eskiye bakarsan Excali.. Enma'yı eleştirmeyen onlarca yorum görebilirsin. Benzer işler.

Aslında bu N*ka olayına şöyle bakabiliriz. Bu ilk uyandığında tamamen kendi başına hareket ediyordu, Luffy tamamen devre dışıydı. 2. Uyanmadan sonra hareketleri biraz değişiyor. 2. Uyanma olayında Luffy bu N*ka'yı mecburiyetten bir teknik olarak kullanıyor. Yani aslında Luffy şuan çok ciddi dövüşüyor, kazanmak için ne kadar aptalca görünse de yapması gereken şeyi yapıyor ama kullandığı teknik kendi benliği, karakteri olan bir teknik. Yani Luffy'nin mizo tekniğini kullanması ile bu tekniği kullanması açısından Luffy için ciddiyet konusunda bir fark yok. Tek sorun mizuda kontrol Luffy'de olduğu için karaktere ters şeyler görmüyorduk ama burada kontrolü meyve alıyor.

Oda'nın sıvamasını yapma çabaları vol 1234.. Ulan oda :of:

Zoro havadan enma aldı , aldığı gibi sağa sola kral haki çakmaya başladı. Bırakın abi şu muhabbetleri o zaman Zorocular kurban kesiyordu sağda solda

Luffy'nin hareketlerini adeta adrenalin iğnesi yemiş umutsuzca çırpınan birisi olarak düşündüğümüzde bölüm bir anda çok dramatik bir hal alıyor.

Luffy Kaido tarafından öldürülmüştür/ o noktadadır. Sonra bir şekilde bilinçsizce ve umutsuzcs kral haki+silahlanma hakisi kullanır. Tıpkı ilk Kaido karşılaşmasında olduğu gibi. Ama bu sefer bir fark vardır. Bu sefer kendi vücuduna/kalbine bu hakileri basmıştır. Çünkü başka çaresi yoktur. Sonra bu vesile ile uyanış gücünü kullanmaya başlar. Hakiler direkt kalbe etki ettiği için bir nevi adrenalin iğnesi gibi işlev görür. Dışarıdan bakıldığında gülen eğlenen birisi ama aslında uyanış+ kalbe etki eden kuvvet sebebi ile umutsuzca çırpınan birisi. Luffy zaten bölümde ikinci defa haki basarak uyanış açıyor. Ve de bu yeni teknik gerçek anlamda bu zamana kadar kullandığı en zor ve onu en fazla bitiren durumlar. Zaten uyanış çıkışını anlatan dört resim her şeyi anlatıyor.

Ve de Hawkins'in dediği %1 lik hayatta kalma kısmı Luffy için daha yeni başlıyor. Uyanışı açtığı daha ikinci bölümde ikinci defa uyanış gücünü aktif etmek durumunda kaldı. Bundan sonra daha kısa aralıklı ve daha sık uyanışa girme durumları görebiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 47)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık