Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1044. Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'nin meyvesi sıradan mı güçlü mü tartışmasına geri dönelim.
Hepimiz bu vakte kadar bu meyveyi lastik meyvesi olarak tanıdık. Şu an eski hali güçsüzdü, şimdi top tier deyip kapatılamaz. Uyanış hariç meyvenin getirileri üzerinden yorum yapmak lazım, ki ben zamanında öyle yaptım. Ben özellikle meyvenin yendiği anda değil, uğraşıldığında getirdiği potansiyele göre baktım. Bu meyve her ne meyvesiyse farketmez. g2, g3, g4 gibi vitesleri ve g4'ün alt kollarını sağlıyor mu? Bu modlarla beraber inanılmaz hız, güç, çeviklik, savunma geliyor mu? Evet. Dayanıklılık katıyor mu? Evet. Menzilli saldırılar yapıyor mu? Evet.
Tüm bunları sağlayan meyve mistik bir zoan çıkmasa da oldukça iyi meyvedir. Kimse kendini kandırmasın. Başka bir meyve için bu denli özellikler sayamazsınız.
Şimdi bunların üstüne bir de uyanışla 800 yıldır aranan bir mitolojik zoan olduğu ortaya çıktı. Karasakal'ın karanlık meyvesine eş değer bir meyve bu. Serinin en iyi iki meyvesinden biri yani.
Etçil bir normal zoan ile bence aynı etkileri dezavantaja girmeden aliyon. G4 tekniği Luffy'nin hakisini cayır cayır yiyen bir güçtü. Hiç gereği yok.

• Like
Tepkiler: Doa
Luffy'nin meyvesi sıradan mı güçlü mü tartışmasına geri dönelim.
Hepimiz bu vakte kadar bu meyveyi lastik meyvesi olarak tanıdık. Bu yüzden meyvenin getirileri üzerinden yorum yaptık. Ben özellikle meyvenin yendiği anda değil, uğraşıldığında getirdiği potansiyele göre baktım. Bu meyve her ne meyvesiyse farketmez. g2, g3, g4 gibi vitesleri ve g4'ün alt kollarını sağlıyor mu? Bu modlarla beraber inanılmaz hız, güç, çeviklik, savunma geliyor mu? Evet. Dayanıklılık katıyor mu? Evet. Menzilli saldırılar yapıyor mu? Evet.
Tüm bunları sağlayan meyve mistik bir zoan çıkmasa da oldukça iyi meyvedir. Kimse kendini kandırmasın. Başka bir meyve için bu denli özellikler sayamazsınız.
Şimdi bunların üstüne bir de uyanışla 800 yıldır aranan bir mitolojik zoan olduğu ortaya çıktı. Karasakal'ın karanlık meyvesine eş değer bir meyve bu. Serinin en iyi iki meyvesinden biri yani.
Yazdıklarına tamamen katılmakla beraber en iyi 2 meyveden biri olduğunu düşünmüyorum.Bence yakalanma isteklerinin sebebi Eskiden Joyboy'un sahip oldugu meyve olmasından kaynaklı.Yani nasıl Im bu Hasır şapkayı sakladıysa bu meyveyi de saklamak istemiş olabilir.Henüz gücü için yorum yapmak imkansız elimizde done yok

Bölüm güzel olmasına güzel de o spoilercı tayfa ne diye bu kadar uçmuş anlam veremedim. Luffy'nin meyvesi mi? Ulan burada bile Nika meyvesi çıkar mı acaba diye defalarca kez tahminlerde bulunduk zaten. Şok edici bir bilgi değil ki bu olm :/

Herkes madem biliniyordu, neden amiraller ele geçirmedi karşısına çıkmadı diyor. Benim yorumum şu, kadimler gizli tutmuşlar, belli ki amirallere söylenemeyecek kadar önemli bir meyve. Kadimler biliyor ve IM biliyor. Beşli Kadim sadece o lastiğin yakalanması için uğraşmış özel bir ekiple, yani Amirallerin bu durumu anlayamaması ve meyvenin özelliğini söylememesi çok normal değil mi? 800 yıl boyunca bilinmeyen gizli tutulan bir meyveden bahsediyoruz, hangi amiral bunu bilecek, en başta bilse sanırım Garp bilirdi bu durumu. Hatta Dragon bile bilmiyor. Kimsenin bilmediği bir meyve hakkında neden yakalamamışlar uğraşmamışlar gibi bir eleştiri yanlış olur. Biraz daha ince düşünmek gerekiyor.

Whos who bile anlamamış meyvenin özelliğini. Adam gökte ararken karşısındaymış Nika tanrısı. Bence kötü bir başlangıç değil, herkesin tahmin ettiği bir şeyi gösterdi Oda. Belki bu yönden hatalı olabilir ama zaten seride herkes Luffy'nin bir Joyboy olabileceğini düşünmüştür. En başından beridir Luffy için öyle düşünülmüştür.

Kısaca meyvenin bilinmemesi için ortamı işkillendirmemek adına büyük çaplı operasyonlar yapılmamış ve büyük çapta bir müdahelede bulunulmamış. Hatta beşli kadimler bile varsayımda bulunuyor. Bence ODA bu konuda kötü bir seçim yapmamış. Biraz eleştirilerde insaflı olmak lazım..
Oluşacak tehlike düşünüldüğünde amirallere bir korsanı öldürtmek işkillendirme yaratsada, yapılması gereken birşey bence. Şimdi luffy dünya hükümetine karşı en büyük tehdit oldu. Daha mı iyi oldu böyle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 123)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık